FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cine e pe primul loc? Cine e pe primul loc? STEAUA eee!

«123»
cristian01413.04.2006 10:54
nu uita ca jucam din nou cu porumbeii

 

Va fi foarte greu in giulesti ca ati vazut ce a patit Dinamo dar sa nu uitam ca un egal acolo ne aduce titlul...

 

Cu siguranta vor fi super motivati pentru meciul acesta.Isi vor dori din tot sufletul revansa.Pacat pentru ca ei ca le vom taia din nou macaroana. :wink:

Si inca ceva, Steaua nu e Dinamo.Faptul ca javrele au incasat-o cu 3-0, nu reprezinta ceva impresionant.

Sa iti amintesc :

Dinamo - Otelul 0-3

Otelul - Steaua 0-3

Rapid - Dinamo 3-0

Steaua - Rapid ? :lol: Incercam un scor de forfait ?

poisonsnakebite200213.04.2006 10:58

nu stiu de ce va toti faceti probleme in lagatura cu Dinamo...sunt in plin picaj...cu rapid a fost doar inceputul.intr-adevar, de rapid ne putem teme, insa ii putem invinge!

razvan198313.04.2006 11:01
Va fi foarte greu in giulesti ca ati vazut ce a patit Dinamo dar sa nu uitam ca un egal acolo ne aduce titlul...

Pai faza e ca nu jucam in giulesti cu Rapid ci pe lia manoliu, asa ca eu nu cred ca o sa ne incurce. Va fi un meci greu dar eu zic ca ii batem.

IONUTZ-CIPRIAN13.04.2006 11:02

:evil: >>>Noroc cu milogii ca au mai ciugulit din j-avre,bine ca a batut si Steaua,si acum suntem acolo unde trebuie sa fim non-stop,PE PRIMUL LOC,in sfarsit s-a facut dreptate!!>>> :twisted:

razvan198313.04.2006 11:31

Va mai recomand, de asemenea, o postare foarte tare a unui dinamoprost, sper ca nu va stresez cu postarile astea dar asta mi s-a parut chiar tare si realista:

"In urma cu ceva timp mi-am dat seama ca nu imi mai place locul meu de munca. Dintr-o data ceea ce am facut in ultimul an si jumatate nu mai prezenta nici un interes pentru mine. Imediat am inceput sa caut in mintea mea alte meserii care ar fi suficient de simple pentru a le putea practica, fara ca domeniul in care sunt licentiat (inginerie mecanica) sa reprezinte un handicap. Abia in seara aceasta am fost "iluminat" si raspunsul, atat de evident de altfel, m-a frapat de-a dreptul prin simplitatea lui. Concluzia a fost urmatoarea : cele mai simple 2 meserii din Romania sunt fara indoiala "fundas impotriva atacului dinamovist" si "atacant impotriva apararii lui Dinamo". Pe cat de simplu, pe atat de dureros.

 

