FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - CS Turnu Severin 2-1 (2-1)

«123»
Lays17.11.2012 14:22

Chestia asta cu numele stadionului se poate rezolva chiar prin votul lor, fara a li se da optiunea de a se vota pe ei insisi. Dar pe bune, chiar asta e problema Stelei in momentul de fata?

kaspersky17.11.2012 14:47

Campionat mai dezechilibrat ca asta nu am mai vazut in Romania in ultimii 20 de ani. Nu stiu daca ar mai trebui sa se joace acest meci cu Severinul , da orice e posibil , s-au mai vazut miracole desi e clara diferenta din toate punctele de vedere intre cele 2 echipe.

 

 

Mihai Stoica se oftica pt ca nu vine lumea la stadion , nu ii mai iese comision din bilete , el a stabilit preturile la inceput de sezon si cu siguranta a pus o clauza in contract si pentru acest lucru.

LDS17.11.2012 14:49
Chestia asta cu numele stadionului se poate rezolva chiar prin votul lor, fara a li se da optiunea de a se vota pe ei insisi.

 

Unii dintre ei chiar daca ar vrea, sigur n-ar putea...

Lays17.11.2012 15:21

Din pacate, ai dreptate, dar ideea este ca numele lui/lor sa fie pe lista, iar cei care sunt in viata sa voteze. Sau, desigur, stadionul poate fi numit Ion Alecsandrescu fara vot, dar cine decide?

Lari17.11.2012 23:28
Nu multi stiu asta (spre rusinea lor) dar Stadionul Steaua ar trebui sa se numeasca Stadionul Ion Alecsandrescu...

 

Din punctul meu de vedere, in acest moment chestia asta ar fi o noua faianta peste mucegaiul extrem de urat de mirositor care razbate de la loje.

 

Asta lasand la o parte faptul ca sunt ferm convins ca vreo 70% din cei care ... habar nu au cine e personajul de mai sus.

 

Si sunt gata sa-mi pun gatu' la bataie ca, daca AISS si PS nu o tineau langa cu Sfinxu' pe durata protestelor, numele lui insemna si mai putin.

 

Lari18.11.2012 14:40

Alexandru Zaharia a fost oferit varului patronului roș-albastrilor, lui Ioan Becali, zilele trecute, in schimbul a doar 50.000 de euro.

 

Steaua e mare favorită diseara cu CS Severin. Se intilnesc primul cu ultimul loc in clasamentul la zi al Ligii 1, intre cele două adversare fiind o diferență de nu mai putin de 30 de puncte. În plus, sefii oltenilor au luat in această saptamină o decizie ce ridică multe semne de intrebare in privinta luptei ce ar trebui să se dea pe teren.

 

Chiar dacă va infrunta Steaua lui Ciobanul in meci oficial, conducerea clubului severinean a decis să ofere pe tavă un jucator familiei Becali. E vorba despre mijlocasul stinga Alexandru Zaharia, care a fost propus, la initiativa oamenilor care se ocupă de echipa lui Ioan Becali, varul patronului din Ghencea.

 

Giovanni: "Initiativa a venit din partea lor"

 

"Mi l-au oferit pentru a-i reprezenta interesele si pentru al propune in privinta unui transfer la un club mai important, insă eu am fost ocupat cu alte lucruri in această saptamina Mi-au zis că mă costă numai 50.000 de euro", a declarat Ioan Becali la GSP TV, declaratie reconfirmată ieri si pentru Gazeta Sporturilor.

 

Contactati ieri de GSP pentru a comenta pe marginea subiectului, sefii Severinului au fost confuzi in declaratii. "Zaharia e transferabil, e normal ca orice jucator să fie de vinzare, mai ales la un club ca Severinu', dar mă surprinde ce declaratie a facut domnul Ioan Becali", a declarat Razvan Lupu, vicepresedinte la formatia de pe malul Dunarii pină in urmă cu două saptamini.

 

"L-am propus noi pe Zaharia domnului Ioan Becali?! O să fac o anchetă in club să vad cine vorbeste in numele nostru si se tine de astfel de lucruri, pentru că eu nu stiu nimic de un asemenea subiect" (Marian Zaharia, director sportiv CS Severin)

 

Cine e Alexandru Zaharia

- a inceput fotbalul la Juventus Bucuresti, unde a jucat pină la finalul anului 2011

- in ianuarie 2012 a fost achizitionat de CS Severin

- a debutat in Liga 1 in urmă cu 4 luni, mai precis pe 20 iulie 2012, la meciul CS Severin - Dinamo 1-2

- a jucat toate cele 15 etape de pină acum, de 14 ori fiind titular si tot de atitea ori integralist

- a marcat două goluri si a dat o pasă de gol

 

5,80 e media notelor GSP ale lui Zaharia, fiind pe primul loc intre jucatorii din lotul Severinului

 

4 posturi diferite a jucat Zaharia in acest sezon: de 10 ori mijlocaș stinga, de două ori mijlocaș central si cite o dată atacant si mijlocaș dreapta

 

___________

 

Pe primul loc in clasament după 15 etape scurse din acest sezon, Laurentiu Reghecampf are totusi probleme de lot pentru confruntarea cu severinenii si va opera mai multe modificari in primul "11". Nu va mai utiliza nici sistemul cu 3 fundasi centrali pentru că Vlad Chiricheș este suspendat pentru această partida

 

O altă absență notabilă este accidentarea lui Stefan Nikolici. Atacantul muntenegrean nu va putea evolua nici in partida cu Stuttgart din Europa League din cauza unei intinderi la coapsa De asemenea, Reghe se gindeste să-l menajeze si pe Iasmin Latovlevici pentru meciul foarte important de joi. Fundasul stinga a fost titular si la mijlocul saptaminii in amicalul Romaniei cu Belgia.

