Domnu de la si en en stati ca va dau eu raspunsul dar de la polu nord nu de la peluza aia. Deci daca e adevarata chestia cu pachetu... ar trebui sa fim mindrii ca mai exista oameni logici nu animale false ce vor sa placa pe oricine indifferent de cit de scirbosi ilogici ar fi acesti oricine...(in cazul asta pe grevistii) sa ii arate lumea cu degetul ca vai ce sprijina ei comunitatea. Comunitatea merita scuipata ca e proasta bre...Pai tu faci greva foamei contra federatiei si ligii cind tocmai astia ti-au bagat excrocheria de echipa in Liga desi a fost exclusa ca nu si-a platit angajatii? Pai tu ignori ca ordinul neplacut a venit de la elvetieni si in schimb ceri demisia elvetieniilor de Sandu si Dragomir care oricite fac ei, sforiile la Laussene sau cum se scrie orasu ala nu le trag...La americani de frica sa nu te arate aia cu degetu ca esti rasist nu injuri ciinele daca e negru...in Romania de frica ca zice ziaru rival ca esti contra muncitorimii nu injuri rrapidistii...bai ati facut revolutia degeaba...ati luat tot ce e mai prost de la capitalisti...lasitatea de a sta in picioare...voi acuma aplaudati ridicolul...voi toti cu exceptia celor ce au trimis pahetul si celor ce au ris cu lacrimi cind au auzit de tarashenie.
Ce vor grevistii? Re-intrarea in Liga 1 este ilegala si nu poate fi implementata din cauza hotaririi de la Tas, sau prin forta aka greva foamei ca daca se apuca si aia din Hunedoara? Miine avem 19 echipe, si cu Corvinul? Si ce daca nu mai exista...sa se infiinteze...uite poporul cum se induioseaza si cica "vai ce suporteri extraordinari de devotati..." Faceti Liga de 20 de echipe ca vrea si niste unii de la Constanta. Ce? si Iasiul? Ok, 21 de echipe sau mai bine desfiintati dracului Liga doi si bagatii pe toti in masa si-n iga 1 ca Steaua tot ia campionatul inca din etapa a 9...
Bai, rrapedistii au fost devotati cind jucatorii nu au fost platiti (nedrepate crasa si ilegala si-n Papua Noua Guinee) au fost devotati cind prin retragerea licentei echipa trebuia sa se inscrie in Liga 2 dar nu a facut-o, au fost devotati cind s-a infiintat barajul ala netransmis la televizor, au fost devotati cind elvetienii au spus clar "rrapedu marsh in "b" si acuma sunt devotati iar, in cort. Trebuie sa inlocuim "devotat" cu "dobitoc" sau mai bine cancer pt ca rrapedisti sunt un cancer ce omoara Romania, cu concursul presei si oameniilor falsi ce aplauda cind trebuie sa scuipe (ieri cu greva crapidsitiilor) si scuipa cind trebuie sa rida (acum, cu pachetu de seminte si mushi tigansc). Bravo Peluza Nord daca ai trimis pachetu ala, rusine daca nu.
Iar pt ziaristii ce fac pe ei de emotie cind prezinta tigania din Ghiulesti...stiti ca nu se negociaza cu teroristii, nu? si stiti si de ce...pt ca incurajzi pe altii sa faca si ei pe teroristii...ca la 5 minute de Somalia unde trei tiganushi cu o barca au furat un pachet de paie ce cazuse dintr-un vapor thailandez si pt ca nimeni nu a facut nimic, au furat si vaporu, la intoarcere si acuma nu le mai dau de capat armatele navale ale tuturor tariilor ce isi permit benzina...Aplaudati pe rrapedisti cu greva lor dar sa va fereasca dracu sa va ia sa bage aia rrapedu in Liga 1 ca sa te ti greve si decese mai ceva ca pe vremea lui Ceausescu. Sustin dreptul suporterului de a isi incuraja echipa cum stie el mai bine dar nu inteleg cum poti folosi ultima arma contra terorii, greva foamei, pt a legaliza un fals ce miroase mai ceva ca pungiile de urina aruncate de frumoasa galerie crapidista in capu inamiciilor numiti pe alte stadioane "oaspeti." Baietii si fetitele din Mass-media...rugati-va sa se termine greva prost pt rrapedisti ca va zic, un singur articol contra Cringashului si o sa va treziti cu 15 puradei nespalati cu o cirpa alba pe care scrie, in visiniu, greva foamei contra reporterului x ori y. Cutia Pandorei...deschideti-o daca vreti, doar nu deschideti cutia Rapid Bucuresti. Pe cine nu lasi sa moara o sa vina sa te puna capra...lasati rrapedu sa se desfiinteze, nu mai alimentati prostii din populatie cu timpenii gen "ce frumos si ce eroic" si spuneti lucruriilor pe nume: niste instabili mintali sigur fara femei s-au gindit sa protesteze ceva ce nu inteleg, cum ar fi o hotarire a unui tribunal de exemplu...Mai este o operatie, in Sept, si chirurgu este judecatoru ala de bancropsii...poate salveaza ala pacientu roman de tumoarea rrapedista. Daca rrapedu nu se desfiinteaza in Septembrie...o sa avem o iarna foarte greu de inteles din orice punct de vedere, mai ales ala de bun simt si ala de logica. Rapid trebuie sa dispara si neinsultind grevistii onanisti prelungeste agonia...Nici nu stiu de cine sa imi fie mai mult sila...de grevistii tuciurii, de ziaristii fara oua, decenta, ori creier ori de stelistii ce lasa mesaje de genul "sustin rapidul, imi este rusine de stelistii ce au trimis pachetul, etc...de cine sa imi fie sila mai mult? Stiu de cine...de politia economica! A facut Copos cercuri in jurul vostru, si chelneru ala tambalagiu de /cristescu face acuma...pai daca era Militia Economica a inpuscatului...pai aia te bateau de iti suna apa-n cap daca furai 5 grame la cintar dar nu te bateau ca sparleai ci ca sa spui de cumnatatu care bagasse monezi de 100 de lire in contour de deasupra usii de la intrare ca sa fure electricitatea poporului si cind il luau e ala din statia de autobus la pumni nu dadeau cu rautate ca li se rupeau lor ca fura ala de la stat ci il snopeau sa zica cum au ajuns moneziile in cartierul lui...Aia militia...furau toti dar erau si multi fara dinti...pe cind astazi cu toata technologia si legiile in vigoare fura numai ei Cristestii si coposii si aia fara dinti sunt in greva foamei ca si asa aveau prea mult calciu in system...si presa aplauda si trimite niste unii un pachet cu merinde ca asa-i obiceiul la romani si se aprinde toata cetatenimea ca vai ce gest porcos. Daca viitoare trimitetii-le reviste porno sa si-o ia in mina, sau in gura, sa se deshidrateze odata sa scapam de ei de tot. Nu va faceti griji ca se uita tiganu la femeia alba dezbracata...trimiteti-le revistele si pregatiti-va de circ. Pune-tii pe iutub sa fie ei ai dracului de crapidistii...