Meciul din aceasta seara mohorata de primavara a fost un meci care sincer m-a bucurat nespus. Am reusit in sfarsit sa inteleg ca de fapt, echipa noastra mult iubita, nu este intr-o forma execrabila si nu joaca slab. De fapt noi, suporterii obisnuiti, "saracii", nu avem capacitatea de a intelege cruntul adevar. Si anume ca echipa noastra a trecut la un alt nivel. Unul superior si dincolo de perceperea oricarui muritor de rand. DA, oameni buni. Dinamo joaca un fotbal-biliard. Am ajuns la aceasta concluzie cand am observat ca majoritatea paselor noastre se dadeau cu "manta", unde manta = orice parte a corpului adversarilor(de preferat piciorul). Da, doamnelor si domnilor…pase "cu adversarul". Bineinteles, am spus in fraza anterioara "majoritatea" pentru ca, hei, nimeni nu e perfect…nu putem obtine procentaj de pase cu adversarul 100% din prima. De altfel, partea si mai imbucuratoare este ca o parte din jucatori (nu spui cine, persoane importante), au exersat chiar mai mult decat atat si anume "driblingul cu adversarul". Asa am reusit sa inteleg de ce toate driblingurile noastre au fost realizate in urma unor caramboluri ale "bilei", intre diverse membre ale jucatorului dinamovist vizat de faza de joc, si ale adversarului sau direct. Cum aceste 2 procedee tehnice noi si foarte dificile, consuma multa energie din partea jucatorilor, am observat ca in perioadele de repaos pentru reacumularea energiei, jucatorii exersau si o noua schema tactica. Mi-am rezervat dreptul de a numi aceasta schema "Vartejul" (sau "Ametirea adversarului"). Cu alte cuvinte mingea cicula pe traseul fundas - mijlocas - atacant(sau mijlocas de banda) – mijlocas – fundas – portar si de la acesta din urma se relua ciclul. Din pacate, acest ciclu se repeta doar de 2-3 ori pana cand era intrerupt de jucatorii adversi. Adevarul este ca acest exercitiu a fost un esec total (singurul din aceasta seara de altfel) deoarece nu se putea atinge numarul de iteratii necesar ametirii adversarilor pana la caderea lor in inconstienta. Ori stie toata lumea ca daca ceilalti unspe' jucatori sunt intinsi la pamant e usor sa marchezi (ma rog, mai putin pentru Zicu, dar cred ca aveau ei grija sa puna pe altcineva sa traga la poarta goala). Dupa calculele mele empirice (negarantate, avand in vedere ca nu sunt un profesionist in domeniu) am ajuns la concluzia ca dupa circa(si nu ma refer la circa de politie) 20 de rotiri ale capului stanga-dreapta am ametit cazand intr-un somn adanc de 10-15 minute. Deci trebuia ca jucatorii nostri sa duca mingea (pardon, "bila") pe traseul indicat de cel putin 20-25 de ori pentru a ametii adversarii. Greu de realizat din prima. Ii intelegem si ii iertam.

 

Nu stiu inca pe cine sa desemnez cel mai bun de pe teren. Ezit intre Fane "Usher" Grigorie (bandajul sau semanand foarte mult cu caciulitzele celebrului cantaret RnB.) care s-a achitat exemplar de antrenamentul cu pasele cu adversarul si Dan "Capitan de play" Alexa, foarte bun la exercitiul tactic. In concurs s-a inscris pe final si Ianis "Missing" Zicu, care ne-a adus o transformare de 2 puncte prin lovitura de picior cazuta. Pacat ca nu erau si buturile de rugby. Inclin totusi spre Usher si il premiez cu o calatorie stiintifico-fantastica in trecut spre originile lui de mult disparute."

oxy13.04.2006 11:32

Titlul se va juca intre Steaua si Rapid, Dinamo nu mai are nici o sansa.

antonika13.04.2006 12:44
Titlul se va juca intre Steaua si Rapid, Dinamo nu mai are nici o sansa.

 

iar pentru rapid e ca si misiune imposibila, sunt in spatele nostru cu 6 puncte, nu e dau ai mult de 10% sanse la titlu. iar Steaua restu 90% sanse la titlu!!!!

alex4steaua13.04.2006 13:48

DE batem pe Rapid si pe sportul titlul este al nostru insa de nu vom fi in lupta impotriva celor doua ... pentru ca Dinamo nu reprezinta o amenintare ...

redandblue13.04.2006 13:50

sa moara Borcea sa-si dea foc....

ca Steaua e pe primul loc...!!!

I.N.Money13.04.2006 13:53
DE batem pe Rapid si pe sportul titlul este al nostru insa de nu vom fi in lupta impotriva celor doua ... pentru ca Dinamo nu reprezinta o amenintare ...

Dupa ce arbitraj am avut in returu asta poti sa zici ca Dinamo nu e o amenintare?

alex4steaua13.04.2006 13:56

De ar fi arbitrajul corect atunci Dinamo n-ar fi da nici asa nu poate cu arbitrii sa castige fiecare meci

I.N.Money13.04.2006 13:59

Pai mai nou nu numai ii ajuta pe ei,ci arbitreaza impotriva noastra,cum a fost intreaga brigada de arbitrii de aseara..

Mindhacker13.04.2006 14:29

Cred ca in meciul nostru cu Rapid se va decide campioana.

 

Nu o sa mai fie un meci de campionat si nici macar un meci de Cupa UEFA, va fi o vendeta, un meci in care aia or sa moara pe teren ca sa demonstreze ca ceea ce s-a intmplat va fi o greseala.

 

Cred ca in acel moment echipa va avea cel mai mult nevoie de noi sa-i fim alaturi caci atunci va fi mai mult decat fotbal, va fi Rovine, Calugareni si ce mai vreti voi la un loc.

