FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Euro 2012

«12345625»
Kellerman16.05.2012 13:44
England

 

GK: Hart, Green, Ruddy

 

D: G. Johnson, Jones, Cahill, Lescott, Terry, Cole, Baines

 

M: Walcott, Oxlade-Chamberlain, Barry, Gerrard (captain), Lampard, Milner, Parker, Young, Downing

 

S: Rooney, Welbeck, Carroll, Defoe

 

Stand-by: Butland, Jagielka, Henderson, A Johnson, Sturridge

 

----------------------------------------------

 

Cum sa-i lasi afara pe Richards, Ferdinand, Crouch si sa alegi pe Downing si Carroll? Downing! Jucatorul cu cele mai multe suturi si centrari din Premier League si cu 0 goluri si 0 pase de gol.

Si Henderson e pe lista de asteptare inaintea lui Carrick.

 

Si uite asa are si Liverpool, o echipa de locul 8, 4 jucatori, exact ca United.

blindica16.05.2012 14:54

Nu l-a luat pe D. Bent care are 9 goluri si l-a luat pe Caroll care are 4 goluri...

Graham de la Swansea are 12 goluri.

Holt de la Norwich are 15 goluri.

Sturridge de la Chelsea are 11 goluri.

___________

 

Hodgson si-a facut de cap. :chair:

Ronnie16.05.2012 15:24

Gerrard, capitan. Pe ce criterii? Mai ramane sa joace in rosu si sa cante you''ll never walk alone in loc de imn. Si-a batut joc de nationala.

*Alecs*16.05.2012 15:47

@blindica

 

Trebuia sa ia si un jucator de acel profil, dar nu Carroll, ci Crouch. A marcat 10 goluri sezonul asta, e in forma, are experienta mare la nationala si e cel mai eficient atacant (are o medie de un gol la 2 meciuri).

Bent a fost accidentat in ultimile luni si nici nu cred ca e pregatit, s-a discutat si de Holt insa era debutant. Sturridge, care a jucat si extrema la Chelsea, mergea luat in loc de Downing.

 

Cu asa antrenor, staff si lot, parerea mea ca sunt doua variante: ori o sa fie supriza turneului si ajung cel putin in semifinale ori catastrofa (maxim 2p in grupa). Nu cred ca e cale de mijloc cum se asteapta cam toti, adica 6-7p si un sfert de finala.

 

AtBvLqnCAAAc6fw.jpg

blindica16.05.2012 16:09

@ Alecs : bineinteles, m-am gandit si la faptul ca aveau nevoie de acel ''atacant masiv''. Dar, dupa cum spui tu, Crouch era mai in forma, experienta avea. Poate ca totusi Crouch nu-i la fel de ''mobil'' precum Caroll, dar golul impotriva celor de la City ma poate reduce la tacere daca este expus.

 

Dar si Caroll este debutant, nu? Probabil ca Holt nu vindea la fel. Sa nu excludem ca si la astia se face selectia dupa criterii extrasportive.

Cat despre Gerrard, mi se pare potrivit sa fie capitan, dar in lot ar mai trece usor drept capitani si Terry, Lampard sau Rooney.

Ronnie16.05.2012 16:17

Caroll este mobil? :D

*Alecs*16.05.2012 16:23

Nu e debutant, are vreo 3 selectii, dar a fost el vreodata decisiv de cand a venit de la Newcastle? O sa vanda mai bine la glumele care o sa se faca.

 

Terry nu mai avea cum sa fie capitan, asta fiind si motivul pentru care Capello s-a certat cu federatia si a plecat. Cum Lampard e posibil sa nu fie titular sigur, iar Rooney va lipsi primele doua meciuri, cred ca e ok cu Gerrard, dar doar sa si faca ce a spus Hodgson, si anume ca se bazeaza pe el sa uneasca si sa mobilizeze echipa.

Pe viitor, Hart sau Rooney capitan.

 

P.S. Hodgson a zis ca unul din motivele pentru care l-a selectat pe Oxlade-Chamberlain e ca l-a impresionat impotriva lui Pirlo in meciul din UCL, Arsenal - Milan :D

blindica16.05.2012 16:46

@ Alecs : greseala mea, ma refeream la Holt si la Caroll ca fiind prima data la un turneu final, insa, ce-i drept, nici nu stiam cate selectii are Caroll. Oricum, cert este ca nu prea e o selectie pe placul tuturor microbistilor. Se presupune ca va juca 4-4-2, nu?

