FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Concordia - Steaua 4-3 (0-0) (0-0)

«12»
Virgil29.10.2012 10:47

cupa-romaniei1_7.jpg

 

Miercuri 31 octombrie in optimile Cupei Romaniei "Timisoreana", Steaua va intalni la Chiajna formatia locala Concordia.

Partida se va disputa incepand cu ora 21:30 si va fi televizata de Digi Sport.

 

Un meci interesant vazut si prin prisma antrenorilor, Ilie Stan si L. Reghecampf, fostul si actualul antrenor al Stelei.

 

Probabil ca Steaua isi va odihni cativa titulari, pentru a fi menajati inaintea meciului cu o fosta mare rivala, Dinamo.

 

Concordia in schimb va folosi cel mai bun "11" pentru a incerca sa se comporte cat mai onorabil in fata liderului ligii 1.

 

Pronostic: 2.

torontocanada29.10.2012 12:00

Peluza Nord organizeaza deplasare la Chiajna,pt detalii,sunati la 0724937120

 

Sursa: Facebook

Virgil30.10.2012 07:17

Pretul biletelor emise de clubul Concordia sunt urmatoarele:

 

peluze 15 lei

tribunele I si tribuna II 20 de lei

Accesul la tribuna zero si loja VIP se face doar pe bază de invitatie emisă de Clubul Sportiv Concordia Chiajna.

 

Casele de bilete se vor deschide incepind de marti 30 octombrie de la ora 9.00.

 

Adresa clubului: Com. Chiajna, Drumul Garii, nr.1-3, jud. Ilfov.

 

Stadionul Concordia are 5123 locuri. Suprafața de joc are dimensiunea standard de 105/60.

Nocturna: 1400 lucsi.

Spectatorii oaspeților au rezervată peluza I, cu acces din strada Drumul Garii si are 850 de locuri.

blindius30.10.2012 16:21
Peluza Nord organizeaza deplasare la Chiajna,pt detalii,sunati la 0724937120

 

Sursa: Facebook

 

Toata lumea sa ia autobuzul 106 de la Metrou "Lujerului". :naughty:

Decy30.10.2012 17:20

Le dam si la astia cel putin 2 boabe,asa ca sa linistim pe toata lumea.Ce daca Ilie Stan a fost la Steaua,sa stea linistit,poate sa fie optimist,are tot dreptul....dar Steaua Bucuresti este ecipa cea mai buna din RO asa ca batem sigur.Luam si cupa,si super cupa si campionatul.

Hai STEAUAAAAAAAAAAAA!!!!

 

Decy din Fagaras

torontocanada31.10.2012 03:07

Meci greu, nici nu vreau sa imi imaginez ce o sa jubileze astia pe site daca pierdem :((

Virgil31.10.2012 09:28

Arbitri

 

A: Balaci Marian (Drobeta Turnu Severin - Mehedinti)

A1: Oniță Aurel (Constanta - Constanta)

A2: Paunescu Florin (Ramnicu Valcea - Valcea)

R: Iugulescu Ionuț Valentin (Targoviste - Dambovita)

 

Observatori

 

Obs: Sorescu Cornel (Pitesti - Argeș)

Obs: Cazan Paul (Bucuresti - Bucuresti)

Virgil31.10.2012 10:14

Reghecampf:

 

La Steaua nu există titulari sau rezerve. Voi folosi cel mai bine pregatiți jucatori, cei care se vor afla in cea mai bună formă fizica Avem și noi anumite priorități, dar Cupa este un trofeu important pe care vrem să-l câștigam. Grija mea a fost să recuperez jucatorii care sunt obosiți. Oricum, indiferent de numele celor care vor intra pe teren, ei trebuie să arate că nu degeaba fac parte din lotul acestei echipe .

Știu că nu va fi un meci simplu pentru noi. Concordia va juca acasa in fața propriilor suporteri, va fi un singur meci, așa că trebuie să fim concentrați pe intreaga durată a partidei. Dacă baieții nu vor fi concentrați și nu vor intra pe teren montați cu ideea de a evolua pană la sacrificiu, atunci ne va fi foarte greu .

