@xray: Mie mi se pare incredibil modul in care gasesti cate un argument pro-staff/acoliti de fiecare data, dar te respect pentru ca discuti civilizat.
Nu sunt nici pro, nici contra staff/acoliti. Imi dau si eu cu parerea, ca tot romanu' din informatii si logica, fara sa fiu inregimentat unei cauze sau unui curent de opinie.
Eu nu sunt pornit sa lupt cu cineva. Nici cu clubul, nici cu staff-ul, nici cu echipa, nici cu anumiti suporteri. De asta am si lejeritatea de a fi obiectiv, ca nu trebuie sa ma exprim dupa dictare. Nu pot sa discreditez pe inventii ilogice, nici nu acreditez avant la lettre.
Acum era vorba de Radut, dar tinta era Reghe (via Anamaria).
Ce ai fi vrut sa spun eu sa nu par pro-staff/acoliti? Ca era bine sa nu semneze nici cu VB, nici cu Anamaria, ci cu mine? Daca omul a avut 2 optiuni si a ales una, cine e devina? Xray ?
Apoi e treaba mea de suporter cu cine semneaza un jucator? E numai dreptul lui sa decida. Daca i se incalca acest drept sunt legi care sa-l apere. Avocati, nu suporteri.
Asta cu tinutul pe banca, stiu cand a lansat-o Prosport. Parea logica. Daca astazi Radut juca, macar la nivelul lui Filip, ar fi avut o doza de credibilitate si mi-as fi pus semne de intrebare. Dar asa? Radut mi-a demostrat de ce a stat pe banca sau tribuna. Nu e in forma, fata de concurentii pe post. La Steaua, meciurile nu sunt antrenamente, ci "finale".
Reghe e un antrenor bun. Are comportament echilibrat. Echipa joaca bine. Trebuie sa-i caut eu nod in papura ca asa vrea Prosport sau altcineva? Nu! Sa o faca cine vrea!