FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

CFR Cluj - STEAUA: 1-1 (0-1)

«123»
mountytoma20.05.2012 18:49

un joc tipic unor echipe cu gandul la vacanta si multor jucatori in cautarea unui loc de munca. lui radutz i-as recomanda sa incerce orice alt sport, unul in care nesimtirea sa iasa mai putin in evidenta.

 

pacat ca nu a luat Vasluiul titlul era singura echipa care il merita!

 

CFR Cluj - o echipa ale carei succese sunt strans legate de guvernarea unui partid pus pe hotie, dar bine condusa de doi parsivi

 

cadu - un jucator ca cadu gasesti in orice wc, de ce s-o supara ca l-au facut "nimeni"?

 

pentru noi inca un campionat ratat ca joc dar bun prin prisma faptului ca nu mai ia Behaila bani din Liga Campionilor!

NICKSTELIST SI DUPA MOARTE20.05.2012 18:58

Ce gol frumos a luat marele portar al nostru cel drag.................... :wall:

Adrian20.05.2012 19:11

Un sezon care s-a terminat cat de cat bine pentru noi si foarte rau pentru fotbalul romanesc.

 

Steaua nu a castigat nimic, Gigel si-a varat unghia-n gat si si-a pus pofta-n cui, ca banii din CL nu mai vin. Din pacate vor veni cei din Europa League... deci cel putin inca un sezon de suferinta. Pacat.

Daca ar reusi Steaua macar un an sa nu prinda cupele europene... ar fi fantastic!

 

Din pacate campionatul e atat de slab incat si o echipa de rahat il poate castiga.

Daca mai punem si ajutoare de la arbitrii... e clar, nu?

 

Sunt trist ca a luat CFR titlul. Si nu pentru ca ii urasc. Ci pentru ca asta face rau fotbalului romanesc.

 

Campionatul a incaput din nou pe mana unor hoti, ca asa e de ceva vreme incoace.

CFR a devenit dinam0. Au aderat si ei la ideea "Un an furam, un an stam". Daca ii comparati cu cainii, veti vedea ca urmeaza ambele echipe acelasi tipar.

 

CFR - Campioana 2007-2008; 2009-2010; 2011-2012

dinam0 -campioana 1999-2000; 2001-2002; 2003-2004

 

Fotbalul romanesc s-a dus atunci dracului. A fost nevoie sa vina Steaua si rapid sa il scoata din rahat. Apoi jegosii l-au bagat iar. Cum s-a spus mai sus, politicul si-a bagat nasul si a distrus ceva ce putea sa ajunga sus.

 

Stau si ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca conducerea fotbalului romanesc s-ar fi folosit de acei ani in care Steaua a facut performante in europa. Dar sa se fi folosit pe bune, nu doar ca sa traga banu'. Multe lucruri s-ar fi putut schimba in bine.

In schimb s-a ajuns la un campionat atat de slab incat tot felul de echipe de rahat ajung sa il castige.

 

Anul viitor va fi probabil al Vasluiului, ca prea l-au furat pe Porumboiu in ultimii 2 ani. Din pacate asta nu inseamna ca va fi mai bine. Ca si Vasluiul e o echipa destul de slaba iar jucatorii ei de baza sunt foarte batrani.

 

Presimt ca totul se va duce dracului.

Korado20.05.2012 21:26

Eu va propun sa va pregatiti de inca o perioada de 10 ani in care fotbalul Romanesc nu mai prinde Champions League. fular-campionii

gio_stgloria20.05.2012 22:29

Daca ar fi sa indic o echipa curata in campionatul nostru , sau partial curata si nu manjita pana in maduva oaselor aceea ar fi Vaslui. M-as fi bucutat pentru ei si cu siguranta am fi vazut si investitii la club.

Am vazut oameni care au zis ca CFR a castigat pe merit campionatul . Daca spui asa ceva inseamna ca esti spalat pe creier. Eu stiam ca in general castiga cel mai bun, sau cel care se lupta mai mult , dar toate astea sunt valabile pe terenul de fotbal.

Stryker20.05.2012 22:59

CFR a luat la fel de corect campionatul, cum a facut si ciobanul avere ...

 

In fotbal ca si in viata nu castiga intotdeauna cel mai bun, chestia asta se poate observa la tot pasul in Romania.

 

Chefere este o mizerie de echipa, o echipa care ar trebui sa dispara alaturi de marele cioban din peisajul fotbalului romanesc.

 

@ korado

 

Si care ar fi problema ? Merita vreo echipa din Liga 1 la momentul actual sa ajunga in UCL? Toti se gandesc la bani si atat. Ce fac acolo este in plan secundar.

cristy.steaua2121.05.2012 12:04

...

8.jpg

Lari21.05.2012 15:34
Presimt ca totul se va duce dracului.

 

Care totul, frate? Ce avem asa de mult si asa de bine de "riscam" sa pierdem, ca io nu pricep...

 

Glont22.05.2012 23:46

Tatarusanu apara 4-5 etape apara dupa care inevitabl gafeaza,sper sa plece.

Avem antrenor secund nou -> Reghecampf.

Principal->JJ.

Scouter->JJ

Maseor->MM

Mergem cu pasi repezi spre titlul 24 ! fular-campionii

Korado23.05.2012 14:29
Tatarusanu apara 4-5 etape apara dupa care inevitabl gafeaza,sper sa plece.

Avem antrenor secund nou -> Reghecampf.

Principal->JJ.

Scouter->JJ

Maseor->MM

Mergem cu pasi repezi spre titlul 24 ! fular-campionii

 

Pacat de suporteri ca nu stiu sa aprecieze un un astfel de team , nu-i asA ? :):bananadance: :bananadance:

 

«123»