FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua Bucuresti - Ceahlaul Piatra-Neamt 3-0 (2-0)

«12»
blindius12.08.2012 20:32

Steaua_Bucuresti_vs_Ceahlaul_Piatra_Neamt.png

 

Meciul va fi transmis de postul Digi Sport.

 

_____________________________

Cateva rezultate din istoria recenta a intalnirilor dintre cele doua echipe:

 

Thu 10/05/12 LII Steaua Bucuresti 1 - 0 Ceahlaul

 

Sun 20/11/11 LII Ceahlaul Piatr 1 - 0 Steaua Bucuresti

 

Sat 20/02/10 LII Steaua Bucuresti 1 - 3 Ceahlaul

 

Sun 02/08/09 LII Ceahlaul 0 - 2 Steaua Bucuresti

 

Sun 09/12/07 LII Ceahlaul 0 - 1 Steaua Bucuresti

 

Fri 27/07/07 LII Steaua Bucuresti 2 - 1 Ceahlaul

 

Wed 09/05/07 LII Steaua Bucuresti 2 - 0 Ceahlaul

 

Sun 05/11/06 LII Ceahlaul 0 - 0 Steaua Bucuresti

 

Sun 18/04/04 LII Ceahlaul 1 - 1 Steaua Bucuresti

 

Sun 28/09/03 LII Steaua Bucuresti 2 - 0 Ceahlaul

 

Wed 16/04/03 LII Ceahlaul 1 - 0 Steaua Bucuresti

 

Sat 05/10/02 LII Steaua Bucuresti 0 - 0 Ceahlaul

 

Wed 01/05/02 LII Ceahlaul 0 - 1 Steaua Bucuresti

 

Sun 14/10/01 LII Steaua Bucuresti 1 - 0 Ceahlaul

mlf12.08.2012 20:41

un 2-0 sec

Tupac Amaru13.08.2012 14:28

2 la pauza, 1 la final. Ne-a 2gi continua marsul triumfal spre 3.

 

Pentru neanderthalienii care zic ca important e sa ia Steaua titlul, dupa care il dau jos pe Guie (sanchi). Pai bai a-cerebratilor, numai voi puteti gandi asa, cum dracu sa il contesti pe ne-a Gi2 cand ia campionatul? Il contesti pentru performanta? Nu stati (in limbajul vostru - "sta-ti") bine la logica deloc! Sus pe Maybach, toata lumea!

Adrian13.08.2012 14:39

Daca ciaklau' are cota buna, nu e exclus sa castige. :)

 

La meciuri din astea, casele de pariuri de prin Indonezia sau Serbia urla de durere.

cheloo9813.08.2012 15:01

Fratilor bomba la Steluta ciobanu negociaza pentru printisorul Cristea,ce parere aveti?????

chrissyxoxo13.08.2012 15:08
Fratilor bomba la Steluta ciobanu negociaza pentru printisorul Cristea,ce parere aveti?????

El mereu zice ca face transferuri , dupa fiecare infrangere sau meci slab . Dar totusi ,cred ca n-ar fi trebuit sa-i vanda pe Iliev si Geri.

Ronnie13.08.2012 15:12

Propun ca toti stelistii adevarati sa nu se duca la meci, sa-i lasam pe restul de 30000-40000 de cetateni cati vor fi sa incurajeze ei echipa. Sunt convins ca asta o sa fie o mare lovitura.

Daniel-Ionut13.08.2012 15:34

Adevaratii isi uzeaza tastaturile.

Virgil13.08.2012 19:12

Cred ca a sosit momentul in care baietii lui Pinalti sa arate ca sunt fotbalisti. Un meci greu cu rezultat incert. Sper ca Tatarusanu sa faca in continuare tusa, Gardos sa fie transferat si Reghe sa inteleaga ca impotriva Ceahlaului nu poate castiga usor. Pentru ca, ce naste din pisica soareci mananca. Ia, niste dinamovisti mai mici acolo, pietrenii astia.

O echipa de la ses impotriva unei echipe de la munte sau greu la deal cu boii mici.

danimarcu13.08.2012 19:37
Daniel-Ionut

 

 

Grup: Moderatori

Postari: 7,358

Thank(s): 317

Inregistrat pe: 12-January 09

De la: București

Membrul Nr.: 60,775

 

 

 

Adevaratii isi uzeaza tastaturile.

 

 

:gathering:

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE13.08.2012 19:44

Se pare ca o-sa se joace in Ghencea meciul asta.

LDS13.08.2012 21:00
Cred ca a sosit momentul in care baietii lui Pinalti sa arate ca sunt fotbalisti.

