FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gaz Metan Medias - Steaua Bucuresti 1-1 (0-1)

«123»
blindica09.08.2012 20:08

gaz_metan_mic.gif VS steaua.gif

 

Steaua merge la Medias din postura de calificata in play-off-ul Europa League.

 

Desi cauta a 4 a victorie consecutiva in start de campionat, lucru cu care stelistii nu s-au mai bucurat de ani buni, este binecunoscuta treaba ca Steaua, in general, a schiopatat in campionat dupa evolutiile din Cupele Europene.

 

Echipa lui Cristian Pustai nu mai este sperietoarea din anii trecuti, insa acesta ar putea fi un moment prielnic unei surprize, mai ales daca stelistii nu vor pregati partida cum se cuvine.

 

Inaintea meciului direct din etapa a 4 a, Steaua se afla pe locul 2, la egalitate de puncte cu ''brazilienii'' de la Pandurii Targu-Jiu, in timp ce mediesenii se regasesc abia pe locul 14, avand in cont doua rezultate de egalitate si o infrangere.

 

Daca Steaua castiga meciul, s-ar putea constitui in lider, avand in vedere ca Pandurii vor avea meci greu la S.C. Vaslui, echipa cu pretentii la titlu, care va fi dornica de reabilitare in fata suporterilor dupa 7 goluri primite in ultimele doua partide.

 

Momentan, pentru pozitia de golgeter al echipei steliste se bat trei oameni: Tanase, Rocha si Rusescu, fiecare avand cate 3 reusite.

 

De partea Gazului, cei mai periculosi oameni sunt Vasilache si Roman, fiecare cu cate un gol.

 

CINE CASTIGA?

Virgil09.08.2012 20:24

Steaua e in forma. Un 2-0 la Medias ar fi un scor perfect.

Danut710.08.2012 05:50

Sper la o victorie ...2-0 fularsteaua2 .

_Answer_10.08.2012 06:04

Dupa superba calificare de aseara mai mult decit un egal nu obtinem la Medias. Pronostic 1 pauza - X final.

Eu_Steaua10.08.2012 09:07

Vom castiga greu...1-0

RAIZO10.08.2012 17:59

saluatare bate Steaua cu 3-0

INd1aNU10.08.2012 18:02
Steaua e in forma. Un 2-0 la Medias ar fi un scor perfect.

 

Asta cred si eu, 2 sau 3 goluri :)

ar3s10.08.2012 18:21

Probabil castigam, nu prea mai au cine stie ce echipa astia de la Medias, dar nici noi nu suntem cine stie ce, oricum, probabil ne salveaza vreunu cu un gol

iNsTiGaToR10.08.2012 19:22

Steaua va fi condusa cu 5-0 la pauza, JJ face infarct si meciul se termina cu o victorie a ros-albastrilor cu 6-5.

Of, ce frumos ar fi...

edynho10.08.2012 23:01

Daca nu ma insel , in ultimii 2 ani nu i-am batut deloc , ba mai mult au ei 2 victorii si 2 egaluri.

gio_stgloria11.08.2012 00:32

Steaua va castiga pentru ca Mediasul nu prea stie sa se apere si nu cred ca vor reusi sa ingramadeasca jocul.

 

Steaua n-a mai invins de 5 meciuri pe Gaz Metan , ultima victorie pe Ghencea in 2010, goluri Bogdan Stancu si Kapetanos.

Joker2411.08.2012 04:59
Steaua va fi condusa cu 5-0 la pauza, JJ face infarct si meciul se termina cu o victorie a ros-albastrilor cu 6-5.

Of, ce frumos ar fi...

 

Ar foarte frumos insa e sf...

cheloo9811.08.2012 09:52

Un meci foarte greu Pustai e de foarte mult timp antrenorul Gazului,si in ultimu timp nu prea iam mai batut la ei acasa

Danut711.08.2012 10:45
Un meci foarte greu Pustai e de foarte mult timp antrenorul Gazului,si in ultimu timp nu prea iam mai batut la ei acasa

 

Da , nu i-am mai batut, insa Gazul, nu mai e ce-a fost inainte.

Korado11.08.2012 11:43

Sa joci cu Gaz Metan e greu, este un adversa dificil care nu face anti-joc din cate tin eu minte lor le plate sa atace, e un teren greu si daca ar castiga desculti astia cu 1-0 sa zicem mersi. :steag_sah_mic:

Virgil11.08.2012 12:10

Jocul Stelei a inceput sa puna deja probleme adversarelor. E un joc ciudat, cu mai putine faze de fotbal adevarat, dar eficient. Steaua se va impune, dar Pandurii vor ramane lideri pentru ca vor avea un joc usor la Vaslui, in fata unui team dezorientat, dezamagit, un team care nu mai e acelasi fara Wesley Lopez, fara Papp si fara Adailton. Porumboiu nu e un bune conducator scapand printre degete milioanele UEFA-ei, pentru doar cateva milioane pe Wesley si pe Papp.

vyrus_system11.08.2012 12:24

Vom castiga 3-0 | 2-Rocha ; 1- Rusescu

choli11.08.2012 12:28

2-1 pt gaz

 

app...cand si la ce ora se joaca? cine televizeaza?

 

ms

mlf11.08.2012 15:24

victorie cu 1-0 a Stelei...o sa fie un meci greu

Blackzie11.08.2012 16:08

Gazu are 0 victorii in 3 meciuri nu stiu ce va speriati asa.

blindius12.08.2012 15:00
2-1 pt gaz

 

app...cand si la ce ora se joaca? cine televizeaza?

 

ms

 

Azi, 21:30, DigiSport.

 

Echipe probabile:

 

gazsteaua.jpg

 

via ProSport

drvladyk12.08.2012 15:50

" arbitrii nu au fost anuntati"

 

Pai si nu-i anunta nimeni? Ca incepe acus si poate au si ei rolul lor, trebuie sa ajunga la timp, nu?

dalexandru2012.08.2012 15:57

Gazul nu a avut niciodata echipa (dar nu e nici la nivelul lui Spartak, Giurgiu sau Chiajna; de U Cluj nu amintesc pentru ca e prodanca acolo), a avut antrenor bunicel in schimb, Pustai nu e un naiv, stie sa isi aseze echipa in teren chiar daca are jucatori slabi; va fi un meci tactic si nu cred ca se vor da mai mult de doua goluri, cred ca se va termina egal, si sa nu uitam ca Steaua nu avut pana acum nici un adversar serios si are apararea de carton, ia prea multe goluri si stau prost in teren.

mlf12.08.2012 17:38
drvladyk12.08.2012 17:43

interventie, frate

«123»