FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

RADOI LA SPITAL?

«12»
antonika07.05.2006 09:44

deci intr-un fel e bine.... e mai mult timp ca sa se vindece :D:D:D :lol: :D:D:D

I.N.Money07.05.2006 09:45

Ba nu,trebuie sa rectific,e dupa...ca in ultimele 2 etape avem cu Jiul si Vaslui :?

axl2307.05.2006 10:35

cam nasol, mare prostie ati facut, baieti!

forever_STEAUA07.05.2006 11:06
S-au taiat ambii la mana. In mod normal Radoi va juca in meciul viitor. Incercati sa ii intelegeti si pe ei. Sunt cu nervii la pamant in aceste momente. Daca as fi in locul lor nici eu nu cred ca m-as putea stapani. Parca nu le mai iese nimic...Vorba unuia de la Realitatea TV: bine ca in locul respectivului geam  nu s-a aflat arbitrul intalnirii.

 

Cand am vazut ce s-a intamplat, si eu la asta m-am gandit prima data. Cred ca daca eram in locul lui Radoi ii dadea una lui serea sa ma tina minte toata viata, si el si handicapatii lui de urmasi.

manuela07.05.2006 11:24
S-au taiat ambii la mana. In mod normal Radoi va juca in meciul viitor. Incercati sa ii intelegeti si pe ei. Sunt cu nervii la pamant in aceste momente. Daca as fi in locul lor nici eu nu cred ca m-as putea stapani. Parca nu le mai iese nimic...Vorba unuia de la Realitatea TV: bine ca in locul respectivului geam  nu s-a aflat arbitrul intalnirii.

 

Cand am vazut ce s-a intamplat, si eu la asta m-am gandit prima data. Cred ca daca eram in locul lui Radoi ii dadea una lui serea sa ma tina minte toata viata, si el si handicapatii lui de urmasi.

 

perfect de acord!!si nu numai lui.Si aluia de margine!!

Motanu D07.05.2006 11:44

Mai bine ca Radoi nu l-a lovit pe Serea. Si-ar fi incheiat trist cariera datorita unui talhar !

***alex***07.05.2006 11:50

Trei sãptãmâni de pauzã pentru Rãdoi

 

Cãpitanul echipei Steaua, Mirel Rãdoi, ar putea avea nevoie de o pauzã de trei sãptãmâni dupã ce a fost supus unei intervenții chirurgicale pentru a i se sutura un tendon secționat superficial și alte plãgi suferite dupã ce a a lovit cu pumnul într-un geam la finalul meciului cu Gloria Bistrița.

 

Medicul Ovidiu Giurgiu, aflat în gardã la secția Chirurgie a Spitalului Județean Bistrița-Nãsãud, sâmbãtã seara, în momentul în care Rãdoi a fost adus pentru a primi îngrijiri, a fost și cel care l-a operat pe cãpitanul stelist și a estimat cã acesta ar putea fi indisponibil trei sãptãmâni. "Rãdoi a avut multiple plãgi tãiate la nivelul antebrațului, una dintre ele fiind mai profundã. Intervenția a durat 45 de minute pentru cã a trebuit sã facem sutura plãgii respective. Rãdoi va necesita o imobilizare a antebrațului de trei sãptãmâni, dar i-am recomandat sã consulte un specialist în chirurgie plasticã, pentru ca acesta sã-și exprime pãrerea în privința imobilizãrii sau dacã își poate relua antrenamentele", a precizat medicul Ovidiu Giurgiu.

 

Acesta a menționat cã atacantul Victoraș Iacob, un alt jucãtor al Stelei care a ajuns la spital dupã ce a lovit cu pumnul într-un geam, "prezenta doar niște plãgi superficiale, care nu prezentau pericol".

 

"Ambii fotbaliști erau calmi, liniștiți, nu ne-au creat probleme. Niște bãieți simpatici și echilibrați", a subliniat medicul Ovidiu Giurgiu.

