FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

F.C. Rapid Bucuresti - F.C. Steaua Bucuresti 1-1 (1-1)

«123»
blindica20.04.2012 19:04

rapid_mic.gif V steauafc_mic.gif

 

Pozitia echipelor in clasamentul Ligii 1:

 

1 Dinamo Bucuresti 52p

2 CFR Cluj 52p

3 Rapid Bucuresti 51p

4 FC Vaslui 49p

5 Steaua Bucuresti 49p.

 

Golgeteri:

 

Rapid: O. Herea - 10 goluri

Steaua: R. Rusescu - 11 goluri

Ronnie21.04.2012 14:01

Sincer, muie Rapid!

1cemAn21.04.2012 15:08

Uitandu-ma la voturile de pana acum la acest meci Rapid - Steaua eu merg pe mana Stelei chiar daca sunt destul de realist ca nu avem mult sanse. Si uite ca sar si cu o explicatie de ce .

Atacanti avem?: - NU, Rusescu nu se descurca , nu are fuga deloc

- Formatia pe care o "face", " Lippi" Stoichita este una jalnica. Avem 5 atacanti pe banca de rezerve dar totusi noi jucam cu 1 jucator in atac.

- "Antrenorul din loja " Gigi este unul fara experienta, cum poti spune lumii intregi " - Bagal pe ala in teren scoatel pe ala!. " Cum sa mai dea jucatorul respectiv 100% pe teren cand stie ca Gigi face echipa dupa cum se scoala dimineata.

- Si ultima asa de incheiere. Tatarusanu este un portar de toata jena. NU stie jocul, are decat 1 singur picior de baza ( piciorul stang ). Parerea mea este Tatarusanu este un transfer esuat printre multe altele si nu ma apuc sa le enumar aici pentru ca nu ma apuc acum sa scriu :). Stanca este mult mai experimentat ca Tatarusanu.

 

Respect tuturor celor care iubesc echipa Steaua Bucuresti.

drvladyk21.04.2012 16:33
Respect tuturor celor care iubesc echipa Steaua Bucuresti.

 

si eu la fel... celor care iubesc Steaua aia adevarata

gio_stgloria21.04.2012 17:15

O sa fie un meci interesant. Hmm.. nu cred , glumeam.

 

Partea buna este ca ne putem intari recordul ca echipa ce schimba cei mai multi antrenori . Am mare incredere in nea Gigi ,poate sa mai schimbe vreo 2 pana la finalul sezonului.

clausblaus21.04.2012 19:42
Uitandu-ma la voturile de pana acum la acest meci Rapid - Steaua eu merg pe mana Stelei chiar daca sunt destul de realist ca nu avem mult sanse. Si uite ca sar si cu o explicatie de ce .

Atacanti avem?: - NU, Rusescu nu se descurca , nu are fuga deloc

- Formatia pe care o "face", " Lippi" Stoichita este una jalnica. Avem 5 atacanti pe banca de rezerve dar totusi noi jucam cu 1 jucator in atac.

- "Antrenorul din loja " Gigi este unul fara experienta, cum poti spune lumii intregi " - Bagal pe ala in teren scoatel pe ala!. " Cum sa mai dea jucatorul respectiv 100% pe teren cand stie ca Gigi face echipa dupa cum se scoala dimineata.

- Si ultima asa de incheiere. Tatarusanu este un portar de toata jena. NU stie jocul, are decat 1 singur picior de baza ( piciorul stang ). Parerea mea este Tatarusanu este un transfer esuat printre multe altele si nu ma apuc sa le enumar aici pentru ca nu ma apuc acum sa scriu :). Stanca este mult mai experimentat ca Tatarusanu.

 

Respect tuturor celor care iubesc echipa Steaua Bucuresti.

 

Pai la ce-ai insirat tu acolo nu prea inteleg cum mergi pe mana Stelei!Aaaa...la bulan,doar-doar....

La ce joaca vedetele ciobanului nu prea vad cum ar mai putea castiga ceva puncte in finalul asta de campionat.Dar poate ca e mai bine asa,cine stie!?

 

red&blue_boy21.04.2012 19:59

Doar Lovin si o bricheta ne-ar asigura victoria. :)

clausblaus21.04.2012 20:40

O fi liber de contract Lovin?

Caci pe criza asta ar fi o reachizitie binevenita. :))

 

Acu' serios,cu Lovin sau fara el,cu brichete sau fara,daca nu joci ceea ce trebuie sa joci nu bati rapidul,tinand cont si de faptul ca uratii au facut ceva meciuri bune in ultimul timp!

Stryker21.04.2012 22:56

Fotbalul e plin de paradoxuri, zburatoarele au deja 4 victorii consecutive si nu prea le sta in fire sa castige asa multe la rand ... Steaua nu a pierdut inca in acest campionat doua meciuri consecutive ... cine stie, poate ca va avea noroc inca o data st0ichita.

 

Oricum cea mai mare performanta a rapiziilor este "legata" de Steaua , asa ca ura lor va fi ca de obicei maxima in acest meci, meci care pentru ei este cel mai important al sezonului.

