FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vi se pare normal sa jucam la 0 - 0 in primul joc ?

«12»
Virgil19.04.2006 13:57

Citesc o stire in Gazeta Sporturilor si nu-mi vine sa cred.

Mirel Radoi spune ca important e sa nu primim gol.Chiar daca nu vom marca.

 

Nu mi se pare deloc la locul ei aceasta declaratie.Adica sa jucam iar la 0 - 0 ? Si cine ne garanteaza noua ca in retur vom avea marea cu sarea ?

 

Credeti ca e o declaratie facuta special pentru a adormi vigilenta oaspetilor ?

 

Chiar sa nu existe incredere in Dica,Oprita si Nicolita ?

 

Mi se pare rusinos.

Grinch19.04.2006 14:01

Tinand cont de rezultatele obtinute "acasa" in primavara asta europeana am spune ca ar fi bine un 0-0 acasa . Evident nu este asa dar poate e o strategie a lui Radoi nu stiu .

jaap19.04.2006 14:03

0-0 este un scor realist in conditiile in care Forza noastra ofensiva tinde asimptotic catre zero...

MachedonuRAPID19.04.2006 14:04

Realist sau nu , e foarte periculos. Nu poti sa joci in deplasare pornind de la 0 - 0 acasa cu o echipa care da o caruta de goluri.

Virgil19.04.2006 14:11

Si daca totusi vom primi un gol ? Pentru ca stiti ca ulciorul se sparge daca e dus de prea multe ori la apa.

Ce facem atunci ? Iesim la joc sau aparam 0 - 1 ?

Grinch19.04.2006 14:14

Normal ca iesim la joc , dar golul ala primit sa nu fie pe final ca atunci degeaba ne amintim si noi sa iesim la joc . Dar ii batem stati calmi , e bun si 2-1 .

redandblue19.04.2006 14:14

dupa parerea ar fii sinucidere curata sa jucam la 0-0 acasa...englezii au demonstrat ca sunt foarte puternici in meciurile de acasa..

Grinch19.04.2006 14:20

Si sa fim totusi realisti Steaua nu a jucat niciodata la 0-0 acasa .

Cu Herenveen eram deja calificati si cum pe roman nu-l intereseaza decat calificarea au renuntat la un scor bun si in retur ; cu Betis pur si simplu nu a fost ziua Stelei nu s-a legat golul de jucatori ; poate cu Rapid sa fi avut intenitia de a apara acel 1-1 in tur dar din ce am vazut eu doar pe finalul meciului .

Asa ca totul o sa iasa bine o sa vedeti , Steaua VA INVINGE !

Melku19.04.2006 14:23

As vrea sa spun ca nu vom juca la 0-0 si ca vom marca multe goluri dar meciurile de pe lia manoliu nu prea indica altceva,am tendinta sa spun ca pe Olaroiu il intereseaza sa nu primeasca acasa cu riscul de a nu marca nici el si de a inscrie in deplasare...vezi Heerenven,Betis,Rapid fata de Protasov care punea mai mult pret pe golurile marcate acasa...vezi Lens,Halmstadt in comparatie cu Sampdoria si Hertha.

Totusi chiar daca vor juca la 0-0 si il vor obtine eu nu il vad ca pe un rezultat prost ci ca pe unul care ne va da 60 % sanse de calificare.

sorin_77719.04.2006 14:25

Nu se va juca la 0-0... sunt declaratii pentru presa si pentru a trezii echipa adversa la atac. Steaua ca sa dea gol trebuie sa fie atacata...

IONUTZ-CIPRIAN19.04.2006 14:32

:evil: >>>Nu cred ca Oli o sa adopte o tactica sa scoata 0-0,cred ca au fost declaratii pentru adormirea adversarului,in fond atacul este cea mai buna aparare,si vom marca cu siguranta,cea ce conteaza este sa nu luam gol si sa invingem ca sa avem prima sansa in mansa secunda!!>>> :twisted:

I.N.Money19.04.2006 14:40

Daca e adevarat sau nu articolul nu mai conteaza,ceea ce conteaza e ca trebuie sa spargem gheata si sa inscriem pe teren propriu in aceasta primavara europeana!! Boro nu e Betis sa se bazeze numai pe inspiratia lui Jouaquin....

spre_2419.04.2006 14:40

eu cred ca Oli va juca la victorie ! asa e frumos ! si el stie asta ! stie c inseamna fotbal adevarat !

helena_steaua19.04.2006 16:11

Conteaza sa ne calificam indiferent daca dam gol acasa sau nu......

winner_00719.04.2006 16:14

eu zic sa folosim viteza lui Nicolita , deorece apararea lor e foarte lenta,iar in aparare Goian va fi ca un stalp in fata englezilor care , pot pune pariu , vor juca cu mingi lungi

***alex***19.04.2006 16:15

Maine castigam! :wink:

winner_00719.04.2006 16:17

si pe deasupra maine e ziua mea si vreau doua motive se petrec.Maine vor fi petreceri in toata tara si la mine va fi de 2 ori! deabia astept

helena_steaua19.04.2006 16:28

La multi ani pt maine winner... sa speram ca echipa sa-ti daruiasca cel mai frumos cadou: o victorie si implicit CALIFICAREA in finala

Katau19.04.2006 17:15

eu zic k e bine sa plecam la boro cu o victorie in buzunar....macar aparam acolo ce avem ,nu aparam aici 0-0,si la ei cine stie ce va fi....oricum Steaua bate :twisted:

Virgil19.04.2006 18:01

Toti spunem acelasi lucru.

Pentru ca nu am facut-o pana acum,voi da un pronostic.

Steaua - Boro : 1,x

Sa-mi fie cu iertare dar doiul il pastrez pentru Steaua,pentru retur.

 

FORZA

Sexystelista19.04.2006 18:17

Macar de-ar fi 0-0 aici si in retur sa ne facem media de 3 goluri...

flo220319.04.2006 19:15

nu exista!!!! 1 solist :lol:

jaap19.04.2006 19:32

paradoxal dar un 0-0 este de preferat unei victorii la limita(1-0..) prin prisma motivatiei cu care vom merge la ei; sper ca Olaroiu sa faca ce stie mai bine si sa inchida perfect jocul

Triphat19.04.2006 19:42

E urat sa-ti vezi echipa jucand la 0-0. Jucatorii stiu asta si pun pariu ca o sa joace fotbal adevarat. In celelalte meciuri din UEFA n-au vrut sa joace la 0-0, asa a fost sa fie.

 

Sa speram ca plecam la Boro cu o victorie!

 

FORZA Steaua!

DTP-Ludacris19.04.2006 19:52

vedem noi...chiar dak am juca la 0-0 si ne-am califica tot nu imi convine sa vad Steaua jucand la 0-0 ce dreaq,joci "acasa" la 0-0 ?? :cry:

«12»