FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri internationale

«123413»
Agy_2329.05.2006 19:49

Stati linistiti cu Chelsea asta . Lyon va castiga UCL la anul :lol:

radooku_steaua29.05.2006 20:37

buna gluma cu Lyon... castiga Barcelona... again

Dj30.05.2006 23:45
libis arenas de la envigado la lazio

 

vai ce portar e asta...o sa vedeti ce clasa are pustiu asta de 19 ani..a dat lovitura lazio

***alex***02.06.2006 07:44

Lucas Podolski, noua speranta a fotbalului german, de la FC Koln la Bayern Munchen.

I.N.Money03.06.2006 09:44

Jon Obi Mikel a ajuns la Chelsea,dupa ce acestia s-au inteles cu Manchester United FC si SFK Lyn Oslo.

***alex***03.06.2006 11:20

Astia nu se mai opresc... si n-au vandut pe nimeni :|

razvan198303.06.2006 12:57

Landreau-Nantes-PSG

Diane-Strasbourg-PSG

Diego-Porto-Werder Bremen

Larsson-Barcelona-Helgsinborg

Stam-Milan-Ajax

Galasek-Ajax-Nurnberg

Boukhari-Ajax-Nantes

L.Robert-Benfica-Galatasaray

Sionko-Austria Viena-Rangers

Takahara-Hamburg-Eintracht Frankfurt

Barbarez-Hamburg-Bayer Leverkusen

Kiesling-Nurnberg-Bayer Leverkusen

Fritz-Bayer Leverkusen-Werder Bremen

Vignal-Portsmouth-Lens

Lovenkrands-Rangers-Shalke 04

Pernia-Getafe-Atletico Madrid

Costinha, Seitaridis-Dinamo Moscova-Atletico Madrid

Andy Johnson-Crystal Palace-Everton

Valdez-Werder Bremen-Borussia Dortmund

Joao Pinto-Boavista-Braga

armanovici03.06.2006 13:46

Sheva a semnat cu Chelsea...Doamne ce trupa,sper sa faca si echipa din "lotul largit" Mourinho!

Stryker03.06.2006 13:53

Doamne ce de bani aruncati aiurea la astia de la Chelsea...si cu toate astea tot le va fi greu sa castige CL...

I.N.Money03.06.2006 14:08

Cred ca de data asta o sa defileze in UCL.

Daca Mourinho reuseste cum stie el sa lege jocul,Chelsea o sa fie de neinvins.

armanovici03.06.2006 14:29

Pai stai putin...Ballack-liber de contract,Sheva e unul din cei mai buni din lume,nu merita atatia bani dar 30 de milioane de Euro merita....Kalou are 20 de ani,juniorul de la norvegieni are 16 ani...investesc echilibrat si in jucatori cu experienta si in tineri.

 

 

O echipa nu se construieste in 1 an jumate....a se vedea ex.Inter care desi a avut bani la discretie nu au reusit sa aiba o echipa de temut!

razvan198303.06.2006 21:11

Eu din Anglia tineam cu Liverpool dar de cand a venit Mourinho la Chelsea m-am reprofilat pe echipa londoneza pentru ca sunt un mare fan al lui. Sezonul viitor daca Chelsea nu va castiga Champions League va fi exclusiv vina lui Mourinho, pentru ca daca obervati, si el a vazut ca Chelsea are nevoie de jucatori ofensivi si a transferat 2 de prima mana, Ballack si Shevchenko care vor fi titulari incontestabili, plus Kalou un jucator foarte bun. Deci, omul a vazut si el ca jocul, desi eficient in Anglia, nu e si suficient in Europa. Dar anul viitor cred sincer ca Chelsea va castiga UCL fara probleme, cu tot jocul spectaculos al Barcelonei, care sa fim sinceri n-a jucat fotbal in finala decat in ultimul sfert de ora, deci, si spectacolul nu e mereu prezent si poate sa te lase cand nu te astepti.

felix4you200204.06.2006 06:28

@razvan1983

pai cind este vb despre o cupa europeana primeaza cistigarea ei, nu spectacolul. degeaba joci frumos daca pierzi cupa ! la fel a fost si cu returul UEFA Steaua-rapid, Steaua a jucat la rezultat, rapid fiind nevoita sa atacepentru a cistiga. din cauza asta s-a perpetuat in presa ideea ca rapid a jucat mai bine decit Steaua, dar nu s-a tinut cont si de acel aspect important ...rezultatul in dauna specatacolului

