Renovata, crescuta capacitatea si folosita exclusiv de Steaua, Ghencea este profitabila.Pe termen lung isi va scoate investitia, pentru ca orice om de afaceri asa va gandi, pe termen lung si implicit o modalitate viabila de a face bani.
De ce sa foloseasca National Arena? Bilete mai scumpe, stadionul nu iti apartine, nu poti sa vinzi abonamente, nu poti sa iti faci un calcul chiar si futurist legat de profitabilitate.
Cu un stadion nou legat de echipa cu siguranta aceste aspecte se vor schimba, stadionul se va umple si la un meci cu FC botosani..pe cand National Arena nu iar chiria ar fi la fel ca si cum ar fi plin.
in cate moduri poti sa ajungi in Ghencea????
in cate moduri poti sa ajungi pe NA????
cat timp trece pana intra 25.000 de spectatori in Ghencea???
in cat timp intra 50.000 pe NA ???
grupuri sanitare, spatii pentru fast-food.. etc
poate cand o sa faca metrou pana in Ghencea...si soseaua de centura modernizata si cu acces rapid in stadion... mai vorbim...despre un stadion reconstruit din temelii... modern....
