![]()
Cam mult ne-a costat patriotismul regizorului Nicolaescu. Despre ce patriotism vorbim in cazul lui? Cand a regizat Dacii sau cand il intreba pe Pistruiatu daca a adus manifestele? Ce capodopera a facut Sergiu cu muntii de bani de care a dispus? Parca n-ati mai vazut filme de va inmuiati la tampeniile pe care le-a creat.
Omului Sergiu Nicolaescu sa-i fie tarana usoara!
Si ca sa fiu in ton cu titlul acestui topic: clar Stalp al Ceausismului! Peste Vadim Tudor si Adrian Paunescu. O sa ajungem sa-l vorbim de bine si pe Ilieescu cand i-o veni randul.
tot ai adus vb de Dacii ,,,,din cate stiu eu este unul din putinele filme ale lumii in care au fost folositi peste 10.000 de figuranti...si multe altele
![]()
Referitor la acel subiect, Azzido, sa nu te sperii daca vei gasi niciodata vreun proces sau vreun inculpat pentru ce au facut legionarii evreilor atunci. Desi s-a tras apoi in Miscarea Legionara cu tot arsenalul posibil.
Bineee... nici comunistii nu au putut dovedi ca Antonescu este vinovat pentru pogromul savarsit de germani la Iasi dar o dam in altele.
nici cum vreun proces ...istoria lumii din anul 1 ziua 1 este scrisa de evrei asa cum o doresc ei...