 

Intrebarea care ma framanta: daca le-o mai tragem odata

cum or sa paraseasca aia stadionul daca la ultimul au iesit in pozitia ghiocel :twisted: .

poisonsnakebite200213.04.2006 15:28
Pai la ce conducere si ce jucatori are Dinamo poate sa vina si Mourinho sau Capello ca tot 'praf' sunt.  :lol: Cu jucatori de genul Catalin Zmeul Munteanu, Alexa Chirurgul, Danciulescu, Zicu etc. mai mult de primul tur din Intertoto nu au cum sa treaca.

Propunere de antrenori :  

-Dorel  

-Mr. Muscolo  

-Jimmy Humuhumunukunuku Apuah sau Little Brudah  :wink:  

Cred ca ei sunt cheia succesului in Stefan Cel Mare.  :lol:

 

tare faza...eu cred ca toti trei o sa ajunga sa antreneze Dinamo in urmatoarele 100 zile

helena_steaua13.04.2006 18:06

eu zic ca campionatul se joaca in continuare dar totusi pornim cu prima sansa...avem un program mult mai facil decat cel al cainilor....sa raspund la intrebarea cine e pe primul loc?Steaua EEEEEEE

***alex***13.04.2006 18:16

Sa-mi explice si mie, deci acum noi suntem pe primul loc fiindca avem golaveraj mai bun, dar daca ar fi fost ultima etapa castiga Dinamo datorita meciului direct?? De ce doar la sfarsit se ia meciul direct in considerare, iar acum golaverajul?? :?:

helena_steaua13.04.2006 18:22

daca era la sf campionatului Dinamo castiga .....sincer nici eu nu inteleg o sa ma documentez

IONUTZ-CIPRIAN13.04.2006 18:25

:evil: >>>In tarisoara asta in care traim TOTUL este posibil asa ca pe mine nu ma mai mira absolut nimik!!Oricum nu o sa mai aiba nevioe de meciurile directe ca Steaua o sa castige campionatul la cateva puncte diferenta!!>>> :twisted:

Alex_steaua4ever13.04.2006 18:38
Titlul se va juca intre Steaua si Rapid, Dinamo nu mai are nici o sansa.
]

titlul se va juca intre Steaua si ea insasi;) ! daka intelegi ce vreay sa zic:D

Floricu13.04.2006 19:58

Nici nu stiu de ce sau mai obosit echipa de re-booti a lui Marin(oricare dintre ei) pt ca nu au valoare si forza ca Steaua si oricum nu mai prind nici Intertoto anul asta si nici peste 5 ani

Tineti-o tot asa baieti ca la anul luam locu lui Villarreal in semifinale la Champions League ;)

DTP-Ludacris14.04.2006 17:00

se laudau cu transferurile....si acum se fac de ras cu "achizitiile" lor...

stelist_ultras14.04.2006 19:04

Noi vom fi campioni din nou si le vom face economie dinamovishtilor(adik nu vor mai da bani pe bilete sau pe abonamente la meciuri pentru ca Dinamo nu va mai juk pentru nimik):))

redandblue15.04.2006 05:50

sper sa nu mai parasim primul loc mult timp de acum in colo...pt ca acolo ne e locul...acolo ne simtim cel mai bine siacolo meritam sa fim...

FORZA Steaua!!!nascuti campioni!!!

antonika15.04.2006 08:24

asa nea facut mama :D , pe primu lo acole ne este locu!!! :twisted:

_yang15.04.2006 12:03
nu uita ca jucam din nou cu porumbeii

 

Va fi foarte greu in giulesti ca ati vazut ce a patit Dinamo dar sa nu uitam ca un egal acolo ne aduce titlul...

 

Cu siguranta vor fi super motivati pentru meciul acesta.Isi vor dori din tot sufletul revansa.Pacat pentru ca ei ca le vom taia din nou macaroana. :wink:

Si inca ceva, Steaua nu e Dinamo.Faptul ca dinamovistii au incasat-o cu 3-0, nu reprezinta ceva impresionant.

Sa iti amintesc :

Dinamo - Otelul 0-3

Otelul - Steaua 0-3

Rapid - Dinamo 3-0

Steaua - Rapid ? :lol: Incercam un scor de forfait ?

 

 

Nici un meci nu seamana cu altul asa ca nu se stie niciodata .Eu o spun de pe acum ma multumesc cu un 0-0 si cred ca astfel aducem si 23-ul.

«123»