FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gaz Metan Medias - Steaua 2-2 (2-0)

«12»
Virgil18.08.2013 07:40

Sambata, 24 august 2013, de la 21:30, pe stadionul Municipal,

 

Gaz Metan - Steaua,

 

meci transmis de Digi Sport 1.

 

15 Gaz Metan 4 0 1 3 3-6

4 Steaua 3 3 0 0 9 7-2

 

E cat se poate de clar ca Steaua e net superioara, chiar si numai dupa 4 etape disputate. Cat priveste loturile si valoarea lor, Gaz Metan, nu se poate compara cu supercampioana.

De la Gaz Metan a plecat cel mai bun jucator al ei, Eric, aflat in prezent la Pandurii. Eric, era cel mai bun jucator al echipei.

 

Dupa propria-mi parere, meciul Stelei de la Medias va fi un antrenament util inaintea meciului retur cu Legia.

Campionii sunt in forma, cine sa le reziste? In niciun caz Gazul.

 

 

 

 

 

Virgil23.08.2013 11:10

Brigada de arbitri:

 

A: Coltescu Sebastian (Craiova - Dolj)

A1: Urzică Vladimir (Piatra Neamț - Neamț)

A2: Barjac Gabriel (Zalau - Salaj)

Saramago23.08.2013 14:00

Intre cele doua manse cu Legia, meciul cu Gaz Metan Medias a trecut pe planul doi. Foarte probabil, Reghecampf va menaja mai multi titulari in perspectiva returului de pe "Pepsi Arena" din capitala Poloniei. 11-le de start al Stelei ar putea fi urmatorul:

Tatarusanu - Rapa, Szukala, Gardos, Parvulescu - Pintilii, Filip, Prepelita, Cristea, Radut - Iancu.

 

Din echipa standard cred ca vor fi pastrati Tatarusanu (portarul are nevoie de continuitate), Szukala si Gardos (pe de o parte, cuplul mai trebuie sudat, pe de alta parte, solutii gen Doru Bratu nu sunt viabile nici macar la un asemenea meci), plus Pintilii (e suspendat pentru returul cu Legia). Vor fi menajati, in aceste conditii, Georgievski, Latovlevici, Bourceanu, Popa, Tanase, Stanciu si Piovaccari. In plus, Chiriches este accidentat si nici prezenta sa in partida de la Varsovia nu este foarte sigura. Totusi, din postura de rezerve, ar putea sa intre in repriza secunda Popa, Stanciu si Piovaccari.

 

Sa speram ca al zecelea meci oficial al sezonului nu va aduce prima infrangere pentru stelisti. E un obiectiv meschin, desigur, dar asortat cu lotul subtire (valoric) pe care il etaleaza Steaua in acest moment.

ADRIAN080824.08.2013 08:25

Eu zic ca meciul cu Medias e f important in prisma viitorului ... oricum vom avea meciuri in grupe europene fie ca e UCL sau EL ... si nu stim cum va evolua situatia la celelate echipe ...

 

In trecut mai mereu ne-am poticnit in aceasta echipa Medias ...

 

Cred ca trebuie abordat cu linia 1 si castigat fara probleme ...

Nu sunt de acord cu odihniri sau alte chestii ... decat acolo unde staff-ul considera ca e neaparata nevoie ... accidentare sau chiar oboseala ...

 

E mai important sa tinem sus in campionat de la inceput si sa punem presiune prin rezultate pe celelalte echipe ( astra/petrolul/Vaslui ) ...

 

Meciul cu LEGIA sa-l trateze ca pe un joc obisnuit care trebuie castigat indiferent de scor ... si va fi simplu ... Deci trebuie sa atacam oricum ...

Saramago24.08.2013 16:16

Conform www.gsp.ro, Steaua va incepe meciul de la Medias in urmatoarea alcatuire:

 

Tatarusanu - Ripa Szukala, Gardos Pirvulescu - Pintilii, L. Filip - Ad. Popa, Radut Ad. Cristea - G. Iancu.

Cele sapte rezerve vor fi Niță, Georgievski, Prepelita, N. Stanciu, Tanase, Piovaccari si M.Costea.

Nimerod24.08.2013 17:24

Marcheaza Tatu,marele Tatu .

besliud24.08.2013 17:44
Marcheaza Tatu,marele Tatu .

Asta cu Tatu poate participa cu usurinta la gluma zilei! Sa speram ca Reghe va gasi formula castigatoare avand in vedere ca se doreste menajarea titularilor de baza pentru meciul cu Legia.

:hai_steaua:

ADRIAN080824.08.2013 18:21

DIGISPORT a anuntat urmatoarea formatie de inceput a Stelei :

 

Tatarusanu - Ripa, Filip, Gardos Pirvulescu - Pintilii, Prepelita - Tatu, Radut Ad. Cristea - G. Iancu.

 

Periculoasa formula de inceput .....

Al3xinho24.08.2013 18:39

Bine ca la bagat si pe Radut sa mai joace si el ..

