FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Marius Lacatus

«134567»
Marius01.08.2009 09:13

ti-ai luat buletinul freddy? dupa cum postezi nu pari...

 

eu nu stiu ca Lacatus sa fi fost atat de respectat pe teren sau ca cineva sa se fi dat la o parte din fata lui... ce ramane in urma lui pana la urma? un raft intreg de trofee, la capitolul asta nu cred ca va fi egalat de cineva, si un caracter infect, de care nu s-a dispensat nici la 50 de ani... misto legenda, sa tot ai d-astea

D4v1dstelist01.08.2009 19:38

Nu era chiar un caracter infect.Mai secera si scuipa el,dar si Nesu intra criminal si nu inseamna mare lucru.Suntem totusi barbati!

fredysteaua01.08.2009 20:19

Marius nu cred ca are rost sa te legi de mine, nu te baga in seama cu japca, eu nu te-am jignit cu nimic, nu cred ca are rost sa o faci tu si chiar nu vad de ce as sta la discutii cu tine! Fiecare cu parerea lui.

Doar nu te baga in seama cu japca ca nu te arde pe tine daca mi-am luat eu buletin sau nu...veziti` de treaba ta cocos

Marius02.08.2009 08:26

"cocosel",

 

discutiile pe un forum public nu sunt exclusiviste. daca tu ai 13 ani si crezi in povestile din ziare nu-i nimic, nu inseamna ca m-am "legat" de tine, m-am "legat" de perceptia ta despre Lacatus, ai inteles "cocos"?

 

@ D4v1dstelist (greu nick mai ai :))) )

 

Caracterul omului Lacatus nu inseamna nici pe departe actiunile din teren, desi si acolo maestrul era campion la nesportivitate, ci din ceea ce a facut/face in afara lui.

fredysteaua02.08.2009 18:34

hai las-o asa si numai cauta anturaj cu mine ! ceau

Marius02.08.2009 19:37

Hai fa-ma sa-ti dau vreun warn pentru off-topic. Daca nu esti capabil sa porti un dialog civilizat si argumentat fugi pe chaturile de CS. Aici discutam despre fotbal, nu despre fantezii cu anturaje. :wanker:

fredysteaua02.08.2009 21:44

hai las-o asa chiar nu am chef de tine. Nu stiu ce tot vb eu cu tn

 

ontopic: Marius Lacatus este si va fi mereu un simbol al nostru. TOT RESPECTUL Lacatus!

 

 

Marius03.08.2009 07:48

Si cine sunteti "voi", aia care-l aveti simbol pe Lacatus? :)

fredysteaua03.08.2009 08:55

numai insista domnule moderator las-o moale nu vezi ca vb singur? lasa-ma pe mine asa la 13 ani cat zici ca am si asa cum sunt eu si veziti tu de treaba ta ca esti stresant

 

Ontopic: am inteles ca nu accepta un post in conducerea Stelei pacat...la multe cluburi simbolurile echipei au cate un post important la club...dar si daca ar accepta sa stea cu ciobanu asta ca patron e greu ...

Stanici03.08.2009 09:03
Hai fa-ma sa-ti dau vreun warn pentru off-topic. Daca nu esti capabil sa porti un dialog civilizat si argumentat fugi pe chaturile de CS. Aici discutam despre fotbal, nu despre fantezii cu anturaje. :wanker:

 

Poate iti dau eu tie ca acuzi lumea ca are 13 ani pe un topic despre Lacatus.

Marius03.08.2009 09:27

Ia da-mi... si vezi ca te acuz de cautare ilegala de anturaj :thumbsup:

D4v1dstelist04.08.2009 11:45

Imi placea cum suna la comentariile din engleza.Lacatus!(fara diacritice)

dfostea27.08.2009 17:16

Am vazut pe multi zicand ca Fiara e cel mai mare jucator al Stelei. Eu as merge mai departe si as zice ca-i cel mai mare atacant roman, poate chiar jucator, dar aici are concurenta. Oricum, merita statue

inzaghi4ever28.08.2009 08:25

Cei care merita pe deplin statuie in Ghencea sunt Sfinxul Ion Alexandrescu,Generalul Mihail Lascar si bineinteles,Nea Imi Ienei si Laca!

fredysteaua28.08.2009 09:33

eu cred ca ar trebui sa se faca o piatra pe care sa fie trecut tot hall of fame de la alexandrescu pana la Bumbescu, Belodedici, dukadam, Hagi, Iordanescu...

