Ce este aia "traditie?" Astea-s scuze ieftine fara legatura cu problema...
Nu ma intereseaza de petarde or fratia cu dinamoistii ori intrarea pe teren ci scandariile. Ce au ei exact cu Steaua? Inteleg pe crapizii subpodari ori pe tsaranoii din Brasov ori oltenii prostiti de atita mizerie sa urasca Steaua dar U Cluj ce poate avea cu Steaua? Niste nemincati ce trebuiesc lasati sa moara, club infect cu suporteri infecti si sper sa fie omoriti de unguri ori politie ori federatie ori toate trei. Injura frate cu motiv nu aiurea, si intra la rupere iarasi cu motiv nu aiurea-ntramvai. U Cluj trebuie trimisa dupa Pulii Timishoara. U Cuj, niste sinistrii ce isi merita soarta.
Inainte, cand Steaua era respectata in Romania, toata lumea voia sa o bata. Atunci toata lumea avea ceva cu Steaua, in sensul pozitiv. Cand venea Steaua la ei, trageau sa arate ca sunt fotbalisti.
Acum, insa, nu mai e asa. Totul e ura. Steaua nu mai e o echipa respectata, temuta. Steaua e motiv de batjocura. Datorita jegului, Steaua a ajuns ceea ce era dinam0 inainte, cand lua titluri si cupe pe blaturi. Ei castigau, dar lumea stia ca victoriile nu sunt pe merit. Toata tara ii ura. Oriunde mergeau, oamenii doar ii injurau.
Steaua, din pacate, e acum in aceeasi situatie. Chiar daca meciul e pe bune, toata lumea il suspecteaza de blat. Si e normal sa fie asa din moment ce maimuta din loja comenteaza inainte si dupa fiecare meci: "Cum sa ma bata prietenul meu pe mine", "E in interesul lor sa castige Steaua", etc. Ca sa nu mai vorbim de "valize", "pungi", "caramizi", etc.
Asta e adevarul. Daca nu ma credeti, uitati-va la toate meciurile Stelei din deplasare. Veti vedea cum toata lumea injura Steaua. Nimeni nu aplauda, nimeni nu respecta echipa. Doar injuraturi si ura. Totul datorita infractorului.