Lari24.08.2013 18:45

Imi pare rau pentru Tatarusanu, asa cum mi-a parut rau si de Zapata, la acel meci din Groapa, cand a vrut sa degajeze, dar i-a sarit mingea peste picior, dintr-un damb.

 

Da' de Beckham am ras cand a dat-o-n plopi din 11 m! :D

eMagic24.08.2013 19:05

Vad ca e Costea la incalzire. Daca nu`l baga in locul balerinului de Tatu ma dau cu capul de pereti.

Kapetan0s24.08.2013 19:08

Atata spun daca pleaca Latovlevici, Chiriches si Bourceanu , in maxim 1-2 ani Steaua,condusa de Meme si cu Gigi in parnaie, va ajunge in situatia celor de la dinam0.Nu ai cum sa faci performanta cu nulitati precum Tatu, Filip,Prepelita,Gardos,Costea si lista poate continua.

Si inca un lucru oricat de mult l-am critica pe Adrian Cristea se vede de la o posta ca e de 10 ori mai fotbalist decat Prepelita/Filip...

David24.08.2013 19:20

Cum adica Steaua condusa de Meme si cu Gigi in parnaie? Ce calitate sportiva poseda domnul Becali care sa ofere echipei un anume avantaj? Doar nu bani, ca echipa se autofinanteaza. Le lipseste circul de la final de meci?

Saramago24.08.2013 19:26

Medias - Steaua 2-0 la pauza, goluri Buzean si Robertson, fiecare a transformat cate o lovitura libera, primul ajutat de gafa lui Tatarusanu.

 

Tatarusanu 4 - chiar daca ar putea acuza o accidentare, a gresit nepermis la primul gol; si nici la al doilea nu poate fi absolvit, dat fiind faptul ca Robertson a sutat pe coltul portarului;

Rapa 4 - mult sub pretentiile Stelei;

Filip 5 - slab, in nota echipei;

Gardos 5 - multe ezitari;

Parvulescu 6 - cel mai vivace dintre jucatorii Stelei, a ratat si o ocazie foarte buna la 0-2;

Pintilii 5 - slab, la fel ca in ultimele meciuri, desi jurnalistii nu contenesc sa-l laude;

Cristea 5 - lent, previzibil;

Radut 4 - nu stie unde sa stea in teren;

Prepelita 5 - a ratat doua situatii, i-a oferit un assist lui Iancu, a gresit insa pase si preluari;

Iancu 5 - preluari largi, lipsit de orizont, nu se arata la combinatii;

Tatu 4 - este demult un fotbalist terminat;

M.Costea - a jucat doar 10 minute.

 

In superioritate numerica, Steaua ar putea sa obtina un punct in fata unui adversar foarte modest. Sa nu uitam ca rezervele Stelei au pierdut amicalul cu Braila din aceasta primavara (0-1). Sa mai vedem ...

Kapetan0s24.08.2013 19:27
Cum adica Steaua condusa de Meme si cu Gigi in parnaie? Ce calitate sportiva poseda domnul Becali care sa ofere echipei un anume avantaj? Doar nu bani, ca echipa se autofinanteaza. Le lipseste circul de la final de meci?

 

Il detest pe cioban , dar de bine de rau el i-a adus pe Chiriches, Chipciu, Adi Popa, desigur tot el l-a adus si pe prastia de Mihai Costea,iar cu Memeu care face scandal de fiecare data cand are ocazia si aduce numai petarde gen Tatu sau Piovaccari nu vad prea bine viitorul echipei...

Saramago24.08.2013 20:30

Medias - Steaua 2-2 (2-0) si, asa cum speram la pauza, stelistii au smuls un punct in fata unui adversar de mana a doua. Surprinzator, Steaua a marcat de doua ori prin rezerva Filip. Oricum, a fost primul meci oficial al sezonului in care echipa lui Reghe a fost condusa.

 

Tatarusanu 4 - greselile sale au cantarit mult in economia partidei;

Prepelita 5 - efort mare, rezultate mici;

Gardos 5 - multe ezitari, aport minor in ofensiva;

Filip 7 - doua goluri importante; sper ca Reghe nu va apleca urechea la sfetnicii din presa si nu-l va titulariza la Varsovia; altfel, multumim pentru acest punct;

Parvulescu 5 - destul de bun, pacat de cartonasul rosu achizitionat prosteste;

Pintilii 6 - mai bun dupa pauza;

Bourceanu 6 - fara sa impresioneze a ridicat nivelul jocului;

Cristea 4 - foarte slab dupa pauza;

Popa 4 - in continuare in eclipsa de forma;

Iancu 5 - s-a straduit mult, dar nu s-a lipit la gol;

Costea 6 - risipa de energie, assist la golul al doilea;

 

Steaua parcurge al zecelea meci oficial fara infrangere. Urmeaza meciul cu Legia ...

