Deci, unde se joaca ?National / Ghencea
Pai se pare, conform celor de la gsp.ro ca pe stadionul Steaua.
Nisip Arena nu este disponibil.
Veste asteptată de toti fanii roș-albastrilor » Steaua - Ceahlaul se joacă pe Ghencea
14 August 2012 12:55
Articol
Comentarii (17)
Ciobanul a anuntat la inceputul sezonului că o mare parte a meciurilor Stelei se vor juca pe Arena Nationala Cu exceptia primei partide, dar si a celor mai putin importante, care se vor juca pe Ghencea, restul meciurilor vor fi pe noul stadion.
Vestea nu i-a incintat pe fanii echipei, care consideră Ghencea "casa Stelei", chiar dacă pe National Arena, roș-albastrii au avut mereu parte de o sustinere incredibila Suporterii vor avea motive de bucurie la meciul cu Ceahlaul pentru că se va juca pe stadionul din Bulevarul Ghencea.
Va fi a doua partidă din acest sezon gazduită de acel stadion, după cea din prima etapa atunci cind Steaua s-a impus in fata Concordiei Chiajna, scor 1-0.
Stadionul o va gazdui pe Steaua si la meciul tur de Europa League, impotriva celor de la FK Ekranas. Întilnirea nu va putea avea loc pe National Arena din cauza concertului celor de la Red Hot Chili Peppers.
