Nu stiu, eu nu ma simt prea mandru atunci cand suntem macelariti cu 5 goluri diferenta si stam in rezultatele altora.
Nu stiu, eu nu ma simt prea mandru atunci cand suntem macelariti cu 5 goluri diferenta si stam in rezultatele altora.
Nu stiu, eu nu ma simt prea mandru atunci cand suntem macelariti cu 5 goluri diferenta si stam in rezultatele altora.
Faza este ca nu am stat la mana altora ai inteles? Noi am jucat in 10 oameni la kopenhaga mai mult de 40 min si ne am calificat.. În grupa asta am fost de la inceput pe primul loc si tot pe primul am terminat, obiectiv indeplinit pot spune cu scces, nu cred ca sa pus problema calificari doar dusmani Stelei au crezut in asta cei care viseaza la europa
Ceea ce vrea sa spuna mai sus probabil se refra la un eventual razboi cu echipele mai puternice sa ne bata numai cu 3-5 goluri diferenta , ceea ce la un moment dat devine frustrant!
Faza este ca nu am stat la mana altora ai inteles? Noi am jucat in 10 oameni la kopenhaga mai mult de 40 min si ne am calificat.. În grupa asta am fost de la inceput pe primul loc si tot pe primul am terminat, obiectiv indeplinit pot spune cu scces, nu cred ca sa pus problema calificari doar dusmani Stelei au crezut in asta cei care viseaza la europa
si la valcea au emigrat toti profesorii de gramatica limbii romane?
problema calificarii chiar s-a pus, si fara rezultatele lui Molde de exemplu acum nu prea mai aveai cu ce sa te dai mare in fata dusmanilor Stelei :-)
Faza este ca nu am stat la mana altora ai inteles? Noi am jucat in 10 oameni la kopenhaga mai mult de 40 min si ne am calificat.. În grupa asta am fost de la inceput pe primul loc si tot pe primul am terminat, obiectiv indeplinit pot spune cu scces, nu cred ca sa pus problema calificari doar dusmani Stelei au crezut in asta cei care viseaza la europa
Mai bine iti inchizi contul de aici si iti deschizi unul pe http://www.scribd.com/doc/13141224/Gramati...a-limbii-romane ...ca oricum nu ai treaba cu ce se intampla pe aici..
![]()
si la valcea au emigrat toti profesorii de gramatica limbii romane?problema calificarii chiar s-a pus, si fara rezultatele lui Molde de exemplu acum nu prea mai aveai cu ce sa te dai mare in fata dusmanilor Stelei :-)
Omule Steaua nu sa calificat datorita lui molde in primul rand, indiferent ce facea molde noi tot cu Ajax jucam acum si orice ati zice Steaua tot in europa este de cam 9 ani consecutiv isi cam face de cap prin europa nu ca alti ce privesc cu saliva n gura la TV si viseaza si ei ca va veni ziua aceea care nu cred ca va veni curand, sper sa nu ii vedem prin Liga a 2 Doamne fereste...
Bine..Dar CFR a demostrat ca totusi mingea este rotunda si daca galatasaray daca nu batea pe Braga CFR mergea mai departe asa cum, daca Steauanu facea egal cu kopenhaga stuttgard ramanea acasa si totusi am luat bataie de la ei cu 0-5 si totusi orice ai zice Steaua e mandria romaneasca, ea reprezinta Romania in europa ok?
Ca stelist ai avea cu ce sa te lauzi... Cu istoria acestui club, cu performantele insemnate pe care le-a avut, cu jucatorii pe care i-a dat echipei nationale si fotbalului mondial intr-o perioada in care numele Romaniei chiar insemna ceva.
Sa te lauzi acum cu maimutarelile lu' Becali, e ca si cum te-ai lauda ca l-ai vazut pe varu' de-al doilea al celui care a luat autograf de la Michael Jackson... Si sa te lauzi fata de cine ? Fata de CFR-isti, rapidisti sau dinamovisti, al caror unic motiv de a exista e acela de "sa batem Steaua ".
TUR: Steaua bate pe Ajax .
RETUR: Steaua bate pe Ajax .
Am avut ocazia sa vad meciul Vitesse vs Ajax. S-a terminat cu victoria gazdelor, fosta echipa a lui Stefan Nanu fiind singura echipa care a invins-o pe Ajax in acest sezon de Eredivisie, cel putin asa am inteles, si in tur si la retur.
A condus Ajax cu 0-2, goluri marcate prin doua suturi deviate care au pacalit portarul gazdelor. Vitesse a intors rezultatul in 10 minute, doua dintre goluri fiind marcate de pe partea dreapta a defensivei oaspetilor.
