FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

S.C. Vaslui - F.C. Steaua Bucuresti 3-1 (0-0)

«123»
Bogdanos27.08.2012 13:33

Sincer eu l-as da in orice moment pe fecali pt porumboiu .. nu de alta , dar vacarul isi doreste performanta ! si a facut performanta in 8 ani de cand a preluat vasluiul .. ganditi va ca a tinut jucatori cu salariu de jumatate de milion .. a avut Steaua asa ceva? :)) In fine , eu tot sper ca poate poate s-or trezi niste arabi sa cumpere Steaua din plictiseala si tot din plictiseala sa bage 50 de milioane anual ... Nu vad alta modalitate ca becali sa plece ! :ce_oameni:

Ronnie27.08.2012 13:48

Performanta isi doreste oricine, si Becali. Problema este strategia defectuoasa pe care o are. La fel ca Porumboiu care investeste multi bani fara cap.

White_R27.08.2012 13:59

Reghe le-a adus placerea de a juca fotbal și asta e fundamental pentru rezultate pe termen lung. Totuși derby-urile se câștiga din inteligență și din această cauză sunt foarte curios despre rezultatul acestui meci. Ramane de vazut dacă vor știi să fie și șmecheri la momentul potrivit și să câștige. Un gol in prelungiri, o schemă lucrată la corner, un penalty, o provocare urmată de eliminare in derby-uri sunt decisive.

drvladyk27.08.2012 14:33

e derby?!

White_R27.08.2012 14:54
e derby?!

Cam asta inseamnă derby: o intrecere sportivă intre două rivale pretendente la același obiectiv. Rivale pot fi toate celelalte echipe dar de cand și Vaslui vor titlul se incadrează la derby. pentru rivalități istorice mai speciale cum e cea cu Dinamo ar trebui gasit alt termen cum au gasit spanioli el clasico

Korado27.08.2012 17:29

Sper ca, la meciul direct cu Tg Jiu nu o sa fie derby.....ca deja isi pierde interesul Liga I.

White_R27.08.2012 17:41
Sper ca, la meciul direct cu Tg Jiu nu o sa fie derby.....ca deja isi pierde interesul Liga I.

După ultimele descoperiri științifico fantastice Tg. Jiu nu au treabă cu titlul. Totuși dacă chiar ar fi și ei o forță ar fi intr-adevar nasol rau și foarte plictisitoare Liga 1. Cu cat apar echipe mai potente financiar și mai puternice romanii apreciază o nivelare in jos a valorilor. Ce frumos era in anii 90 cand erau 2 echipe de Liga 1 și restul de Liga 2, nu? Sau ce să mai zic de vremurile de glorie cand la grupele UCL nu se visa. Ar fi ca-n Spania, un campionat foarte imprevizibil, palpitant și interesant, nici nu știi cine va luat titlul Real sau Barca? :)

Lari27.08.2012 18:29

Cate ocazii are Steaua, bai... :blink:

Aztek27.08.2012 18:47

Ce s-a intamplat cu cei care au facut deplasarea la Vaslui? Am vazut ca s-au luat la bataie in parcare, de ce?

White_R27.08.2012 19:08

Dacă vor mai putea fugi la fel și la finalul meciului vor câștiga

S.Mariuss27.08.2012 19:46

ma uit la video http://www.sport.ro/Liga-1/video-imagini-s...ria-Stelei.html

 

si ma bucur ca am ramas acasa. Sa va fie rusine "suporterii vietii"

12stefy27.08.2012 20:01

Inca un meci in care Steaua pierde din greselile unui singur jucator. Si ne gandeam si noi ca batem Vasluiu. fular-campionii

choli27.08.2012 20:02
"Bip, bip Sumudica, bip, bip!"
Kapetan0s27.08.2012 20:02

Felicitari Stanca ai reusit sa distrugi un meci frumos...

Aztek27.08.2012 20:02

3-1

TIKI TAAAAAKAAAA

Razvypitesti27.08.2012 20:03

este ma luai la pariuri, era ultimul meci si am luat 1 solist :D

S.Mariuss27.08.2012 20:04

nu stiu de ce va agitati asa ... Era logic ca bate vasluiul :-j

edynho27.08.2012 20:05

ce meci cretin in 2 echipe praf

mountytoma27.08.2012 20:17

interesant de vazut ce se va intampla dupa prima infrangere. parca vad afara reghe, afara stanca, afara ala si ala. eu cred ca nu trebuie rastignit stanca. au gresit toti. dupa gol, trebuiau sa mai dea gol sau goluri, si atunci se prabuseau psihic vasluienii. asa, totul s-a intors impotriva lor. cred ca la golul lui sanmartean a fost fault la portar, stanca fiind bruscat in careul de 6 m si impiedicat sa respinga mingea. insa s-a vazut clar ca vasluienii si-au dorit mult mai mult victoria. au avut multa ura in spate si sumudica putzamica, si Nicolae narecoae si Coman... ai nostri se vedeau deja campioni, in play-offul CL :-)

gio_stgloria27.08.2012 20:20

Asta e interesant ca presa nu zice nimic de fault la portar la golul 2 al moldovenilor , tocmai pentru a-l porni pe boschetar la TV. Si unii prosti , atat-i duce capul , sa se ia direct de portar, cand pe banca il avem doar pe tatarusanu , taticul gafelor.

Ronnie27.08.2012 20:21

Nu stiu daca Sumudica o are mare sau mica, da' cu siguranta o are uda acum. Din varii motive. :D

ebonyc27.08.2012 20:29
este ma luai la pariuri, era ultimul meci si am luat 1 solist :D

 

Felicitari. O lista cu meciurile ca sa admir si eu?

Virgil27.08.2012 21:11

Desi erau uzi pana la piele din cauza ploii, s-a mai pisat si Vasluiul pe ei. Chiar nu se poate mai mult?

Lari27.08.2012 21:44
Asta e interesant ca presa nu zice nimic de fault la portar la golul 2 al moldovenilor

 

Si mie mi s-a parut cel putin obstructie acolo.

 

ebonyc27.08.2012 22:08
Si mie mi s-a parut cel putin obstructie acolo.

 

Chiar a fost obstructie. In 6 metri n-ai voie sa faci asta portarului. Cel mai bine se vede la 2:06.

 

 

Uitati-va si la la 1:08 sa vedeti ce felicitare oficiala ii da Meme lui Chipciu.

«123»