Cand esti "cenusareasa" grupei si iti permiti sa faci declaratii publice de genul "putem bate pe oricine" si "ne batem pentru locul 1" cand favorita la locul 2 pe hartie cumpara jucator de la Milan cu peste 10 milioane si tu iei jucatori pe ultima suta de metri pe 1 milion, respectiv 300 de mii si pe deasupra nici macar nu ai dubluri pe fiecare post, meriti o astfel de palma morala, meriti asemenea partide in care tu esti egala adversarului aproape un meci intreg si pierzi cu 3-0. Ma asteptam la mai mult profesionalism macar in declaratii din moment ce ciobanul e la racoare. Realist vorbind locul nostru de drept e 4 in aceasta grupa, ca in anumite circumstante am putea sa facem surprize si sa castigam unele meciuri e cu totul altceva dar de aici si pana sa spui "am venit sa castigam aici (in deplasare la o echipa care "pe hartie" ti-e net superioara)", "putem sa batem pe oricine" e drum lung. Astea sunt afirmatii care le faci in vestiar ca incurajare si acolo trebuie sa ramana.
