FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Ceahlaul Piatra Neamt 2-1 (2-1)

«12»
Virgil11.07.2013 10:20

Logo_Liga1BB.jpg

 

In prima etapa a noii editii a Ligii 1, Steaua intalneste sambata 20 iulie, pe Ceahlaul Piatra Neamt, echipa salvata de la retrogradare la mustata, ocupanta a ultimului loc neretrogradabil (14).

 

Steaua - Ceahlaul, se va disputa pe stadionul Steaua, cunoscut pana de curand ca templu al fotbalului romanesc, de la 21:30.

 

Meciul va fi transmis de Digi Sport TV.

 

Fata de Steaua care l-a pierdut pe Rusescu si i-a adus pe Stanciu, Radut, Nita si Piovaccari, Ceahlaul a renuntat la numai putin de 7 jucatori si a adus 5, acestia fiind Gabriel Canu, Emil Jula, Andrei Tepes, Mihai Dobrescu si Constantin Druga.

 

Supercampionii pornesc cu prima sansa, meciul castigat in SuperCupa cu Petrolul fiind garantia unei victorii sigure.

Korado13.07.2013 22:16

Sincer m-am cam saturat, este pentru a nu stiu cata oara cand incepe campionatul Steaua cu Ceahlaul :), cel putin stiu sigur ca a mai inceput odata pe vremea lui Hagi, daca nu ma insel.

BNQ16.07.2013 07:08

pe Ghencea :steag_sah_mic:

Lorimer17.07.2013 07:37
Sincer m-am cam saturat, este pentru a nu stiu cata oara cand incepe campionatul Steaua cu Ceahlaul :), cel putin stiu sigur ca a mai inceput odata pe vremea lui Hagi, daca nu ma insel.

 

Rapid - Vaslui cred ca e patra sau a cincea oara in prima etapa.

Korado17.07.2013 15:37
Rapid - Vaslui cred ca e patra sau a cincea oara in prima etapa.

Sincer sa fiu las crapidistii sa-si bata capu cu echipa lor eu cu Steaua :)

Rapid oricum a fost salvata de la Liga II doar pentru imaginea clubului.

chester12318.07.2013 10:39
Sincer sa fiu las crapidistii sa-si bata capu cu echipa lor eu cu Steaua :)

Rapid oricum a fost salvata de la Liga II doar pentru imaginea clubului.

Mai interesant un meci cu rrapidul decat cu Chiajna de ex, oricum. Chiar daca nu prea se joaca fotbal, macar e entertaining.

Virgil18.07.2013 17:02
pe Ghencea :steag_sah_mic:

 

 

Da. Am facut mentiunea in postul initial. Multumesc.

blindius18.07.2013 20:48

Reghecampf vs Miriuta. E o lume mica, putine mese.

Decy19.07.2013 08:19

Este un meci interesant,dar n-o sa ne puna probleme...2-0 lejer.

HAI Steaua !!!

owned19.07.2013 09:13

am o intrebare: la casele de bilete este deschis pana la ora meciului?

Virgil19.07.2013 10:38
am o intrebare: la casele de bilete este deschis pana la ora meciului?

 

Casele de bilete se inchid cu o ora inainte de incepearea meciului.

 

Programul caselor de bilete este urmatorul:

 

JOI - 11:00 - 19:00

VINERI - 11:00 - 19:00

SAMBATA - incepand cu ora 11:00

 

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

 

PELUZE - 5 LEI

TRIBUNA A II-A - 10 LEI

TRIBUNA I - 15 LEI

TRIBUNA 0 - 30 LEI

FOTOLII - 50 LEI

 

Virgil19.07.2013 10:49

Meciul va fi condus de o brigada de arbitri compusa din:

 

 

A: Petrescu Radu (Bucuresti)

A1: Paunescu Florin (Ramnicu Valcea - Valcea)

A2: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca - Cluj)

 

R: Craciunescu Teodor (Ramnicu Valcea - Valcea)

 

Observator: Miclea Constantin (Busteni - Prahova)

MB719.07.2013 13:24

Cate bilete s-au vandut pana acum? fularsteaua2

axl19.07.2013 13:35
Cate bilete s-au vandut pana acum? fularsteaua2

283.

Nimerod19.07.2013 14:17

Cine sa vina la meci pe jegu din Ghencea,scaunele alea is nespalate de 10 ani.Rahatii astia de la Armata doar bani vor da stadionu sa-l ingrijeasca zero.

Korado19.07.2013 19:51
Cine sa vina la meci pe jegu din Ghencea,scaunele alea is nespalate de 10 ani.Rahatii astia de la Armata doar bani vor da stadionu sa-l ingrijeasca zero.