 

Și Prepeliță ar putea fi utilizat in locul unuia dintre Bourceanu si Latovlevici tot in vederea confruntarii cu Stuttgart

 

Cum va arata Steaua in partida cu Severin:

 

Tatarusanu - Georgievski, Szukala, Gardos Pirvulescu - Bourceanu, Pintilii (Prepeliță) - Chipciu, M. Costea, Tanase - Rusescu

 

gsp

terente18.11.2012 15:40

Laurentiu Reghecampf anticipează că in tribune vor fi putini suporteri ai roș-albastrilor si face un apel disperat pe facebook prin care cheamă stelistii la stadion. "S.O.S.... Diseara vreau sa sarbatorim victoria impreuna cu voi , dar ,,,,, voi nu veniti ???

jucam fotbal, va oferim spectacol , facem sacrificii ca voi sa fiti mandrii de Steaua .

Se joaca in Ghencea( casa noastră )si totusi nu veniti !

sunt trist ,,,,

Împreuna spre 24", a postat Reghecampf pe contul personal de facebook.

 

 

Bata-va norocul de nazdravani, duceti-va le meci! Cat e de la Muncii pana la Ghencea?

 

Laurentiu, vor veni sigur cu nemtii. Nu mai fii trist!

red&blue_boy18.11.2012 15:42
Bata-va norocul de nazdravani, duceti-va le meci! Cat e de la Muncii pana la Ghencea?

:))

 

Naiba v-a pus sa jucati in Ghencea, pe stadionul Steaua. :)

STARforce18.11.2012 16:26

chiar in halul asta s-a ajuns...pana acum se milogea memelu acum si asta...

MoWeed18.11.2012 16:29

Pai se pregatesc pentru momentul in care memelu nu va mai putea intra pe net din cauza faptului ca la Rahova nu exista wireless...

terente18.11.2012 17:01
Si sunt gata sa-mi pun gatu' la bataie ca, daca AISS si PS nu o tineau langa cu Sfinxu' pe durata protestelor, numele lui insemna si mai putin.

 

Aceasi PS care a dat si comunicatul cu "baietii" de tastatura?

Sunt gata sa-mi pun si eu gatu' la bataie, draga Lari, ca nu sunt aceiasi cara o tineau langa cu Sfinxul. Este imposibil sa fie aceiasi.

Alex88pl18.11.2012 17:19

eu am luat 10 lei pe x2 la meciul asta. pute a blat..

Lari18.11.2012 17:57
Sunt gata sa-mi pun si eu gatu' la bataie, draga Lari, ca nu sunt aceiasi cara o tineau langa cu Sfinxul. Este imposibil sa fie aceiasi.

 

Unele lucruri nu se discuta in public. ;)

 

drvladyk18.11.2012 18:29

Ce spui tu Lari e adevarat... dar pe acest site nu mai exista onoare

axl18.11.2012 18:32
Ce spui tu Lari e adevarat... dar pe acest site nu mai exista onoare

Auzi Lari? N-ai pic de onoare!

 

Mai serios acuma, eu sunt de parere ca exista. Pe ici, pe colo, dar exista. Si nu e ca si cum lumea reala e plina de onoare si site-ul asta nu. E la fel peste tot.

Virgil18.11.2012 19:29

A: Teodor Dragoș (Constanta - Constanta)

A1: Oniță Aurel (Constanta - Constanta)

A2: Vodă Alexandru (Alba Iulia - Alba)

R: Comanescu Adrian (Ramnicu Valcea - Valcea)

Obs: Constantin Augustus (Ramnicu Valcea - Valcea)

Joga Bonito18.11.2012 19:49
eu am luat 10 lei pe x2 la meciul asta. pute a blat..

 

Regizat de Gigi cu Bourceanu in prim-plan?

axl18.11.2012 19:50

Ha! Ce surpriza! Teoretic ar trebui ca Steaua sa egaleze si sa conduca pana la pauza.

White_R18.11.2012 19:51

Executie buna a lui Tanase dar mai surprinzatoare a lui Bourceanu :)

Joga Bonito18.11.2012 19:57

Acum 2-1.

 

MM n-ar trebui sa fie la puscarie?

Virgil18.11.2012 19:58

Steaua - CS 1-1!

 

Vancea, min 16, 1-0,

Tanase, min 20, 1-1.

 

Vancea marcheaza dupa o greseala alui Bourceanu!

axl18.11.2012 20:00

E plin de profeti in seara asta.

 

Cred ca ar trebui sa i se asigure toate conditiile lui Rusescu, echipa sa treaga pentru el pe teren, pare un meci care ar putea sa-i consolideze trofeul de golgheter.

Joga Bonito18.11.2012 20:32

Pai majoritatea mingilor sunt pentru Rusescu. E principala gura de foc a echipei.

mountytoma18.11.2012 21:26

cu atatea accidentari, vin vremuri grele... noroc ca nu mai sunt multe etape.

axl18.11.2012 21:36

Un numar de spectatori stie cineva?

«123»