 

sursa: digisport.ro

Lari31.10.2012 20:28

Echipele de start:

 

Concordia Chiajna: Niță - Cl. Belu, Ghionea, Fl. Ilie, Bambara - Leca - Serediuc, Popovici, S. Pana Ispir - Wellington

Rezerve: Cobrea, Belica, Damian, V. Cretu, Zuluf, A. Stan, D. Stan

 

Steaua: Stanca - Dumitras Martinovici, Gardos Pirvulescu - Filip, Prepeliță - A. Popa, T. Balan, M. Costea - Adi Rocha

Rezerve: Cojocaru, Chipciu, Tanase, Puscas Rosu, Machado, Nikolici

White_R31.10.2012 21:30

Vestea serii e: Chiajna a facut in ultimul an calendaristic mai multe puncte decat Rapid, Dinamo si CFR.

dmb31.10.2012 21:54

A intrat LemnTanase:centrari gresite,cartonas galben si joc periculos pentru incalzire! Mi-e groaza de ce mai este instare sa faca!

Alex88pl31.10.2012 22:35

misto meci

 

geniala eliminare:)) sau nu=)))

White_R31.10.2012 22:38

N-am vrut sa zic nimic de arbitru desi de la inceputul meciului era penibil, cu faza cu Balan a confirmat-o.

torontocanada31.10.2012 22:43

doamne ce arbitru...noroc cu mache :))))))))))))

dmb31.10.2012 22:43

fapt este ca nu mai jucam nimic de multa vreme, asta n-are cu arbitru nimic!

La 11 m avem un Tanase care o sa ne scoata din competitie! Sa speram ca-si dau cei de la Chiajna un autogol pina atunci!

Alex88pl31.10.2012 22:58

apara 2 stanca

 

am incurcat portarii:))

White_R31.10.2012 23:00

Eu sunt curios cine va inscrie de la Steaua ca mai toti h-abar n-au sa suteze

White_R31.10.2012 23:09
fapt este ca nu mai jucam nimic de multa vreme, asta n-are cu arbitru nimic!

La 11 m avem un Tanase care o sa ne scoata din competitie! Sa speram ca-si dau cei de la Chiajna un autogol pina atunci!

La fix :)

dmb31.10.2012 23:11

Din pacate! Cind va intelege cineva ca LemnTanase n-are nimic in cap?

torontocanada31.10.2012 23:13

Stai sa vezi astia ce o sa intre acuma alde MoWeed, Adrian au avut si ei parte de o bucurie mica :)))

Arsenal1886Steaua194731.10.2012 23:13

E bun Xti Tanase :)) nici penalty nu stie sa bata...e al 2lea ratat intr-o saptamana..si Jijinho il viseaza la Real Madrid.

f234567k31.10.2012 23:14

S01E01. Bibiskov

S02E01. Favoritii patronului

blindius31.10.2012 23:19
A intrat LemnTanase:centrari gresite,cartonas galben si joc periculos pentru incalzire! Mi-e groaza de ce mai este instare sa faca!

 

Ai aflat.

 

Habar nu am cum a fost meciul, neputand sa-l vad, felicitari lui Ilie Stan!

 

Probabil ca se va trece usor peste aceasta eliminare daca Steaua castiga urmatorul meci. Daca nu, de luni vedem din nou care-i situatia cu zecile de mii de spectatori.

dmb31.10.2012 23:24

Bayern München isi propusese acum un an tot la fel ca Steaua sa cistige in toate cele 3 competitii....dupa cum stim n-a cistigat in nici-una! Fotbalul are legile lui si in momentul in care nu tratezi o partida cu maxima seriozitate esti in 99% dintre cazuri penalizat. O alta lege ar fi ca odata ce ai pierdut intr-o competitie devii vulnerabil in toate. Pe de alta parte fotbalistii de astazi nu mai pot si nici n-au chef sa depuna efort in 3 competitii.

Partea buna din esecul de seara asta este ca asa ii vom bate sigur pe Dinamo fiindca nu vom mai risca experimente. Iar daca LT cade in vreo depresie ceva, se accidenteaza printr-un bar sau cu vreo bomba si mai bine...abia o sa jucam in 11!

Arsenal1886Steaua194731.10.2012 23:28

Totusi sa fim decenti si sa nu bagam numele lui Bayern in acelasi comentariu cu Tanase... e blasfemie sa faci asta .

«12»