Alex88pl24.08.2013 20:40

Pana acum nu am spus-o..dar deja e prea mult. Popa e praf. E exact Nicolita in zilele "bune". Nici o centrare nu trece de primul om. Are un singur dribling. Mai bine joaca Tatarusanu pe dreapta.

besliud24.08.2013 20:52

Pana la urma a iesit binisor pentru un 2-0 la pauza pentru gazde! Vis a vis de evolutia lui Filip de la inceput, cu preluarile largi pe care le avea pot zice ca pe final sa descurcat rezonabil si chiar imi pare rau de Radut care se vede lipsa meciurilor.

Cata2324.08.2013 21:31
Filip 7 - doua goluri importante; sper ca Reghe nu va apleca urechea la sfetnicii din presa si nu-l va titulariza la Varsovia; altfel, multumim pentru acest punct

 

Dar pe cine sa bage? Pe Prepelita? Pe Radut? care n-au facut nimic tot meciul. Avand in vedere ca astia doi au facut pregatirea completa, fara sa fie intrerupta de vreo accidentare, n-au jucat mai bine, poate nici cat a jucat el in seara asta. Asta-i adevarul prieteni, mai buni decat ei la ora actuala n-avem si din 3 rai musai e sa-l alegi pe cel mai putin rau. De altfel Filip mai are fata de ceilalti doi si alibiul prestatiei solide cu Ajax din retur.

blindius24.08.2013 21:35

Se vede lipsa jocurilor pentru ca pana saptamana trecuta nu semnase cu Doamna Anamaria. De acum inainte, "lacking match fitness" nu va mai fi un laitmotiv pentru Radut, care oricum merita sa joace mai mult.

Claudyou24.08.2013 21:48

Au jucat bine baietii dupa ce au ramas cei de la Gaz in 10, speram sa isi revina si sa dea totul la ultimul meci a lui Chiri la Steaua de marti seara.

xray24.08.2013 22:14
Se vede lipsa jocurilor pentru ca pana saptamana trecuta nu semnase cu Doamna Anamaria. De acum inainte, "lacking match fitness" nu va mai fi un laitmotiv pentru Radut, care oricum merita sa joace mai mult.

Ceilalti care nu au jucat pana acum, tot din cauza asta au fost tinuti pe banca?

Parvulescu e si fin si e semnat cu Anamaria. De ce freaca banca? Si mai sunt exemple.

De ce Filip a putut(si pe post de fundas central si a dat si 2 goluri), desi nu a prea prins meciuri nici in pregatiri, si Radut nu?

 

Mie imi pare rau de el, dar lui trebuie sa-i pese de el. Azi trebuia sa rupa norii de nejucat ce era. Sa-l schimbe lesinat de efort, nu ca nu a miscat nimic. A jucat cu Gaz Metan si cu un om in plus, nu cu Legia, Ajax sau Chelsea.

 

La forma pe care o arata Radut, nu va prinde primul 11 nici in Cupa Romaniei.

De fapt nu are pe cine scoate din primul 11 si nici din "prima rezerva".

 

PS

A lamurit azi V. Becali la Digi. Expirase procura lui de reprezentare si a vorbit cu Radut acum 10 zile. Radut i-a spus ca se gandeste, dar in final cu Anamaria.

Daca semna cu V. Becali, era rau(ca poate si-a bagat Gigi coada), daca a semnat cu Anamaria e iar rau(ca poate Reghe a bagat-o). "Din aceasta dilema nu putem iesi. Dixit" !:)))

blindius24.08.2013 22:25

@xray: normal ca era rau, pentru ca ambele personaje sunt mai mult negative ca pozitive. Ambele personaje sunt cel putin cu o acuzatie de lucruri necurate. La noi, prezumtia de nevinovatie e fix nimic. Mie mi se pare incredibil modul in care gasesti cate un argument pro-staff/acoliti de fiecare data, dar te respect pentru ca discuti civilizat.

 

Latovlevici e indispensabil in acest moment, chiar si cand e putin delasator, de aceea nu putea fi pus Parvulescu prea mult in teren. Mai sus pe stanga, nici atat, deoarece Tanase a aratat o crestere in joc, asa cum face in fiecare prima parte a campionatului.

 

Pana in acest moment in care Reghecampf a fost obligat sa menajeze titulari, mi se pare evident ca a cautat un mix bun intre interesele sportive - performanta - si interesele familiei - jucatorii doamnei -.

ADRIAN080824.08.2013 22:31

Din pacate Radut s-a apropiat de penibil in meciul asta ... la fel si Tatu ...

 

Bvo Filip ...posibil inlocuitorul lui Chiriches pe viitor ... dar mai are de muncit ...

Cata2324.08.2013 22:41
Din pacate Radut s-a apropiat de penibil in meciul asta ... la fel si Tatu ...

 

Bvo Filip ...posibil inlocuitorul lui Chiriches pe viitor ... dar mai are de muncit ...

 

Mai degraba rezerva buna pentru unul dintre Bourceanu, Pintilii sau Latovlevici. Obligatoriu trebuie achizitionati 2 fudasi centrali, 1 fundas stanga si un atacant daca mai zic si de 1 mijlocas defensiv cred ca cer prea mult. Dar ma indoiesc ca se vor aduce "plombele'' necesare echipei.

«12»