MM Stoica a spus în Gazeta de ieri cã Lucescu a fãcut presiuni pentru ca un meci dintre Oțelul și Dinamo, jucat pe 3 iunie '87, sã se termine la egalitate, 3-3, iar Cãmãtaru sã puncteze de 3 ori. Informația a fost confirmatã imediat de antrenorul de-atunci al gãlãțenilor, Ioan Sdrobiș. Ieri, un fotbalist din echipa Oțelului, Puiu Antohi, a recunoscut și el: "Da, Lucescu a venit la noi în cabinã și a spus cã trebuie sã dea Cãmãtaru 3 goluri pentru a ieși golgeter. Normal cã Lucescu neagã, dar toți cei 11 care am fost atunci în vestiar am fost dobitoci și ni s-a pãrut cã a venit el în cabinã? Meciurile cu Steaua se jucau pe bune, în schimb în partidele cu Dinamo de cele mai multe ori trebuia sã pierdem".

