Si-au dat timisorenii arama pe fata. De fapt daca intrati pe forumul oficial al suporterilor timisoreni o sa vedeti ca si-au dat-o de mult. Injuratuirile sunt la ordinea zilei iar explicatia lor pentru tolerarea obscenitatilor este urmatoarea:
"Pe forum avem voie sa ne exprimam cum vrem, ca doar suntem la noi acasa. In galerie e alta treaba".
Cu alte cuvinte in public sa ne comportam civilizat ca doar toata tara este cu ochii pe noi, insa in realitate sa ne dezlantuim. Sau ca s-o pun in termeni biblici, ei spala paharul pe dinafara, insa pe dinauntru este plin de mizerie.
Pacat de ei. Chiar aveam respect fata de galeria timisoreana, insa de cand a venit Iancu cu banii si performantele inceteaza sa apara, gelozia le-a ajuns pana la os. Drept urmare, si-au gasit ura fata de performanta altor echipe ca mijloc de refulare a frustrarii lor.
Cand o sa luam Cupa UEFA, cand o sa ne calificam in grupele CL, cand o sa jucam onorabil cu granzii Europei, cum va reactiona Timisoara? Acolo o sa fie stransul si scrasnitul dintiilor...
PS. Aprecierile mele catre conducerea fcsteaua.ro fiindca au adoptat o atitudine anti-rasism si pro-civilizatie. Sper sa contaminati pe cat mai multi suporteri stelisti.