David31.08.2009 16:58

Exagerati.

Lari01.09.2009 19:01

"Dacã echipa nu evolueazã foarte bine și nu existã rezultate, Gigi își iese și el din fire, dar nu cred cã o face cu o rãutate. Nu este ușor sã antrenezi la Steaua, vã spun din proprie experiențã. Trebuie sã știi ce așteaptã, trebuie sã ai rezultate, echipa sã joace bine. Jucãtorii trebuie sã arate tãrie de caracter și sã treacã peste criticile patronului, sunt jucãtori profesioniști și joacã la Steaua. Eu l-aș sfãtui pe Szekely sã nu mai asculte ce se spune despre el, sã nu mai citeascã presa și sã se pregãteascã foarte bine", a spus Marius Lãcãtuș la Fanatik Show, pe Digi Sport.

cristian01401.09.2009 19:31
"Dacã echipa nu evolueazã foarte bine și nu existã rezultate, Gigi își iese și el din fire, dar nu cred cã o face cu o rãutate. Nu este ușor sã antrenezi la Steaua, vã spun din proprie experiențã. Trebuie sã știi ce așteaptã, trebuie sã ai rezultate, echipa sã joace bine. Jucãtorii trebuie sã arate tãrie de caracter și sã treacã peste criticile patronului, sunt jucãtori profesioniști și joacã la Steaua. Eu l-aș sfãtui pe Szekely sã nu mai asculte ce se spune despre el, sã nu mai citeascã presa și sã se pregãteascã foarte bine", a spus Marius Lãcãtuș la Fanatik Show, pe Digi Sport.

 

Pacat de el ca a ramas un limbist si dupa plecare, probabil sperand sa mai revina vreodata in Ghencea..si ce frumos le spune din teorie..

Vlad Bogdan02.09.2009 12:30

Ca jucator , mare !

Ca om ,[...] cum dracu ma ... si acum il pupa in c*r pe berbecali sperand la o revenire

 

:ce_oameni:

_yang02.09.2009 20:02

Problema e ca gandesti tu gresit!

Poate ca Lacatus stie ce s-ar intampla la Steaua daca ar incepe si el sa critice conducerea clubului, si atunci prefera sa nu faca rau echipei propriu-zise vorbind doar cu respect la adresa a tot ce inseamna acest club.

fredysteaua07.09.2009 07:54

ati ajuns sa il criticati si pe Lacatus...pt voi nimeni nu e perfect ce ati vrea ba sa faca sa inceapa sa il injure pe cioban pe la TV? sunteti penibili !

daca il pupa in cur pe cioban la meciuri statea cu el la loja nu in tribuna

:ce_oameni:

AGRESSIVO198+104.11.2009 14:20

REPREZINTA Steaua

 

"INIMA NOASTRA BATE DE 7 ORI, L-A-C-A-T-U-S!" si "Laca REPREZINTA Steaua; Paunescu - PE CINE?!?" au fost cele doua bannere speciale pe care suporterii stelisti le-au afisat sambata in Ghencea

l Pe langa acestea, pe gardul peluzei ce adaposteste galeria se afla un altul pe care scria "Laca - il diablo" * La tribuna I, mai multi spectatori au tinut deasupra capului tricouri ale Stelei ce aveau pe spate cifra 7 si numele lui Lacatus * Numele legendei din Ghencea a fost scandat inainte, in timpul si dupa finalul partidei * La un moment dat, in timpul primei reprize, liderul "Armatei Ultra", Jean Pavel, i-a luat la rost pe cei care tineau bannerele pro-Lacatus * Pavel i-a alergat pe acestia prin tribune, nesfiindu-se, chiar insotit de cativa oameni de ordine, sa foloseasca forta * Din acel moment, stadionul a explodat, incepand sa se auda si scandari obscene la adresa presedintelui CA, Viorel Paunescu * Jean Pavel a fost acuzat ca "s-a dat cu conducerea": "Jeane, ai luat 50 de milioane sa ne astupi gura!" * Finalul meciului, in care brasovenii au si egalat, a fost la un pas de a aduce in tribune un razboi civil * Fortele de ordine, in numar mult mai mare decat de obicei, au stins insa orice tentativa de lupta * Dupa meci, Jean Pavel si-a parcat BMW-ul in fata tribunei oficiale si a urcat la loje

 

l Marius Lacatus nu a jucat, agitandu-se doar pe banca si multumindu-se sa salute stadionul atunci cand i s-a scandat numele.