 

Surse medicale susțin cã hemoragia puternicã prezentatã de cei doi fotbaliști ai Stelei a fost cauzatã de faptul cã li s-a acordat greșit primul ajutor prin aplicarea unui garou, metoda indicatã în astfel de cazuri fiind aplicarea unui pansament pe toatã suprafața rãnii. (prosport.ro)

Bogdan4Steaua07.05.2006 15:18

Radoi va juca. Dorinta lui de a juca este mai mare decat gravitatea accidentarii.

armanovici07.05.2006 15:27

In Romania toti stiu acorda primul ajutor...dobitocii dracu'!.

kitaritidula07.05.2006 16:01

Haideti totusi sa-i privim si altfel pe stelisti.In loc sa-i criticam de una si de alta, sa nu uitam ca sunt si ei oameni ca si noi.Ei sunt acum intr-o situatie tare dificila si eu cred ca ar trebui sa-i sustinem, daca tot pretindem ca suntem suporteri.Sa-i sustinem moral, pentru ca din punct de vedere psihologic sunt la pamant.Daca ne-am pune in situatia lor si ni s-ar intampla ceva , nu cred ca ne-ar conveni ca toti din jur sa ne huleasca si sa nu fie nimeni care sa ne ridice.

 

Asta cred ca este datoria noastra de suporteri adevarati, nu asa numai cand Steaua este campioana.Poate ca nu trebuie sa le acceptam jocul atunci cand este slab, dar nici sa-i desfiintam, mai ales in momente asa de grele.

sirena_xena07.05.2006 16:17
Sau de psihiatru !  :roll:  :x

Fruntea sus baieti, nu noi treb sa-i judecam :roll: , exista un Dumnezeu acolo sus care nu doarme, noi treb sa ii ajutam sa le ridicam moralu.Parerea mea e ca Steaua nu treb sa joace partida cu Rapidu, deoarece ei erau deja necajiti si obositi de la meciul cu BORO.

axl2307.05.2006 18:12

pai stai putin ca nu-i chiar asa! cine le-a acordat primul ajutor? nu doctorul echipei? si daca nu el, atunci de ce nu el? cine?

antonika08.05.2006 09:17

bine ca avem mai mult de un doctor, ca unul sa dus cu Iacob la Spital si celalat cu Radoi... dar chestia e ca aveau doar o ambulanta, Radoi sa dus la Spital cu Oltcitul

FanSteaua4Life08.05.2006 09:49

Nu stiu ce sa spun, imi pare nespus de rau pt Radoi, este sufletul echipei insa inteleg prin ce trece, si eu am spart geamul de la balcon la meciul cu Bistrita si cred ca as fi facut acelasi lucru in locul lui Iacov si a lui Radoi...Nu uitati de la ce a pornit scandalul cu Iacob, eu am vazut ce a vazut si arbitrul de la minutul 91, penalty pentru Steaua, galben pentru portar si rosu lui Iacov, atunci ar fi fost totul ok.Sper ca Radoi sa isi revina cat mai repede si sa ne ajute la castigarea titlului 23...

Radoite iubim...

bodanelu08.05.2006 09:51

Iacob nu Iacov

axl2312.05.2006 13:46

pana la urma cat dureaza pana revine? chiar trei saptamani?

Virgil12.05.2006 15:37

Radoi a inceput deja antrenamentele.

 

"Radoi si-a reinceput antrenamentele

2006-05-12 16:00:00

 

Radoi si-a reluat antrenamentele normale cu echipa. Antrenorul Stelei, Cosmin Olaroiu, a declarat la conferinta de presa: "Mirel si-a reinceput antrenamentele; el este un jucator extraordinar, care nu se menajeaza si avem mare nevoie de el, insa nu pot sa precizez daca va putea fi folosit cu Sportul Studentesc."

www.gsp.ro

sirena_xena12.05.2006 17:10
Iacob nu Iacov
CE POT SA LE UREZ BAIETILOR DECAT RECUPERARE URGENTA, FRUNTEA SUS, pentru CA NOI SUPORTERI II IUBIM ORICE AR FI :D 8) .NU-I ASA OAMENI BUNI? :wink:
«12»