CFR Cluj - Steaua 0-1 (0-0), gol Chipciu.
Tatarusanu 5 - gafa din prima repriza putea compromite meciul; in rest, nu a fost pus la incercare de clujeni;
Varela 6 - a muncit mult pe un post care nu-i prea convine;
Szukala 6 - in nota obisnuita;
Gardos 7 - omul de baza din aparare, a incercat si ceva incursiuni ofensive, a fost si aproape de gol la mijlocul reprizei secunde;
Latovlevici 6 - mai bun decat in jocul cu Dinamo, a avut o finalizare buna in prima repriza;
Pintilii 6 - util, ca de obicei;
Prepelita 6 - efort generos, a comis cateva faulturi in zone periculoase;
Stanciu 6 - cateva incursiuni bune, o bara in prelungirile primei reprize, cornere batute neinspirat;
Tanase 5 - bun in debut, apoi a intrat in jocul sau anost, cu care ne-a cadorisit de atatea si atatea ori;
Ad.Popa 5 - mai putine realizari decat ne-am fi asteptat;
Chipciu 8 - are meritul de a fi construit si finalizat faza care a decis meciul;
Keseru 6 - doua faze bine bine batute, contributie la faza golului;
Piovaccari 6 - poate ca ar fi meritat mai multe minute; a jucat putin, dar a ajutat echipa;
Iancu - a evoluat prea putin.
Urmeaza meciul cu Gaz Metan, un adversar pe care nu trebuie sa-l tratam de sus. Mediesenii ne-au incurcat in cateva randuri.
