CFR e proprietar al stadionului. Deci sunt doua cazuri complet diferite.
Chestia e ca oricat ar tipa unii pe aici ca suntem echipa Armatei, legaturile Stelei cu ea sunt acum strict comerciale iar Ghencea a ajuns, din pacate, doar una din optiunile de inchiriat pentru ziua meciului. Sigur, acel patron viitor atotbun ne va moderniza Ghencea fara sa se uite la bani dar pana in acel moment trebuie sa fim constienti ca stadionul se prabuseste cu concursul activ al unei institutii umflate, corupte si depasite. Generalii nu sunt decat niste birocrati iar faptul ca se uita faptul ca odata cu Becali a intrat la puscarie si un ministru al Armatei e trist. Becali e un cretin dar ala isi ceda propriul pamant; Ministerul a cedat terenuri ai caror proprietari eram noi, publicul.
Daca tot ne recomanda Ivanski povestea legaturilor dintre Becali si MAPN (de-altfel o lectura instructiva), ar trebui poate zilele astea sa vorbim si despre cum sumele imense obtinute in anii 90 de catre sectia de fotbal Steaua din transferuri a ajuns in tot soiul de buzunare, pierzandu-se o ocazie importanta de se investi in viitorul sau.
Frate la noi nu se prabuseste pt ca nu avem tunele pe dedesubt ca la Tigani! Ghencea daca avea tunele de acces catre tribune era jos acum, asta vis a vis de craterele din Peluza Sud.Oricum acum ca vom juca doar acasa nu departe va fi inevitabilul, mai exact spuneam si in alte posturi ca bucățile de tencuiala ce provin din degradarea arenei pot deveni arme mai mult decat albe! Gandiți-vă cum zboară un scaun de fibra care ori este atenuat de vant sau poate fi fatal dupa o traiectorie ciudata data de curent si faceți diferența ca D vor aparea acele bucăți de tencuiala, bucăți care au precizie si direcția lor nu poate fi influențata de nici un factor natural! Pacat ca in Romania trebuie intotdeauna trebuie sa se intample o tragedie ca apoi cineva sa ia masuri ca acele lucruri sa nu se mai intample.