 

 

 

are cineva poze cu cele doua mesaje?

_yang08.11.2009 16:11
A invins!

 

November 8th, 2009

 

Lăcătuș a demonstrat că e antrenor de fotbal, nu de nevroze

 

Șase victorii consecutive are Vasluiul cu Lăcătuș pe bancă. Vor veni și infrîngerile, și remizele. Deocamdată Fiara e senină. Era să suferim pe final!, a spus după meciul cu Ceahlăul. A fost cît p-aci, la șutul lui Doicaru. Dar nu despre asta era vorba, neapărat. Ci despre Lăcătuș, pe marginea rîpei, gata-gata să cadă, dar virînd salvator dinspre București spre Vaslui.

 

Nu-l mai intreabă nimeni retoric dacă e sau nu antrenor. Pentru că e clar: n-a fost, nu e și nu va fi antrenor de nevroze. Meseria asta nu ține de fotbal. Iar la Steaua, Lăcătuș n-a avut pe mînă o echipă de fotbal, ci un dezechilibru cronic. A lucrat intr-o atmosferă atît de tulbure, incît nu se putea spune nici dacă el e antrenor, nici dacă elevii lui sînt fotbaliști.

 

N-am venit pentru bani!, declara la instalarea pe banca moldovenilor. Alta era urgența: să reia contactul cu normalitatea, să meargă din nou pe pămînt ferm, după marșul forțat prin mizerii mișcătoare. A invins Urziceniul. Punct. Nu-i mai atrage nimeni atenția că Steaua inseamnă prea mult, prea repede. Da, Steaua e un nume mare in fotbalul nostru, dar Lăcătuș nu e un antrenor de nume. Nu e un tactician de amintiri. Ar putea fi insă profesorul de ambiție pentru Gerlem și Wesley. Cel care-i invață pe jucătorii Vasluiului cum se respiră la inălțime. Are autoritatea legendei și ochiul exersat să privească in sus, spre vîrf.

 

Șase victorii inseamnă un inceput bun. Dar trebuie să rămînem cu picioarele pe pămînt!. Ei bine, iată o misiune oleacă mai simplă la Vaslui decît oriunde la cluburile din București. Urmează meciurile grele. Steaua, Dinamo, CFR. Vor veni și infrîngerile, și remizele. Dar, indiferent de rezultate, la Vaslui nu va trebui să suporte acel gen de presiune cu care a refuzat să se obișnuiască in Ghencea: presiunea de dragul presiunii, inutilă și degradantă.

 

Era să sufere, dar acum e bine. Și e bine pentru fotbalul nostru cînd Lăcătuș invinge. Nu vom ști niciodată cum face, prin ce procedee tainice se extrage pînă la suprafață. Dacă are nevoie de un Sfinx care să stea cu ochii pe el sau de un perete solid la care să se incrunte. Sau de o echipă de fotbal căreia să-i vorbească fără cuvinte. Nu vom ști cînd anume și cu ce preț băiatul tuns castron a devenit bărbatul pe care fanii au simțit nevoia să-l ocrotească numindu-l Fiară. Dar merită să-i admirăm energia de supraviețuitor.

Lăcătuș invinge din nou. Asta inseamnă, printre altele, că măcar o parte din ceea ce reprezintă Steaua se află in siguranță.

Guardian08.11.2009 17:56

Mereu am zis ca Laca este foarte bun ca antrenor( dovada ca la Vaslui n-a pierdut deloc) , cum de altfel zic si de Stoichita , dar pacat ca nu sunt lasati sa-si faca meseria.

Joga Bonito08.11.2009 18:24

Sper sa ne bata cu 3-0 Vasluiul in Ghencea si Laca sa arate degetul mijlociu labangiului din loja, iar noi sa'i scandam numele. Si probabil ca eu voi fi fericit si impacat cu rezultatul umilitor de pe tabela.

«134567»