 

Personal sper sa castige Steaua si sa le inchida ciocul frustratiilor astora.

clausblaus22.04.2012 06:06

Din categoria "fotbalul e plin de paradoxuri" face parte si urmatorul episod:Chipciu a pierdut de unul singur meciul cu Vasluiul,insa in meciul cu rapid are marea sansa sa se aleaga cu un "contract pe viata".

 

@Stryker

Ai dreptate,zburatoarele urasc de moarte Steaua,ceea ce le va da un plus de ambitie.

Putem spune acelasi lucru si despre "amalgamul" de jucatori care imbraca tricoul ros-albastru?Nu prea!

Cati din strainii Stelei ar fi procedat ca Bozovici si cati din romanii Stelei mai au in sange ceea ce se cheama spiritul ros-albastru?

1cemAn22.04.2012 15:07
O sa fie un meci interesant. Hmm.. nu cred , glumeam.

 

Partea buna este ca ne putem intari recordul ca echipa ce schimba cei mai multi antrenori . Am mare incredere in nea Gigi ,poate sa mai schimbe vreo 2 pana la finalul sezonului.

 

Respect pentru userul Alecs. Semnatura lui spune tot.

 

Antrenori 1947-2002: 26 / Antrenori 2003-2012: 18
dalexandru2023.04.2012 15:03

Finalul campionatului este o sansa pentru dl. Stoichita &coMAPNy de a-si parafa in C.V. 8(din care cel putin 4 sunt sigure) insuccese consecutive si asta nu pentru ca i-as dori, ci pentru ca asta le este adevarata valoare si ceea ce trebuie sa se intample la fostul club al Armatei in momentul de fata. De ce? Pentru ca pe cei de la Armata ii doare-n cur iar lipsa rezultatelor inseamna mai putini bani pentru baietii rai.

P.S. Bate Rapid sau se termina egal in cel mai fericit caz.

danimarcu23.04.2012 15:31

Asta e un meci de 1x2 , nu datorita valorii celor doua echipe, ci mai degraba mediocritatii care domneste atat la subpodari,cat si la Steaua...

 

Nu m-as mira sa bata Steaua dat fiind ca tiganii se ineaca mai mereu la mal...

 

Cred ca avem unul dintre cele mai slabe Campionate din Europa.Iar drumul pe care a luat-o fotbalul romanesc nu e deloc datator de sperante!

Damag25.04.2012 17:06

Pe culoarea visinie

Ne pisam la vesnicie!

**** Rapid! :clap:

Razvypitesti26.04.2012 11:10

bate Steaua.

DanStan27.04.2012 10:02

Rapid Ghiulesti - Rapid Pipera. Superderby !

ebonyc27.04.2012 11:36
Cati din strainii Stelei ar fi procedat ca Bozovici si cati din romanii Stelei mai au in sange ceea ce se cheama spiritul ros-albastru?

 

Pisarenko, Zabludovski...aaa la fotbal? Niciunul. :)

gio_stgloria27.04.2012 12:20

Fara suporteri in deplasarea de la Rapid si cu Stoichita pe banca. M-am decis : castiga zburatoarele.

drvladyk27.04.2012 14:22

si cu suporteri ce pariai?:P

 

gio_stgloria27.04.2012 14:39
si cu suporteri ce pariai?:P

Galeria era un plus , eu asa cred. Acum vrei sau nu vrei sa crezi , pentru jucatori un amarat de Lupta Steaua conteaza.

drvladyk27.04.2012 14:50

Nu contest asta, dar ar conta mai mult sa fie asezati cum trebuie in teren, sa li se dea sarcini de joc la modul profesionist samd.

gio_stgloria27.04.2012 14:59
Nu contest asta, dar ar conta mai mult sa fie asezati cum trebuie in teren, sa li se dea sarcini de joc la modul profesionist samd.

zicea nea Gigi ceva de tactici la TV .. :thumbup:

red&blue_boy27.04.2012 16:54
Nu contest asta, dar ar conta mai mult sa fie asezati cum trebuie in teren, sa li se dea sarcini de joc la modul profesionist samd.

Si Gigi ce-a facut zilele astea? Doar n-a jucat table sau mai stiu eu ce. Nu s-a pregatit nici de 1 mai!

Nerecunoscatorilor! :P

Liviu: VPM27.04.2012 20:30

cetatene din giulesti cand te speli sarbatoresti! multa **** si toate cele bune.

Bogdanos27.04.2012 23:49

pentru cine isi mai aduce aminte de cantecu asta :D : "Umblati pe strazi,si maturati,seminte de pe jos mancati,sunteti burtosi,libidinosi,sunteti tigani si paduchiosi.Nu aveti case si nici ce manca,in Romania asta va e soarta,o sa va strangem pe toti la un loc,turnam benzina si apoi va dam foc.Scoateti benzina,si motorina,sa dam foc sa arda giulestina !" WHITE AND PROUD! :steag_cruce_invers:

«123»