FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

F.C. Brasov - F.C. Steaua Bucuresti 1-2 (0-2)

«12»
blindica09.05.2012 21:08

BV_STEAUA.png

 

Stadion: ''Tineretului'' - Brasov.

 

STATISTICA MECIURI DIRECTE:

 

- 85 de intalniri intre cele doua echipe

- 20 de victorii pentru Brasov, 40 de victorii pentru Steaua

- 25 de meciuri incheiate la egalitate

- 83 de goluri marcate pentru Brasov < 143 marcate de Steaua

 

** Meciul va fi transmis de postul DigiSport.

Daie8611.05.2012 04:56

Victorie 1-2 1-Rusescu, 1-Nikolic

AlEcSs9311.05.2012 08:46

F.C. Brasov 0 - 1 F.C. Steaua Bucuresti :steag_cruce_invers:

 

sQuiKy11.05.2012 12:36

Optimisti baieti... .

 

Frumos ar fi ca Steaua s-a joace fotbal. ATAT!

 

Dupa care o s-a aveti ocazia sa-l venerati pe BErbec.

Arsenal1886Steaua194711.05.2012 15:48

70 la 0 batem pe Brasov ! Da si Tatu gol.

red&blue_boy11.05.2012 16:37

Eu sper sa mai dea Martinovic un gol, sa aiba mai multe date decat marele pacifist Tatu - Falcao. Mai bine zis, Ratao ! :)

ar3s11.05.2012 20:38

Are rost sa ne uitam la meci, sau e bambilici ca in meciul cu Ceahlaul ?

sQuiKy11.05.2012 21:19
Are rost sa ne uitam la meci, sau e bambilici ca in meciul cu Ceahlaul ?

 

Tare imi este teama ca asa va arata.

Korado12.05.2012 13:37

joaca strategic Stoichita :)

Pana la meciu cu dinamu mai este hop-ul asta de trecut.

Oricum are meci greu la Brasov aia inca mai sunt pe la retrogradare si nu prea cred ca vor prin Liga II. 0-1 cel mult avand in vedere ca nu marcam mai mult de 1 gol mai mult ca adversarul ( uitati-va la statistica din ultimile meciuri ). :thumbdown::ce_oameni:

gio_stgloria12.05.2012 14:53

Stati linistiti, e meci de 2 asta, Steaua "nu are cum sa piarda tocmai acum". :)

Arsenal1886Steaua194712.05.2012 17:17

Bun de pariat 2 pe meciul asta ...e cam 2.15 cota

MoWeed12.05.2012 17:19

In afara de blatul cu CFR Cluj, Brasovul a luat puncte tuturor echipelor din prima parte a clasamentului (Vaslui, Dinamo, rapid). Daca nu sare Jiji cu banii, o sa faca maxim egal...

ssinpadureacualune13.05.2012 07:48

Si eu zic ca Steaua se incurca. Brasovul e o echipa buna, cu sau fara Ilijoski, plus ca vor fi si ei motivati, de altii care nu doar se lauda la TV. Prevad ca suporterii adevarati vor fi treziti din visare astazi, iar Gigi va juca derby-ul cu Dinamo pe un stadion gol.

Stryker13.05.2012 09:42

Brasovul par genul de echipa care alterneaza evolutii bune cu cele slabe, au deja doua victorii la rand deci e de asteptat oarecum sa vina un meci slab pentru ei.

 

Cota pe victoria Stelei a scazut "dramatic" la acest meci, de la 2.1 undeva la 1.60, semn ca s-a pariat la greu pe Steaua. Nu stiu daca e un meci asa de sigur. Cred ca va conta foarte mult strategia pe care o va folosi dinamovistul Badea, Brasovul este o echipa care de regula, incaseaza destul de putine goluri acasa si daca se apara pe azi pe doua linii, Steaua ar putea intampina dificultati reale in atac.

 

Nu joaca Ilijoski la stegari, dar va fi in teren Felgueiras, portarul imprumutat de la Braga, care in ultimile 6 partide nu a incasat decat 3 goluri. Un portar care in opinia mea, nu este cu nimic mai prejos decat Tatarusanu. Daca ne gandim la ce eficienta au atacantii Stelei in ultimele meciuri ... se anunta probleme.

 

In orice caz, un meci de calitate cred ca este cam exclus. Daca va castiga Steaua, cel mai probabil o va face la un scor strans, printr-un joc prudent si lipsit de farmec si stralucire.

 

@ ssinpadureacualune

 

Nu are cum sa joace derbiul cu stadionul gol, pentru ca ciobanul si-a luat masuri : a pus biletele la vanzare din timp si din cate se pare, s-ar fi dat deja 15.000, iar pana la ora meciului de la Brasov e posibil sa se mai dea macar 5.000.

Razvypitesti13.05.2012 09:59

sec. egal. meci de adormit.

KuzMaN13.05.2012 10:41
In afara de blatul cu CFR Cluj, Brasovul a luat puncte tuturor echipelor din prima parte a clasamentului (Vaslui, Dinamo, rapid). Daca nu sare Jiji cu banii, o sa faca maxim egal...

 

Veniti la meci? De cei din AISS Brasov zic.

mountytoma13.05.2012 12:07

si eu cred ca bate Steaua, dar din cauze total extrasportive. sunt curios pe cine mai transfera de la Brasov, ca sa mascheze blatul ?!

1cemAn13.05.2012 14:50

Merg pe x2 , daca stam sa comentam pe "ra"Tatu nu ajungem niciunde :) daca a ajuns sa inscrie Martinovic mai multe goluri ca el va dati seama ce atacant de rasa avem.

Daca va juca cu tatu rusescu in atac vom inscrie din faza fixa :)

 

Forta Steaua, respect fanilor adevarati.

MoWeed13.05.2012 14:55
Veniti la meci? De cei din AISS Brasov zic.

Majoritatea nu. De unul singur stiu sigur ca se duce, in rest nu cred ca mai merge nimeni. Eu, unul, cu siguranta nu ma duc.

danimarcu13.05.2012 16:07
Majoritatea nu. De unul singur stiu sigur ca se duce, in rest nu cred ca mai merge nimeni. Eu, unul, cu siguranta nu ma duc.

 

 

O atitudine corecta ,Mo!

Felicitari tuturor celor care nu mai legitimeaza mocirla si balciul din fotbalul romanesc prin prezenta la meciuri !

Daie8613.05.2012 18:40

Martinovic e fenomenal!!!!

ebonyc13.05.2012 18:42

Am auzit eu bine sau Martinovici are mai multe goluri ca Tatu? Si a dat 3 consecutiv daca nu ma insel. Tatu e preferatul pseudopatronului si Martinovici era sa fie dat afara in suturi.

Lari13.05.2012 18:45

Baaa, e 2-0 pentru Steaua?

 

Cine e penibili???

Protestatarii eeeee!!!

 

fular-campionii

gio_stgloria13.05.2012 18:47

Groasa treaba la finalul partidei pentru nea Gigi , are in cont vreo doua felatii pana acum.

red&blue_boy13.05.2012 18:49

Totusi, Brasovul de ce joaca asa, nu are nevoie de puncte?

Zic si eu...

 

Eu sper sa mai dea Martinovic un gol, sa aiba mai multe date decat marele pacifist Tatu - Falcao.

Dupa cum spuneam. Guru mic ce sunt! :)

«12»