Bai, Adrian... ce iti mai face placere sa o intorci ca la Ploiesti, ca tot plecam de la Gara Astra.
Toata discutia a pornit de ceea ce ar putea fi un adversar "de calibru" pentru Steaua, eu mi-am exprimat parerea ca Astra nu este si imi pare rau ca nu am un PC la indemana pentru a aduna mai multe date, pentru a-mi solidifica parerea exprimata.
Revenind la Steaua, situatia este clara pentru mine. Creditorul s-a implicat foarte mult la echipa si in acest sezon, se pare ca nu a mai facut-o la fel de mult via TV, desi daca nu ar fi fost campanie ar fi insirat cu doua-trei zile inainte meci formula de start folosita, cine pleaca, cine vine, cati si de unde. Concret, si in acest sezon s-au transferat jucatori mai mult pe prietenii, nu pe scouting, exceptie poate face Georgevski, insa au ramas multi din sezonul trecut. Un mare plus in acest sezon pare a fi cel de-al 19-lea antrenor din "era Gigi", antrenor pe care eu l-am criticat, dar care, pentru moment, a facut treaba buna avand in vedere conditiile impuse de patronul lui Lutu. Acum e bine, nu 100% bine, ma refer dpdv sportiv, de la primavara poate reveni haosul, ca si alta data.
Eu nu am uitat, o sa te reimprostatez ca nu am uitat daca mai am rabdare, daca nu, nu am ce sa iti fac.
