Am si eu o nelamurire in legatura cu Peluza Nord : cine ne conduce, fratilor ?
La meciul cu Vaslui se cantau 2 cantece diferite in acelasi timp, unul era cu portavocea in partea stanga, Dorin si Mustata erau prin centru...Mustata era ofticat ca nu ajunge portavocea si pe la el sa dea tonul, se injura cu cei din stanga care aveau portavocea, ne spunea sa cantam altceva decat ce cantau ceilalti, si tot asa, o mare caterinca in peluza
. Daca era vreun rrom sau catel printre noi cred ca radea si cu curul.
De aici vine si a doua nelamurire : De ce nu cumparam niste difuzoare pe care sa le legam la microfonul liderului de galerie, care sa dea tonul la scandari, pentru ca sincer portavocea aia este zero, nu se aude nimic de la ea. Poate asa va canta toata peluza, nu doar primele 10 randuri. Toate galeriile din lume care se respecta folosesc asa ceva. Cat ne mai chinuim cu o portavoce si o peluza plina din care canta doar 100 de oameni ? Sa nu mai zic ca din aia care canta, jumatate sunt afoni, canta numai pe langa ritm. Daca ar fi cineva care sa-i acompanieze de la microfon, s-ar remedia si situatia aceasta ( jenanta ).
