Sa speram ca dupa acest meci concordia va cobori intre noi si... toti sustinatorii... N-a fost sa fie anu' asta, da' la anu' luam sigur titlu' ! O sa vedeti ! Parol !
Cam 2-0 pronosctichez.
Rocha s-a autosuspendat!
Dorinta lui Ciobanul a fost indeplinita. Finantatorul Stelei ii ceruse lui Reghecampf sa nu-l bage pe brazilianul Adi Rocha in meciul de luni seara si, coincidenta sau nu, acesta nu se va afla pe teren.
Adi Rocha a luat un cartonas galben in meciul cu CS Mioveni si va fi suspendat pentru cumul. Faza in care brazilianul a fost sanctionat naste insa suspiciuni.
El s-a luat la harta cu coechipierul Viorel Dinu inainte de o lovitura libera, iar arbitrul i-a acordat cartonasul galben care-l va tine in tribuna la meciul cu Steaua. ![]()
"Sunt suparat pe Rocha. Trebuie sa inteleaga ca la aceasta echipa exista o ierarhie pe care nu a respectat-o", a spus Reghecampf dupa meci.
Totusi, Reghe i-a indeplinit dorinta lui Ciobanul. In urma cu cateva saptamani, dupa meciul cu Dinamo, Becali ceruse ca Rocha sa nu joace: "Vreau sa jucati cum ati facut-o cu Dinamo, cu Mihalcea titular!"
Rocha a marcat patru goluri in cele 11 meciuri pe care le-a disputat in tricoul celor de la Chiajna.
Reghe e 'frate' cu Teia
Un alt argument pentru un meci suspect luni seara, de la ora 19:00, il reprezinta relatia apropiata pe care Laurentiu Reghecampf o are cu Teia Sponte, mana dreapta a lui Ciobanul.
Cei doi discuta des telefonic, iar Teia i-a promis deja lui Reghecampf ca este o solutie certa pentru postul de antrenor al Stelei din vara.
Onlinesport
10 lei biletul pt meciul de la chiajna , biletele le gasiti la liderii de galerie.
in tur a fost profitabil meciul pentru pariori. 2 pauza 1 final.
Pariati tot ce aveti pe 2! ![]()
Parca vad ca Steluta se incurca cu stil ca deobicei ! Meci de 1x , ca doar jucam "TIKI-TAKA" !
Pariati tot ce aveti pe 2!![]()
Ce-nseamna sa nu stii dedesubturile fotbalului romanesc , la pronosticurile etapei am pus concordia - Steaua 1.
O echipa care se respecta , mai ales in situatia concordiei ar incerca din toate puterile un 1x pentru a se indeparta de retrogradare, dar nu cred ca va fi cazul.
Cam 2-0 pronosctichez.
Pentru Steaua, nu ? ![]()
vreau si eu un bilet la meci..cine ma poate ajuta dau o bere:))astept raspuns.
Nu stiu de ce dar parca prevad ca pana la meciul asta a fost Steaua cu sanse la titlu.
3-1 scor ade Chiajna ![]()
Ce-nseamna sa nu stii dedesubturile fotbalului romanesc , la pronosticurile etapei am pus concordia - Steaua 1.O echipa care se respecta , mai ales in situatia concordiei ar incerca din toate puterile un 1x pentru a se indeparta de retrogradare, dar nu cred ca va fi cazul.
Eu mizez pe "corectitudinea" celor sin Chiajna!... ![]()
De-aia cred ca va fi 2.
Asta e 2 toata ziua.
vreau si eu un bilet la meci..cine ma poate ajuta dau o bere:))astept raspuns.
Vezi ca e un event pe facebook "Deplasare la Chiajna"..
N-aveti dom'le nevoie de bilete la meci.
Sariti direct din autobuzul 106 in stadion sau stati pe biserica. ![]()
Pentru Steaua, nu ?
Nu, pentru Concordia.
autopropunerea, e adevarat conditionata!, a lui reghekampf ca antrenor la Steaua, de acum cateva saptamani, ma face sa cred ca degeaba vreau eu sa piarda Steaua lui Behaila meciul asta...
are dreptate danimarcu, asta e meci sigur de 2! ce-am ajuns, sa batem asa chiajna...
va dati seama ce-ar iesi daca cineva i-ar pune pe fanii lui behaila sa scrie numele echipei asteia!
Concordia Chiajna 0 - 2 Steaua Bucuresti
![]()
![]()
![]()
Geraldo nu mai joaca restul sezonului ca nu s-a inteles la prelungirea contractului. Ciobanoidul dus cu pluta voia sa ii miscoreze salariul ! Ce mizerii se intampla acum la echipa...
In momentul de fata Steaua are nevoie de 5 victorii in ultimele 5 etape, plus ca CFR sa faca macar un egal in urmatoarele 3 etape(pana la meciul direct cu Steaua), iar Vaslui sa nu castige mai mult de 12 puncte pana la final, in 5 partide cate mai au de disputat(Vaslui au avantajul rezultatelor directe).
Meciul de astazi se anunta unul oarecum dificil, Chiajna e pe primul loc in clasamentul neoficial al returului.
Ilfovenii au deja 3 victorii consecutive, situatie cu care nu s-au mai intalnit de pe vremea cand evoluau in sezonul trecut in divizia secunda. In mod normal a patra victorie consecutiva pentru ei cred ca ar fi cam mult.
Steaua a aratat destul de bine din punct de vedere ofensiv in meciul cu Petrolul, daca va evolua in aceesi nota, cred ca poate sa marcheze de 2 ori in acest meci, dat find faptul ca va fi un meci deschis, cei de la Chiajna jucand in general ofensiv.
Steaua este usor favorita in aceasta partida, insa nu cred ca poate fi vorba aici de un 2 solist pe care sa se parieze cu incredere o suma importanta. Sa nu uitam ca in tur, cand ilfovenii jucau mult mai prost ca acum, i-am batut cu greu, 2-1.
Daca Steaua va castiga acest meci cred ca o va face la limita, la fel ca in majoritatea partidelor pe care le-a castigat in acest sezon de Liga 1.
Stryker -Tu faci viata sa para numai miere si lapte, lumea e corecta si decenta, manelele ,cocalarii si prostul-gust nu exista...
Ce spui tu acolo ar fi valabil intr-o lume paralela.
Noi traim in lumea lui Ciobanul unde valiza are rol de biblie.
Va fi 2 solist,si crede-ma ca nu din cauza diferentei de valoare...
Dani, ti-a placut golu' lu' Iliev? ![]()
Pentru cei care vor sa vada meciul in HD: http://www.p2phd.eu/6599/1/cs-concordia-ch...-Bucuresti.html
Vizionare placuta!!!!
Miroase a blat meciu' asta.