A confirmat Argaseala ca se joaca in Ghencea ca nu se poate pe 28.
Nu vor fi niciodata 5000 la noi, maxim 1800-2000 si nu cred ca suntem Chiajna sa avem complexe de inferioritate in fata lor. La fel, nu avem cum sa fim doar 10000, de unde scoti numerele astea?
Asistenta inregistrata pe Ghencea in sezonul asta tinde sa-mi dea dreptate.
Steaua - Petrolul , primavara , Arena Nationala 35.000 (meci obisnuit)
Steaua - Petrolul , toamna, Ghencea 10.000 (meci important)
Pe acelasi rationament un Steaua - Dinamo va strange 15-20 mii (o treime din asistenta inregistrata la ultimul derbi jucat de Steaua pe Arena din postura de echipa gazda).
Sunt aproape convins ca nu vom avea o prestatie buna la nivel de galerii, fiindca stiu foarte bine ce am trait pe stadion in ultima vreme. Da-mi voie sa am rezervele mele in aceasta privinta.