 

:unsure: Vad o echipa: Hart- Johnson, Terry, Cahill, Cole- Walcott, Barry, Gerrard, Young - Rooney, Defoe.

 

Alte pareri?

*Alecs*16.05.2012 16:55
:unsure: Vad o echipa: Hart- Johnson, Terry, Cahill, Cole- Walcott, Barry, Gerrard, Young - Rooney, Defoe.

 

Cam un 4-2-3-1:

 

Hart- Johnson, Terry, Cahill, Cole- Barry, Parker - Walcott, Gerrard, Young - Rooney (din meciul 3), in primele 2 meciuri cred ca se va decide in functie de antrenamente si amicale

 

Tinand cont ca primul meci au cu Franta si e mai important sa nu-l pierzi decat sa-l castigi, cred ca o sa joace cu Carroll.

blindica16.05.2012 17:57

Merci! Tot uit ca Rooney e suspendat...

 

Am verificat acum o sursa si aceasta spunea ca Rooney este suspendat 3 meciuri ( toate din grupa ).

 

Variantele noastre de echipa nu difera foarte mult. Situatia va fi grava pana revine Rooney, mi se pare foarte previzibil jocul in 4-2-3-1 cu Caroll ca atacant. Vorba altcuiva, poate nu mai are Rooney ocazia sa revina... :look:

Ronnie16.05.2012 18:18

Initial a fost suspendat 3 meciuri, la recurs a ramas cu 2. Asa stiam eu. Chiar si fara suspendare, Rooney e prima rezerva in caz ca pateste Caroll ceva.

red&blue_boy16.05.2012 19:11

Ce selectie aiurea se face si la englezi, parca ar fi R. Lucescu antrenor ...

Ce sa caute Carroll sau Oxlade-Chamberlain la nationala? Pentru un turneu final?

 

 

Cam un 4-2-3-1:

 

Hart- Johnson, Terry, Cahill, Cole- Barry, Parker - Walcott, Gerrard, Young - Rooney

Cam asta zic si eu ca e cel mai bun "11", dupa ce revine Rooney.

Arsenal1886Steaua194716.05.2012 20:09
Ce selectie aiurea se face si la englezi, parca ar fi R. Lucescu antrenor ...

Ce sa caute Carroll sau Oxlade-Chamberlain la nationala? Pentru un turneu final?

 

 

 

Cam asta zic si eu ca e cel mai bun "11", dupa ce revine Rooney.

 

 

Vezi ca Chamberlaine e super jucator... mult peste altii convocati in nationala Angliei la turneul asta ;)

Maye16.05.2012 20:30

Hai ba, Downing? :))

 

Adam Johnson pare Messi pe langa el.

red&blue_boy16.05.2012 20:59
Vezi ca Chamberlaine e super jucator... mult peste altii convocati in nationala Angliei la turneul asta ;)

O fi, daca zici tu, mie nu mi se pare...

blindica16.05.2012 21:08

Oricum, pe Oxlade cred ca l-a chemat sa fie in atmosfera turneului, sa simta ritmul unei astfel de intreceri. Nu cred ca se va baza pe el ca titular.

Arsenal1886Steaua194717.05.2012 06:26

Clar ca nu o sa fie titular si poate o sa prinda cateva minute doar pe un final de meci ... omul are 18 ani ... dar in viitorul apropiat o sa joace cu siguranta.

Bogdan17.05.2012 16:38

Calcule, pareri.. tot Nemtia castiga :D

 

 

blindica22.05.2012 17:41

:greedy: :greedy:

 

Campioana mondiala Spania conduce in clasamentul marilor favorite la castigarea EURO 2012 cu o cota de 3.60, urmata indeaproape de nationala Germaniei (3.80). De asemenea, Olanda (8.50) si Anglia (11.00) sunt incluse printre favorite.

 

Meciurile de deschidere de pe 8 iunie sunt Polonia (cota 2.10* la victorie) - Grecia (3.50) si Rusia (2.10) " Cehia (3.50). Considerata de bookmakerii bwin drept favorita la castigarea competitiei, Spania (1.80) va juca primul sau meci in cadrul turneului impotriva Italiei (4.85) pe 10 iunie. A doua favorita, Germania (1.75) isi va incepe drumul spre glorie cu o partida cu Portugalia (4.40), programata pe 9 iunie.

