
Duminica, 17 martie 2013, de la ora 20:00, National Arena va gazdui meciul,
Steaua - Vaslui,
care va fi transmis de Digi Sport.
Echipa lui Porumboiu vine dupa un usturator semi esec inregistrat pe teren propriu in fata Gloriei Bistrita, lanterna rosie a campionatului. Echipa e complet debusolata, Porumboiu e foarte nervos, iar Hizo e pe faras. E clar ca echipa trece printr-o perioada cenusie, care ar trebui sa aiba niste explicatii. In meciul de duminica probabil ca vor incerca sa se autodepaseasca, sa faca un meci mai bun, pentru a pleca acasa cu o infrangere la un scor strans.
Pentru acest meci, oficialii stelisti au inchiriat un singur inel al arenei, dar se pare ca-l vor inchiria si pe al doilea pentru ca biletele vandute online pentru primul s-au epuizat. Desi preturile nu sunt mici pentru un meci cu o favorita sigura.
Daca Steaua va obtine o calificare in dauna lui Chelsea, probabil ca intreg stadionul nu va ajunge celor doritori sa vada o noua victorie a ros-albastrilor. Fir-ar el de Cioban sa fie! Cat noroc are la bani. Si aia care ii baga banii in buzunar, nu au altceva mai bun de facut cu ei? Ca doar mai sunt si televizoare pe lumea asta...
Daca nu-ti iesam in drum
Ai fi dat cu bucurie
Altuia strain, nu mie,
Victoriile de acum.
Si asa... ce lucru mare
Ca-ntr-o zi te-am intilnit
Si ca-s foarte fericit, --
Nicidecum din intamplare...

