Steaua - Ludogorets...tur acasa, retur in deplasare! ![]()
Steaua - Ludogorets...tur acasa, retur in deplasare! ![]()
Aktobe a picat cu Legia in Europa League ![]()
Aktobe a picat cu Legia in Europa League![]()
Toronto s-ar putea sa pice cu ban ![]()
Steaua - Ludogorets...Dubla dificila daca privim situatia echipei. Probabil ca o sa trecem peste ei cu o oarecare dificultate... Desi, recunosc, nu cunosc situatia fotbalului bulgar foarte bine.
Teoretic suna bine , insa sa mutam discutia intr-o zona a concretului : care e saltul calitativ cand sunt vanduti Bourceanu si Pintilie , dar nu vine nimeni in loc ?
Hai sa fim corecti! Bourceanu si Pintilie nu au fost vanduti. Nu au mai vrut sa stea ei. Bourceanu nu a mai vrut sa prelungeasca, iar Pintilii era pornit ca nu-l mai putea tine nici pe lant.
Voiai sa faca cu ei ca Astra cu Matel?
Cum adica nu au fost vanduti ca doar nu au plecat la sf contractului ? A fost o afacere in 3 ( 2 cluburi + jucator ) din care Steaua a facut rost de 4 mil euro pe Bourceanu si Pintilii
Si nici macar nu pun in discutie oportunitatea vanzarii celor 2 ; intrebarea/nelamurirea a fost legata de "saltul calitativ" realizat in urma plecarii a 2 titulari care au fost inlocuiti de nimeni ...
Si nici macar nu pun in discutie oportunitatea vanzarii celor 2 ; intrebarea/nelamurirea a fost legata de "saltul calitativ" realizat in urma plecarii a 2 titulari care au fost inlocuiti de nimeni ...
Salt calitativ nu exista ! Nici macar cantitativ ![]()
Totusi, principala problema nu a fost pierderea celor doi jucatori, ci cea a antrenorului Laurentiu Reghecampf.
Lucrurile sunt combinate . Reghe e plecat , e o pierdere , asta e . Insa cei 2 jucatori puteau fi inlocuiti daca la nivelul echipei ar fi existat cat de cat o strategie de vanzare/cumparare de fotbalisti .