FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Gheorghe Hagi ,regele

«123457»
red&blue_boy05.02.2010 05:24

La multi ani lui Hagi !!!

Fane05.02.2010 07:08

La multi ani Gica !

KuzMaN05.02.2010 07:18

La multi ani, Gica Hagi!

 

STELIST 8605.02.2010 08:19

Un sincer LA MULTI ANI,Gica!

Stanici05.02.2010 08:43

La multi ani marelui stelist Gica Hagi. Sunt sigur ca va reinnoda legaturile cu al nostru club dupa ce vom fi scapat de cancer.

Maye05.02.2010 08:52

La multi ani Regelui!

r3fl3x05.02.2010 09:32

La multi ani !

Astristul05.02.2010 09:37

LA MULTI ANI Gheorghe Hagi !!!

 

REGELE fotbalului Romanesc! :)

fredysteaua05.02.2010 09:44

La multi ani Hagi !! te asteptam langa noi

David05.02.2010 11:19

La multi ani Gheorghe Hagi!

AG05.02.2010 11:21

LA MULTI ANI Gica !!

Ronnie05.02.2010 11:24

La multi ani, Gica Hagi!

Daniel-Ionut05.02.2010 12:03

La multi ani Hagi!

The Game05.02.2010 17:25

La multi ani "Regelui Fotbalului Romanesc"!

danimarcu05.02.2010 18:09

La multi ani ,Gica Hagi!

Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si viata lunga,esti unul dintre romanii de care suntem mandri cu totii!

 

Nyghty05.02.2010 19:56

La Multi Ani Hagi!

puyol05.02.2010 21:49

LA multi ani, Gica Hagi!

Astristul08.02.2010 20:46

In amintirea vremurilor bune. :)Clipul e in turca, dar cred ca imaginile vorbesc de la sine! ;)

 

Lari25.02.2010 00:13

În urmă cu trei saptamini, marele actor spunea intr-un interviu pentru Gazetă că-și doreste să-l cunoască pe "Rege". Surpriza s-a produs marti seara la finalul piesei "Egoistul".

 

Un moment unic marti seara pe scena salii "Amfiteatru" a Teatrului National. Gheorghe Hagi si Radu Beligan, 91 de ani, au dat mina in fata a peste 350 de spectatori, la finalul piesei "Egoistul", jucată cu casa inchisa

 

La inceputul lunii februarie, intr-un interviu-eveniment acordat Gazetei, marele actor spunea că vrea foarte mult să-l cunoscă personal pe "Rege". Iar fostul international a venit in intimpinarea Dorintei maestrului: a asistat impreună cu familia la reprezentatia piesei si apoi, alaturi de cei doi copii, Chira si Ianis, a urcat pe scenă spre a-l saluta pe unul dintre monstrii sacri ai teatrului romanesc.

 

A asteptat aplauzele pentru actori

Înainte de gongul de inceput, Hagi a studiat cu atentie, in foaier, pliantele despre "Egoistul": o autobiografie a autorului Jean Anouilh, scrisă pe masură ce asistă la dezmățul fiicelor, la esecul fiului, la presiunile prietenului si la reprosurile amantei.

 

S-a asezat apoi pe rindul trei, alaturi de sotie, Marilena, si de copii. La sfirsit, a asteptat ca actorii să primească aplauzele publicului si bisul, după care a țișnit pe scena surprinzindu-l pe maestrul Beligan exact cind se pregatea să iasă spre culise. L-a apucat cu discretie de braț si amindoi au revenit in fata spectatorilor, entuziasmati.

 

 

"Îl iubesc pe Gică!"

Cind l-a vazut pe Gica Radu Beligan aproape că a amutit de emotie! Surprins, l-a imbrățisat si fata i s-a luminat numaidecit. A primit un buchet de trandafiri albi de la Chira si o felicitare de la Ianis, pe care era scris "Respect, maestre!", cu semnaturile celor patru membri ai familiei Hagi. Iar fostul capitan al "nationalei" i-a daruit două DVD-uri cu cariera sa.

 

Chira, Beligan, Gic� �i Ianis pe scena

În sală s-a lasat imediat linistea, după ce Beligan a facut un semn discret catre oameni. "E un sentiment unic pe care mi l-a dat Hagi la acel fabulos gol cu Brazilia! A fost un moment de mare artă si de aceea il iubesc", a spus Beligan. Cu o confuzie, sub emotia momentului, intre Brazilia si Columbia, la World Cup '94!

 

"Am facut si eu spectacol din cind in cind"

Hagi a parut la fel de marcat de intilnire. Cu zimbetul pe buze si cu un glas tradind respect, "Regele" a vorbit si el sub lumina reflectoarelor: "E o onoare pentru mine să ne cunoastem acum. Abia mă nășteam cind dinsul avea 40 si ceva de ani. E un moment extraordinar fiindcă a dorit să-mi stringă mina mie, care am jucat cit de cit fotbal si am facut si eu un spectacol din cind in cind". Lumea a pornit iar aplauzele, aproape 30 de secunde!

 

După circa zece minute petrecute braț la braț pe scena Hagi si Beligan au mers impreună in spatele decorurilor. Acolo unde s-au mai facut poze de familie, iar Gică a schimbat citeva cuvinte si cu ceilalti actori din distributie, care au tinut si ei să-l cunoască pe eroul stadioanelor. Apoi s-a retras fiecare, lasind in spate amintirea unei stringeri de mină intre doi titani, a caror aură transcede teatrul si fotbalul.

 

A binecuvintat-o pe "actrita" Chira!

Pe scena Hagi i-a prezentat-o pe Chira lui Radu Beligan drept o fată careia ii place arta si visează să ajungă actriță. Imediat, maestrul a luat-o de git pe fiica "Regelui", a sarutat-o pe crestet si a mingiit-o. "Am binecuvintat-o!", a spus apoi Beligan, stirnind ropote de aplauze.

 

"Sper ca Gică să continue să mai joace, că viata-i lungă!" - Radu Beligan catre Hagi.

 

46 de ani diferență sunt intre Radu Beligan si Hagi: actorul are 91 de ani, iar "Regele" a implinit 45 de ani.

 

gsp

Hagi_Beligan.jpg

danimarcu25.02.2010 07:01

Frumos gestul lui Gica!

Mai ales tinand seama de varsta maestrului Beligan...

red&blue_boy25.02.2010 08:26

Frumos gestul lui Hagi!Respect!

AG25.02.2010 08:37

Felicitari, doi giganti ai artei romanesti pentru ca si fotbalul lui Hagi, este o arta

MoWeed25.02.2010 09:37

Frumos gest!

Maye25.02.2010 11:44

Valorile nu se evita , valorile se completeaza!

Frumos gest Gica si viata lunga Maestre!

David27.02.2010 16:50
In amintirea vremurilor bune. :)

 

Clipul e in turca, dar cred ca imaginile vorbesc de la sine! ;)

 

 

 

 

<object width="445" height="364"><param name="movie" value="

name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="445" height="364"></embed></object>

Roberto Carlos e mic mic pe langa Hagi!

«123457»