FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - Ceahlaul Piatra-Neamt 3-0 (2-0)

«12»
Kreator16.08.2012 06:13
Deci, unde se joaca ?

National / Ghencea

 

 

Pai se pare, conform celor de la gsp.ro ca pe stadionul Steaua.

 

Nisip Arena nu este disponibil.

 

Veste asteptată de toti fanii roș-albastrilor » Steaua - Ceahlaul se joacă pe Ghencea

 

14 August 2012 12:55

 

Articol

Comentarii (17)

Ciobanul a anuntat la inceputul sezonului că o mare parte a meciurilor Stelei se vor juca pe Arena Nationala Cu exceptia primei partide, dar si a celor mai putin importante, care se vor juca pe Ghencea, restul meciurilor vor fi pe noul stadion.

 

Vestea nu i-a incintat pe fanii echipei, care consideră Ghencea "casa Stelei", chiar dacă pe National Arena, roș-albastrii au avut mereu parte de o sustinere incredibila Suporterii vor avea motive de bucurie la meciul cu Ceahlaul pentru că se va juca pe stadionul din Bulevarul Ghencea.

 

Va fi a doua partidă din acest sezon gazduită de acel stadion, după cea din prima etapa atunci cind Steaua s-a impus in fata Concordiei Chiajna, scor 1-0.

 

Stadionul o va gazdui pe Steaua si la meciul tur de Europa League, impotriva celor de la FK Ekranas. Întilnirea nu va putea avea loc pe National Arena din cauza concertului celor de la Red Hot Chili Peppers.

Lays16.08.2012 16:23

Deja ma intreb cat de des vom auzi cuvantul ''satanisti''. A, si fraza ''unealta diavolului''.

mady8818.08.2012 14:47

De multe ori Ceahlaul a pus probleme Stelei. Sa speram ca nu si maine seara..

emil8619.08.2012 09:00

Nu cred ca va avea probleme Steaua pe teren propriu cu Ceahlaul..

Saramago19.08.2012 12:17

Ce stiti, Szukala si Adi Popa sunt trecuti pe lista UEFA pentru meciurile cu lituanienii ?

Arhimede19.08.2012 12:45
Ce stiti, Szukala si Adi Popa sunt trecuti pe lista UEFA pentru meciurile cu lituanienii ?

Logic, nu! Doar daca ajunge in grupe, cand se admit modificari( parca!)

Ronnie19.08.2012 13:11

Logic nu? Eu stiam ca se pot face modificari dupa fiecare faza.

Arhimede19.08.2012 13:36
Logic nu? Eu stiam ca se pot face modificari dupa fiecare faza.

Sursa:

"http://www.UEFA.com/MultimediaFiles/Download/Regulations/competitions/Regulations/01/62/69/60/1626960_DOWNLOAD.pdf"

 

"18.13 List A has to be submitted by the following fixed deadlines:

a) 20 June 2011 (24.00 CET) for all matches in the first qualifying round;

b) 8 July 2011 (24.00 CET) for all matches in the second qualifying round;

c) 22 July 2011 (24.00 CET) for all matches in the third qualifying round;

d) 8 August 2011 (24.00 CET) for all matches in the play-off round;

e) 1 September 2011 (24.00 CET) for all further matches from the first

match in the group stage up to and including the final.

18.14 For the three qualifying rounds and the play-offs, a club may register a

maximum of one new eligible player on List A after the above-mentioned

deadlines, provided the quota of locally trained players is respected. Such

registration must be completed by 24.00 CET on the day before the relevant

first-leg match and the club's association must confirm in writing that the new

player is eligible to play at domestic level at this time.

....

18.18 For all matches from the start of the round of 32, a club may register a

maximum of three new eligible players for the remaining matches in the

current competition. Such registration must be completed by 1 February

2012 (24.00 CET) at the latest. This deadline cannot be extended. "

Arhimede19.08.2012 14:37

P.S.

Si totusi ... se pare ca Adi Popa va juca joi:)

L-au pus cf. 18.14 sau 18.18

 

Sursa:

"http://www.prosport.ro/fotbal-intern/Liga-1/din-peluza-pe-teren-emotionant-ultrasul-popa-debuteaza-azi-in-Ghencea-Steaua-Ceahlaul-live-text-de-la-22-00-vezi-echipele-probabile-9959244"

 

A fost trecut pe lista UEFA

Venirea lui Adi Popa la Steaua este sinonimă cu rezolvarea unei probleme serioase inaintea dublei cu Ekranas: suspendarea lui Tanase. În acest sens, oficialii Stelei s-au grabit in a-l trece pe mijlocasul adus de la Chiajna pe lista UEFA, Popa urmand să aibă drept de joc cu lituanienii, cu sanse mari să intre in locul lui Dodel. Altfel, fotbalistul de 24 de ani si-a luat in primire echipamentul cu numarul 77, care i-a apartinut sezonul trecut lui Leandro Tatu, si a fost prezentat oficial pe site-ul clubului din Ghencea. S

mountytoma19.08.2012 19:26

de cascadorii rasului chifla lui tanase la golul lui Rocha

Lari19.08.2012 19:27

E 2-0 si cre'ca aia de la Pandurii simt deja presiunea ca tre' sa bata maine Otelu' cu cel putin 2-0 ca sa ramana pe primu' loc...

iNsTiGaToR19.08.2012 19:29

E blat. Va zic eu ca e blat. Ascultati la mine.

red&blue_boy19.08.2012 19:39

Numai blaturi vedeti. Da' ce, echipa asta nu are voie sa bata la scor???

In loc sa sustineti echipa si la blat, si la greu. :)

iNsTiGaToR19.08.2012 19:49

E blat. De ce? Pai nu vezi cum se leaga lucrurile?

Dau gol cei 2 atacanti. Ne distantam la golaveraj de Pandurii.

Sa vezi tu ca da gol si Tanase. Daca iei initialele marcatorilor ce iese? Trr. De la ce vine ''Trr'' ? Pai asa suna telefonu. Care telefon? La Gheorghe ''Pinalty'' Stefan.

blindius19.08.2012 19:49
de cascadorii rasului chifla lui tanase la golul lui Rocha

 

Asa biodinamica n-am mai vazut la alt jucator.

 

mountytoma20.08.2012 06:20
Asa biodinamica n-am mai vazut la alt jucator.

 

dar fac pariu ca a cerut prima pentru "pasa de gol" :-)

cheloo9820.08.2012 09:29

Sa batem la Vaslui si dupa aia putem spune ca suntem favoritii la titlu pana acum am jucat numai cu retrogradate :steag_cruce_invers:

Korado20.08.2012 10:55
Sa batem la Vaslui si dupa aia putem spune ca suntem favoritii la titlu pana acum am jucat numai cu retrogradate :steag_cruce_invers:

 

Corect , Ceahlaul nu era echipa care sa puna probleme Stelei. Sa vedem meciul cu Vaslui si apoi in Europa nici nu are rost sa mai comentam acea partida ca nu se pune problema.

ebonyc20.08.2012 14:03
Asa biodinamica n-am mai vazut la alt jucator.

 

Eu n-am vazut nici macar la alt organism pamantean. Cred ca e extraterestru Tanase.

iNsTiGaToR20.08.2012 18:45

Sa pari ca dai cu dreptu din foarfeca si sa pasezi defapt cu stangu... E tehnica tata.

«12»