In orice caz, ceea ce m-a uimit a fost ca la golul de 1-2, Janssen - sau cum s-o scrie - a trecut ca fulgerul de defensiva astora, in conditiile in care fostul jucator al lui Ajax are un fizic apropiat de Baicu, daca il mai stiti.
Din momentul in care mai sunt 180 de minute de joc, putem crede ca vom face minuni! Eu sper macar sa avem parte de 50% noroc si 50% putinta, si sa nu ajungem sa o facem de Jiji (oaie).
Indiferent de care va fi deznodamantul acestor pertide, important este sa iesim cu capul sus dar la ce am vazut in amicale ma face sa fiu de aceeiasi parere cu GRYG! ![]()
Mingea e rotunda, meciul tine pana in minutul 90, si ei au tot doua picioare, in fotbal se poate intampla orice ==> au castigat cei care si-au dorit mai mult victoria
Si, plus de asta, meciul se joaca la doua porti. Intr-un stadion. Pe un gazon.
Va fi un meci echilibrat, simt asta. M-am consultat si cu Dragomir, cica si el simte asta.
Adevarat ca se joaca pe stadion si sunt 11 vs 11 la inceputul meciului, insa mentalitatea de roman intodeauna isi spune cuvantul, desi mi-as dori din toata inima ca , Staua sa se califice mai departe, sansele sunt destul de mici , totusi voi incerca sa ma bucur de momentele astea, pentru ca asta face parte din farmecul sa fii suporter stelist stiind ca echipa ta se lupta an de an. ![]()
Mingea e rotunda, meciul tine pana in minutul 90, si ei au tot doua picioare, in fotbal se poate intampla orice ==> au castigat cei care si-au dorit mai mult victoria
Mai era si stou' ala cu Zeita Fortuna care balangane inclina balanta intr-o parte sau alta. Se vede ca pe vremuri n-ai ascultat Fotbal Minut cu Minut.
Tichetele pentru jocul Steaua - Ajax, din 21 februarie, de pe National Arena, vor fi disponibile atat la casele de bilete de la Stadionul Steaua, cat si la cele de la National Arena, de la intrarile Basarabia si Maior Coravu, incepand cu 31 ianuarie 2013.
Programul caselor de bilete este urmatorul:
Luni - Vineri 10:00 - 18:30
Sambata 10:00 - 15:00
Duminica INCHIS
Mai sunt disponibile la vanzare urmatoarele categorii de bilete:
Peluza I inel 1 - 80 de lei
Peluza I inel 3 - 60 de lei
Peluza II inel 3 - 60 de lei
Tribuna I inel 3 - 80 de lei
Tribuna II inel 3 - 80 de lei
De asemenea, ii informam pe iubitorii Stelei ca pot achizitiona, in continuare, bilete si online, de pe www.biletesteaua.ro.
FC Barcelona si Ajax Amsterdam au ajuns la un acord pentru imprumutul atacantului de 21 de ani Isaac Cuenca la formatia olandeza adversara Stelei in "șaisprezecimile" Europa League.
Cele două foste campioane ale Europei vor plati, fiecare, cate jumatate din salariul fotbalistului, recent revenit după o accidentare care l-a tinut opt luni departe de teren.
Antrenorii catalanilor sunt de parere că atacantul are nevoie de cat mai multe meciuri in picioare, lucru care nu i se poate garanta la liderul din Primera Division, unde concurenta este acerba Atacantul poate evolua in cupele europene pentru Ajax, intrucat nu a facut-o in acest sezon cu Barcelona.

Cuenca a fost dorit si de Arsenal, dar si de Real Zaragoza, club care a renuntat la el, insa după ce l-a primit imprumut pe Adria Carmona (20 de ani) de la AC Milan.
Cum joaca Ajax cu Vitesse, in "sferturile" Cupei... Superba echipa!
O batem pe Ajax...FORZA Steaua !!!!!
FC Barcelona si Ajax Amsterdam au ajuns la un acord pentru imprumutul atacantului de 21 de ani Isaac Cuenca la formatia olandeza adversara Stelei in "șaisprezecimile" Europa League.
pentru cei ce isi doresc adversari lejeri, asta nu e o veste buna. pustiul asta este foarte talentat, si va juca cu o mare ambitie. sunt tare curios sa il vad peste vreo cinci ani...
revenind la ale noastre, sansele Stelei in fata lui Ajax sunt 50/50 ... numai inaintea meciurilor. odata ce meciul va incepe, tare mi-e teama ca mentalitatea de olandezi (asa numitii "jidani ai Europei") va surclasa din nou mentalitatea romaneasca... ceva de genul meciului cu Stuttgart de la Bucuresti! sper sa ma insel...