Dj04.06.2006 11:52

vaaai ..Chelsea proabil are cel mai bun lot de jucatori.sa vedem real ce face... am auzit k vor sa faca si ei niste investitii masive in jucatori...dar ce sa mai cumperi si de unde..

razvan198304.06.2006 12:55
@razvan1983

pai cind este vb despre o cupa europeana primeaza cistigarea ei, nu spectacolul. degeaba joci frumos daca pierzi cupa ! la fel a fost si cu returul UEFA Steaua-Rapid, Steaua a jucat la rezultat, Rapid fiind nevoita sa atacepentru a cistiga. din cauza asta s-a perpetuat in presa ideea ca Rapid a jucat mai bine decit Steaua, dar nu s-a tinut cont si de acel aspect important ...rezultatul in dauna specatacolului

Pai unde am zis eu ca spectacolul conteaza? Din moment ce sunt un fan al lui Mourinho e clar ce fotbal prefer eu. Prefer fotbalul eficient care aduce rezultate. Asta am si spus ca spectacolul nu conteaza mereu sau nu tine mereu. pentru mine rezultatul conteaza indiferent de modul cum este obtinut. Ca Chelsea in 2 sezoane cu Mourinho n-a avut rezultate in Europa asta este adevarat si asta am spus ca jocul eficient din Premiership nu a fost suficient si in Europa. Si el si-a dat seama ca are prea multi jucatori defensifi in primul 11, ceea ce pot sa zic ca este si la Steaua acum. Daca m-am exprimat gresit imi cer scuze, sper ca am mai clarificat acum.

Bogdan4Steaua04.06.2006 15:28

Daniel Niculae - Rapid -> Auxerre

felix4you200204.06.2006 15:39

@razvan1983

Dar anul viitor cred sincer ca Chelsea va castiga UCL fara probleme, cu tot jocul spectaculos al Barcelonei, care sa fim sinceri n-a jucat fotbal in finala decat in ultimul sfert de ora, deci, si spectacolul nu e mereu prezent si poate sa te lase cand nu te astepti.

la asta m-am referit in reply

Motanu D04.06.2006 16:07
Daniel Niculae - Rapid -> Auxerre

 

A plecat de la o echipa fara performante la o alta echipa fara performante. Macar Auxerre a produs cativa fotbalisti buni...

alex_Ra204.06.2006 16:50

ce bine, acuma [rapidistii] cred ca scad mult in valoare mai pleaca si pancu si altii, 3-0 in tur, 0-3 in retur.

 

Editat moderator.

***alex***06.06.2006 09:13

Veron de la Inter la Estudiantes.. s-a intors in tara natala, nu mai facea fata in Europa

 

 

15/06/06

Eidur Gudjohnsen la Barcelona pt 4 ani.

I.N.Money15.06.2006 10:19

Au acoperita postul lasat vacant de Henrik Larsson,tocmai cu calaul de acum 2 ani al lor.

***alex***17.07.2006 16:14

Capello la Real :D

weeezer_2017.07.2006 16:41

pe sevcenko mai nou am citit ca de fapt s-au platit 60 de milioane de euro, nu 30...

Chelsea a facut o oferta de 100 de milioane pt kaka. parerea mea e ca nu merita banii aia... ok, e bun, dar nu cred ca vreun jucator face la ora asta 100 de milioane. sincer. poate Ronaldinho, dar dk era cu 3-4 ani mai tanar. si poate Messi, dar peste 3-4 ani, dk e "lucrat" cum trebuie.

iancu dragosh17.07.2006 20:53

Sincer, cred ca daca este un jucator in lumea asta care sa merite acesti bani, acela este KAka. Mie imi place mult mai mult decat Ronaldhinio. Mi se pare mult mai util echipei, are o tehnica in regim de viteza peste cea a lui dintosului si pe deasupra, spre deosebire de decarul barcei, Kaka face ca totul sa para foarte usor, de parca oricine ar fi in stare sa joace astfel si de fapt nimeni nu reuste.

Melku17.07.2006 21:12

Cred ca si-a rupt spatele saracul Abramovici sa faca banii astia de ii arunca de parca vrea sa scape de ei. E de-a dreptul OBSCEN ceea ce face.

«123413»