 

La loja Pinalti bea cafea cu doua cuburi de gheata, iar "baietii" lui beau Red Bull salciu trecut de doua ori prin pufoaica pe care a stat Enache cu spatele. De la spate, Enache seamana cu Guardiola, sa stii !

 

Un meci greu cu rezultat incert. Sper ca Tatarusanu sa faca in continuare tusa, Gardos sa fie transferat si Reghe sa inteleaga ca impotriva Ceahlaului nu poate castiga usor.

 

Pe dracu' ! Mai ales ca s-au antamat doua transferuri, dintre care unu' singur sigur.

 

Pentru ca, ce naste din pisica soareci mananca.

 

Cristoiu zicea ca gaina care a nascut pui vii ar fi halit vreo doua pisici inainte...

 

Ia, niste dinamovisti mai mici acolo, pietrenii astia.

 

Intodeauna, pasiunea noastra alb rosie nu va muri niciodata, de aia am si vopsit stadionu' in oranj, sponsoru' lu' Dinamo si o ruda mai spalacita a rosului amestecat cu alb, asa, dintr-odata.

 

O echipa de la ses impotriva unei echipe de la munte sau greu la deal cu boii mici.

 

De la munte catre ses vin o gramada de lucruri, de la ses catre munte, canci. D-aia boii pitici nu pot paste laptele cainelui... Cu oile insa e alta poveste...

 

Concluzia: Pronostic 1 solist !

blindius13.08.2012 22:25

Steaua-i pe 2, neinvinsa. Ceahlaul tocmai a scapat de lanterna.

 

Sunt conditii optime si pentru surprize avand in vedere ca s-au mai vazut tot in aceleasi momente, dar ''1'' la 2-3 goluri diferenta pare cea mai logica varianta.

optarul14.08.2012 00:00

Dumitras = 3 puncte.

Danut_UTD14.08.2012 05:44

2-0 Pentru noi :hai_steaua:

Cristiann2814.08.2012 06:51
Batem lejer :-j
Ionutsz114.08.2012 15:21

stiti cumva pretu la bilete si unde se va juca ? :steag_sah_mic:

Tupac Amaru14.08.2012 16:13
Dumitras = 3 puncte.

 

Harry Dumitras de la rugby, nu? Singura intrebare e daca da drop sau lovitura de pedeapsa! :steagro:

cheloo9814.08.2012 16:39

Adi Popa la Steaua cum vii se pare ,maine semneaza si Adrian Cristea

Tupac Amaru14.08.2012 16:51
Adi Popa la Steaua cum vii se pare ,maine semneaza si Adrian Cristea

 

Nu mii s-e pare senzational, dar vo-m vedea ce va fiii....

Cristiann2814.08.2012 17:06
stiti cumva pretu la bilete si unde se va juca ? :steag_sah_mic:

Ghencea probabil va fi de la 5 lei in sus:)

_Answer_14.08.2012 18:05

Le-am cumparat si astora 2 jucatori iar pe unul dintre ei l-am lasat sa joace anul asta acolo sa se "coaca" daca nu ma insel.

 

Daca la Medias - Steaua am nimerit 1 pauza - x final...

Aici ma risc la un : 2-0 pauza - 3-0 final.

 

Vreau un Sus! Sus! Sus! dupa meci.

INd1aNU15.08.2012 14:00
Ghencea probabil va fi de la 5 lei in sus:)

 

5 Lei Peluza.

10 Lei Tribuna 1, 2

Kreator15.08.2012 19:21
Se pare ca o-sa se joace in Ghencea meciul asta.

 

 

Eram si eu curios unde o sa se joace meciul asta.

 

M-am uitat putin la meciul rapidului cu olandezii din Europa League, si parerea mea este ca numele de National Arena este eronat.

 

Numele corect trebuie sa fie Nisip Arena!

 

Iata ce spuneau cei care au adus Barcelona sa joace cu cateii la Bucuresti:

 

"

Gazonul a fost atat de prost, incat cu 6 ore inainte să inceapă meciul staff-ul Barcelonei n-a vrut să bage echipa pe stadion.

 

Nu se poate ca Sorin Oprescu să facă un gazon de 1.2 milioane de euro, pe care nu pot juca nici macar două echipe de porci"

 

 

Imbeciulul de fecali vrea sa joace pe Nisip Arena, e scumpa chiria de 25.000 de euro pe luna la baza sportiva din Ghencea.

 

Ce idiot infect!

ar3s15.08.2012 22:20

Deci, unde se joaca ?

National / Ghencea

«12»