Este cineva care merge spre Amsterdam cu blue air pana la bruxelles -cursa de dimineata - 13.febr (si de acolo trenul)?! FORZA Steaua ! ! !

Head coach Frank de Boer
Assistant coach Dennis Bergkamp
Assistant coach Hennie Spijkerman
Goalkeepers' trainer Carlo l'Ami
Team manager David Endt
Steaua si-a sacrificat jucatorii pentru a beneficia de gratuități din partea organizatorilor! Reghe recunoaste problema.
DigiSport a platit aproximativ 100.000 de euro pentru pachetul de amicale al Stelei
Banii pe meciuri s-au dus direct in contul celor care au organizat cantonamentul liderului din Liga I
Raul Rusescu si Adi Popa, anuntati titulari contra lui Ajax pe 14 februarie, s-au accidentat in cantonamentul Stelei din Turcia. Elevii lui Reghecampf au cedat programului extrem de aglomerat, cu partide amicale jucate din două in două zile. În total s-au jucat sase meciuri intr-un interval de 11 zile, iar Steaua a ajuns in situatia in care orice accidentare fortează la improvizatii in fata lui Ajax. Chestionat in legatură cu problemele din lot, Reghecampf a dat vina pe organizarea cantonamentului din Turcia. "Am jucat din două in două zile pentru că am avut contract cu Digi pentru sase meciuri si... a trebuit să le jucam". Antrenorul a continuat, evident apasat de situatia in care se află echipa. "Drepturile TV au fost vandute si nu aveam cum să nu jucam".
"Mai am 12 jucatori valizi"
Reghecampf a dat de inteles că nu a putut interveni asupra programului echipei sale si ca dacă nu ar fi fost un contract pentru televizarea partidelor, ar mai fi anulat unele meciuri: "S-au accidentat Rusescu, Szukala si Popa, mai sunt si cei plecati la nationala am ramas cu 12 jucatori valizi. Pe Chipciu a trebuit să-l pun să joace sase meciuri in 12 zile, plus antrenamentele".
Important este sa ramanem fericiti si US24!
Oricum, tinand cont ca rolul nostru de suporteri stelisti este sa il imbogatim pe infect orice ar zice/face acesta, n-ar trebui sa ne simtim scandalizati. Cu banii astia ne mai aduce 2 jucatori liberi de contract la vara!
![]()
Luni, 11 februarie, va fi o zi crucială pentru Cioban, care va afla verdictul completului de cinci judecatori de la Înalta Curte de Casatie si Justitie in Dosarul sechestrarii celor trei indivizi acuzati că i-au furat limuzina patronului Stelei. Decizia magistratilor nu-l va gasi insă pe parlamentarul roman in tara "Sambată (nr - azi) plec in Antalya, trebuie să fac ultima verificare a echipei. De acolo plec direct la Amsterdam, dar o să trec si pe la Oli si Mirel că tot mă invită mereu si n-am reusit să ajung pană acum", a declarat Ciobanul, la Romania TV.
Din cate se pare, destinatia arabă a lui Ciobanul nu va fi insă Emiratele Arabe Unite, unde iși desfășoară activitatea Olaroiu si Radoi, ci Iordania, tară cu care Romania nu are semnat un tratat de extradare (intre cele două țări există doar trei tratate, două comerciale si unul militar). Acolo, Ciobanul ar urma să fie asteptat de Fathi Taher, fostul investitor de la Rapid Bucuresti.
Surse din justitie dau contur temerilor ciobanului analfabet. Procurorii au cerut o pedeapsă de 11 ani de inchisoare pentru patronul Stelei, iar la elementele existente in rechizitoriu se pare că este foarte putin probabil ca acesta să scape basma curata "Jur că nu voi mai face nicio zi de puscarie cat voi mai fi eu in tara asta", a declarat oierul sef cu ceva timp in urma "În cazul unei decizii defavorabile, nu mai vreau să aud de tara asta", a reiterat acesta, zilele trecute, la Romania TV.
În acest dosar, procurorii au aratat, in fata completului de cinci judecatori, că inculpatii din dosarul sechestrarii celor care au furat limuzina Ciobanului trebuie condamnati la pedepse de peste 11 ani de inchisoare si că prima instanță a gresit atunci cand a achitat toti inculpatii. Concret, acestia ar trebui condamnati la o pedeapsă de aproximativ 11 ani si sase luni, limitele fiind intre 7 si 15 ani pentru fapta pentru care acestia au fost deferiti justitiei.