FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fantasy Premier League

«123»
iNsTiGaToR19.08.2012 15:35
Mai trag o speranta cu Silva si Nasri, Cahill si Ramires la Chelsea nu mi-au jucat.

 

Inceput dezamagitor. :chair:

 

Ati vazut ''dream-team-ul'' din ce ''saraci'' este format...

Vedem ce dream-team e la sfarsitu etapei.

 

Si la mine nu mi-au jucat Modric,Essien si vad ca Ferdinand e incert. Slab inceput am.

 

Dar il am pe Riise in dream-team :D

gio_stgloria19.08.2012 15:57
Ce teapa mi-am luat cu Aguero...

Eu am citit in globul de cristal ca se accidenteaza :D

 

 

Untitledmyteam.png

iNsTiGaToR19.08.2012 16:08
Eu am citit in globul de cristal ca se accidenteaza :D

Lasa ca tot am luat 2 puncte cu el ca era capitan :))

gio_stgloria21.08.2012 09:50

1 FC Manele 45

2 Gambinos 42

3 Moldavian Team 39

4 Expelliarmus F.C. 35

5 LiverpoolFC 30

6 Alkohol FC 27

7 Steaua 1986 25

 

 

Bineinteles ca sunt pe primul , sa jtiiieeee ! :yeahh:

iNsTiGaToR21.08.2012 11:15

Recuperam, recuperam.

blindius21.08.2012 11:39

Campionatul este lung, baietii s-au incalzit mai greu, terenurile, astrele, cursul euro/lira, baloanele necorespunzatoare, materialul tricoului nu este bun.

drvladyk21.08.2012 11:54

si nu a intrat maestrul inca, aveti rabdare, de etapa viitoare atacul galactic ma va umple de puncte:P

 

gio_stgloria21.08.2012 12:40

Tre sa fii un fin cunostactor de premier league la jocul asta. Ori eu nu sunt , asta si din cauza faptului ca meciurile se dau pe digi.

 

Am observat ca poti sa schimbi doar un jucator intre etape. Eu l-am luat pe Michu si l-am dat pe Ramires care e accidentat.

 

si nu a intrat maestrul inca, aveti rabdare, de etapa viitoare atacul galactic ma va umple de puncte:P

Joci cu Rusescu in atac ? :D

blindius21.08.2012 12:47

Mi l-am scos si eu pe Ramires din primul 11, dar am ales sa-l dau pe Cahill pentru a-l transfera pe O'Shea (Sunderland) pentru Gameweek2.

 

Saptamana viitoare scap si de Ramires.

drvladyk21.08.2012 13:36
Joci cu Rusescu in atac ? :D

 

nu am avut destule meleoane:)) mi-am permis doar Rooney van Persie

gio_stgloria21.08.2012 13:39
nu am avut destule meleoane:)) mi-am permis doar Rooney van Persie

O zic sub forma de gluma : ce atac de neam prost ti-ai ales :))

 

( sper sa cunosti expresia)

 

 

Eu mai slabut cu Dzeko si Suarez. Dzeko pentru ca-mi place numele si Suarez pentru ca imi pare ca e in ton cu echipa si intretine atmosfera, mai ales pentru ca la noi in vestiar se asculta multe manele.

 

Defapt n-am stiu regulile , credeam ca poti sa schimbi etapa de etapa.

drvladyk21.08.2012 13:55

pai cu suarez the sheep shager in vestiar, ce sa asculte? Chopin...!?

blindius22.08.2012 18:53

@gio_stgloria: a revenit Ramires, mai bagam niste puncte acum.

gio_stgloria22.08.2012 20:11
@gio_stgloria: a revenit Ramires, mai bagam niste puncte acum.

nasol, eu l-am dat. in orice caz avea sanse mici sa joace

 

LE: acum am vazut c-a jucat Chelsea si a fost si titular

blindius16.09.2012 20:49

1 Steaua 1986 26 / 200

2 LiverpoolFC 38 / 189

3 FC Manele 40 / 186

4 Expelliarmus F.C. 43 / 183

5 Gambinos 31 / 172

6 Alkohol FC 44 / 158

7 Moldavian Team 24 / 119

8 Vladyk United 33 / 106

 

* etapa/ total - puncte -

gio_stgloria16.09.2012 21:13

Primii 4 in top il au in poarta pe Cech.

blindius23.09.2012 21:08

1 FC Manele 50 / 248

2 Gambinos 55 / 247

3 Steaua 1986 32 / 239

4 Expelliarmus F.C. 52 / 237

5 LiverpoolFC 37 / 237

6 Alkohol FC 54 / 231

7 Moldavian Team 23 / 162

8 Vladyk United 53 / 162

 

* etapa / total

 

______________

 

Am facut 17 transferuri in 6 etape, Becali ar fi invidios!

gio_stgloria23.09.2012 21:25

Ai facut transferuri pe puncte sau exista si optiunea sa le faci gratis ?

 

Explica-mi si mie de unde imi schimb formatia de joc. Acum am jucat cu 3 atacanti , dar s-a schimbat automat asa pentru ca am avut 2 fundasi accidentati.

 

LE : am aflat !

blindius23.09.2012 21:48

@gio_stgloria: mi-am folosit wildcard-ul la transferuri. A fost activ o saptamana si-un pic, daca nu ma insel, timp in care m-am tot jucat cu formatia. In rest, doar prin FREE Transfer. :beer2:

Ronnie24.09.2012 09:35

N-am lot pentru a lupta pe doua fronturi. Anul asta ne bazam doar pe Echipa Etapei :D

 

Chiar si-asa, obiectivul nostru este sa evitam primul loc din coada!

gio_stgloria24.09.2012 10:52

Care ce echipa are ? A mea e FC Manele, pe primul loc za jtieee !

iNsTiGaToR24.09.2012 12:20

Alkohol FC

drvladyk24.09.2012 15:56
Chiar si-asa, obiectivul nostru este sa evitam primul loc din coada!

 

Pai vad ca il eviti doar datorita alfabetului, nu mai spun ca nu am jucat prima etapa:P

blindius24.09.2012 18:17
Care ce echipa are ? A mea e FC Manele, pe primul loc za jtieee !

 

Expelliarmus F.C.

 

Heddy.jpg

drvladyk06.11.2012 20:41

mai va merge site-ul? ca mie imi face figuri, imi apare un fel de chineza

«123»