FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Pandurii Targu-Jiu - Steaua Bucuresti 1-1 (0-0)

«12»
red&blue_boy31.03.2012 19:52

Pai ce-i asta? Vin si eu acasa dornic sa asist la revenirile lui Lippi si MM, sa vad repriza a doua, sa vad spectacol, tiki-taka si alte cele, cand colo de 20 minute tot Pandurii sunt in atac!

 

LE : Nah ca mi-a implinit poftele Chipciu ! :D

Saramago31.03.2012 19:54

De vreo zece minute, Pandurii domina autoritar jocul si rateaza ocazii dupa ocazii. Baietii s-au taiat ... si, totusi, inscrie Chipciu. Impotriva asteptarilor mele.

ARKA31.03.2012 19:55

cat noroc... cred ca ciobanul a calcat in rahat de oaie azi.

dalexandru2031.03.2012 20:02
Radut, Chipciu si Parvulescu dau cam multe rateuri in repriza a doua. Dar si mai multe rateuri da arbitrul Marius Avram.

1. Se joaca la intamplare pentru ca asa arata schemele de joc ale lui Stoichita.

2. Avram intr-adevar, da rateuri, trebuia sa elimine un stelist.

3. Daca Tanase e tehnic inseamna ca Voiculet si Alex Maxim sunt jucatorii de la care se inspira.

4. Petre Grigoras demonstreaza iarasi ca e antrenor fata de multe specimene din Liga I.

5. Surpriza este pentru tine, din punctul meu de vedere a jucat o echipa impotriva unui antrenor si a avut mare noroc (asta daca nu egaleaza Pandurii sa se faca dreptate).

Saramago31.03.2012 20:02

min.81, 1-1 Maxim egaleaza meritat. Centralii Stelei au dormit ...

red&blue_boy31.03.2012 20:02
cat noroc... cred ca ciobanul a calcat in rahat de oaie azi.

Se pare ca n-a fost prea proaspat rahatul de oaie ! :D

Saramago31.03.2012 20:10

Bourceanu e iertat de eliminare in minutul 90. Da rateuri Avram!

 

Pandurii - Steaua 1-1, poate ca stelistii vor trece de Sportul. Desi ...

Steaua:

Stanca 6 - bun in multe situatii, ezitant la gol;

Geraldo 5 - foarte slab dupa pauza, dar nu a jucat pe postul lui;

Iliev 5 - depasit la combinatiile gazdelor de dupa pauza;

Chiriches 6 - cel mai sigur fundas, dar departe de aura pe care i-o creeaza starostele Stelei;

Parvulescu 5 - va ramane, cel putin in acest sezon, cu amintirea golului cu Astra;

Radut 5 - nu cred ca merita sa fie titular, cel putin in acest moment;

Bourceanu 6 - si bune, si rele, a fost iertat de eliminare in ultimul minut;

Chipciu 6 - gol frumos, dar a gafat la faza golului inscris de Pandurii;

Tanase 5 - a cazut dupa pauza;

Tatu 5 - fara aport ofensiv important;

Rusescu 5 - in pierdere de forma;

Balan 5 - se vede ca nu are jocuri in picioare;

F.Costea 4 - lent, lenes, fara pretentii in jocul combinativ;

M.Costea 4 - fotbalul nu intra intre prioritatile sale.

ebonyc31.03.2012 20:30
Pandurii - Steaua 1-1, poate ca stelistii vor trece de Sportul. Desi ...

 

Sa treaca Styx-ul din partea mea, ca-n alta parte nu vad unde pot trece.

cristian01431.03.2012 21:21

Mare dezamagire..ciobanu', allenatore, sluga. Ooof!

Culmea, pana acum, toti specialistii astia laudau forma fizica, iar acum surprinzator... au picat din minutul 46. :)) De fapt, cred ca Pandurii a intrat cu frica (inexplicabil) si la pauza i-a zguduit Grigoras.

Daca nu ma insel, cred ca in repriza a 2-a, l-am zarit pe sclav soptindu-i la ureche ceva lui Mister. Oare ce!? :D

 

 

danimarcu31.03.2012 21:33
Daca nu ma insel, cred ca in repriza a 2-a, l-am zarit pe sclav soptindu-i la ureche ceva lui Mister. Oare ce!? :D

 

Daca era invers insemna nu ca ii soptea, ci ca ii baga limba in ureche... :)

 

Asa,probabil ca ii dicta schimbarile.

 

 

red&blue_boy31.03.2012 22:31
La fantastic show dupa cioban a urmat LIMBI care acuza direct pregatirea fizica, adica pe Ilie STAN.

Ce oameni!!!

Pai pana etapa trecuta, din ce-am vazut, se spunea, atat din interiorul echipei cat si din afara, ca Steaua sta bine spre foarte bine cu pregatirea fizica, vizavi si de faptul ca au fost singurii care au fost in iarna si la munte!

Brusc dupa o etapa au cazut fizic ...

sile-jardel01.04.2012 08:07

n-am inteles bine,cand incepe hegemonia???sau a inceput?

«12»