 

Germanul Mario Gomez (8.00) si olandezul Robin van Persie (11.00) sunt considerati favoriti la castigarea titlului de golgheter al turneului. Bookmakerii i-au inclus si pe Miroslav Klose (Germania) si David Villa (Spania) printre atacantii cu potential de a deveni golgheteri, fiecare cu o cota de 12.00.

 

Sursa

chodi do piče22.05.2012 18:09
Calcule, pareri.. tot Nemtia castiga :D

 

 

Adevarul e ca din '96, deci de 16 ani, tot castiga intr-una. Asta cu e greu cu nemtii si-a cam pierdut grav din valoare de cand cu corcirea de la ei din tara, isi cam pierd trasaturile caracteristice. :))

red&blue_boy24.05.2012 07:24

David Villa nu va face parte din lotul Spaniei, nu e refacut complet. Desi au cu cine sa-l inlocuiasca, eu cred ca e o pierdere importanta.

Ronnie24.05.2012 11:36

Si nici Puyol.

blindica26.05.2012 16:29

ANAF a blocat in aceasta saptamana conturile TVR din cauza datoriilor care se ridica la circa 50 de milioane de euro, iar din acest motiv transmisiunea televiziunii publice ar putea ingheta complet.

 

Acest lucru nu ar fi deloc rau, insa directorul general al TVR, Alexandru Lazescu, afirma ca principalii oameni care vor avea de suferit sunt iubitorii sportului.

 

"In momentul de fata, daca situatia nu se rezolva, sunt afectate CE de Fotbal, Jocurile Olimpice, alegerile", a spus Lazescu pentru HotNews.

 

In cazul in care situatia conturilor blocate nu se va rezolva, Lazescu a anuntat ca, incepand de saptamana viitoare, productia TVR va fi inghetata cu totul. La EURO 2012 si JO 2012 TVR practic nu produce nimic, ea platind doar un cost de satelit (daca acesta nu a fost inclus deja in costul drepturilor de difuzare) pe care apoi il retransmite pe ecranele din tara. Practic, TVR introduce un cablu dintr-o mufa in alta si "produce" EURO 2012 si Olimpiada de Vara 2012.

 

TVR i-ar putea lasa complet fara sport pe romani dupa ce a sublicentiat deja mai multe meciuri de la EURO 2012 si competitiile in care nu sunt implicati romani la Jocurile Olimpice catre Dolce Sport.

 

Oricum, 80% dintre romani nu vor avea acces la toate meciurile din grupele EURO 2012, pentru ca o jumatate dintre acestea vor fi pe Dolce Sport, un post cu acoperire e aproximativ 1,2 de milioane de telespectatori.

 

TVR a platit in jur de 9 milioane de euro pe drepturile TV ale EURO 2012. Vanzand o jumatate dintre partidele din grupe catre Dolce, TVR a recuperat 2-3 milioane.

 

Onlinesport

 

ady.fcsb26.05.2012 19:14

Cei 23 de jucatori din lotul Olandei sunt urmatorii:

 

Portari: Tim Krul (Newcastle United), Maarten Stekelenburg (AS Roma), Michel Vorm (Swansea City)

 

Fundasi: Khalid Boulahrouz (VfB Stuttgart), Wilfred Bouma (PSV), John Heitinga (Everton), Joris Mathijsen (Malaga), Ron Vlaar (Feyenoord), Gregory van der Wiel (Ajax), Jetro Willems (PSV)

 

Mijlocasi: Mark van Bommel (AC Milan), Nigel de Jong (Manchester City), Stijn Schaars (Sporting Lisabona), Wesley Sneijder (Internazionale Milano), Kevin Strootman (PSV), Rafael van der Vaart (Tottenham)

 

Atacanti: Ibrahim Afellay (FC Barcelona), Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04), Luuk de Jong (FC Twente), Dirk Kuijt (Liverpool), Luciano Narsingh (Heerenveen), Robin van Persie (Arsenal), Arjen Robben (Bayern Munichen).

red&blue_boy27.05.2012 12:14

Cica asta ar fi lotul final al Spaniei :

 

Portari: Casillas, Valdés, Reina.

 

Fundasi: Arbeloa, Juanfran, Ramos, Piqué, Albiol, Javi Martínez, Jordi Alba.

 

Mijlocasi: Busquets, Xabi Alonso, Xavi, Iniesta, Cazorla, Silva, Mata, Cesc, Navas.

 

Atacanti: Llorente, Torres, Pedro, Negredo.

«12345625»