 

Pe "jegu"din Ghencea cum ii spui tu, are casa echipa asta de fotbal, nu stiu cat esti de tanar sau daca ai calcat vreodata prin zona aia sau sa simti mirosul de pe Ghencea.Acolo practic s-a nascut echipa asta, acolo a facut performanta si acolo va fi casa ei! Mall Arena e doar un concept de maketing pentru ca Steaua are cateva zeci de milioane de suporteri normal ca-si permite sa inchirieze un stadion de 55.000 de locuri.

Pe "jegu"din Ghencea cum ii spui tu, stateam si tremuram ne bateam cu zapada la meciul cu Villareal si tot acuma ne bucuram la victoria cu Valencia, sau poate cand erai mai mic Anderlecht. fularultras

besliud19.07.2013 20:20

Frate omul a facut referire directa la starea deplorabila in care se afla aceasta arena! Toata lumea si nu doar noi stelisti stim ce semnificatie are aceasta arena in sufletul orcarui suporter, fotbalist ce a trait momente de glorie si bucurie pe acest stadion, dar asta nu ne impiedica sa ne dorim niste conditii decente de ex: Sa fereasca sfantul sa-ti vina in cap sa intri intr-un ecotoilet ca te ia ficatul si daca te duci in plina natura, vei observa ca ai luat pe incaltari si pantaloni probe de urocultura de la intreaga peluza!

Kitikru19.07.2013 22:15
Cine sa vina la meci pe jegu din Ghencea,scaunele alea is nespalate de 10 ani.Rahatii astia de la Armata doar bani vor da stadionu sa-l ingrijeasca zero.

de ce nu vii frate bosulache tu cu peria si freci la scaun, pe urma te asezi linistit. Daca nu era Mall Arena ce ne faceam? ne plangeam toti de scaune?si la ce slbz iti trebuie scaun..

dandobrescu20.07.2013 10:50

La meciul cu Ceahlaul de diseara,copii au intrarea gratuita??

 

VD4720.07.2013 11:16

"Arena v-a luat ochii, banii v-au luat mintile." Cine face misto de Ghencea, e stelist de ocazie. Punct.

blindius20.07.2013 12:24
Frate omul a facut referire directa la starea deplorabila in care se afla aceasta arena! Toata lumea si nu doar noi stelisti stim ce semnificatie are aceasta arena in sufletul orcarui suporter, fotbalist ce a trait momente de glorie si bucurie pe acest stadion, dar asta nu ne impiedica sa ne dorim niste conditii decente de ex: Sa fereasca sfantul sa-ti vina in cap sa intri intr-un ecotoilet ca te ia ficatul si daca te duci in plina natura, vei observa ca ai luat pe incaltari si pantaloni probe de urocultura de la intreaga peluza!

 

Frate, pai nu a zis patronul Gigi ca sunt scaunele lui?! de ce nu-l trimite pe Lutu sa va curete p-acolo, sa fiti multumiti!

 

Toata lumea stie ca ecotoilet-urile sunt concepute sa iti faci treaba dupa acestea, nu in acestea. Glumesc, dar nu-i departe de adevar.

w1tek20.07.2013 14:42

Rusine voua!

Rusine voua , suporteri ai lui FC Steaua 2003 Becali!

 

Rusine ca aruncati aceste vorbe urate catre stadionul care ne-a adus atatea bucurii.

Rusine voua ca judecati anumiti oameni , in loc sa ii contestati pe cei care merita sa fie contestati.

 

Culmea ironiei , asa cum ma simt bine in casa batraneasca si urata a bunicilor , asa ma voi simti bine acasa , in templul fotbalului romanesc.

 

Eu nu vreau fotbal modern.

 

Eu vreau Steaua acasa !

Tupac Amaru20.07.2013 16:24
Pai si daca e casa bunicilor inseamna ca nu mai trebuie sa faci curat ? Stam cu igrasia pe pereti si facem pipi pe tavan ?

 

Sa lasam metaforele si sa discutam pe un studiu de caz. Proprietarul (MApN) inchiriaza un bun, prevazut cu grupuri sanitare, idolului tau pe care-l urasti.

Idolul tau pe care-l urasti e chirias, asadar.

Pai bine bre, unde dracu ai mai vazut matale proprietar sa spele buda chiriasului?

 

besliud20.07.2013 17:50

Sper din tot sufletul sa se ajunga la o conventie si acest stadion sa fie facut asa cum merita un club mare ce aduce satisfactii celor mai numerosi suporteri din Romania! Eu cred ca daca doua spete nu se inteleg si la mijloc se afla dragostea milioanelor de suporteri cetateni ce aduc contributii acestei tari, statul trebuie sa se autosesizeze si sa faca ceva in acest sens!

Forza Steaua vs Ceahlau 3-0

Razvan FCSB20.07.2013 18:26

Steaua ramane Steaua pana la moarte! Steaua Ceahlaul 3-0 ;)fular-campionii:hai_steaua:

«12»