FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Vointa Sibiu 1-0 (1-0)

«123»
4eVer Steaua :*17.12.2011 21:10

Cand se posteaza pretul biletelor pt meci... ?

4eVer Steaua :*17.12.2011 21:14

Sa daca stie careva pretul biletelor ... va rog sa postati... Forza Steaua ! 4eVer ! :X fular-campionii

blindica17.12.2011 21:15

Conform cu steauafc.com :

 

Preturile biletelor sunt urmatoarele:

 

 

* Peluza II (1) - 5 lei

* Tribuna II (1) - 10 lei

* VIP 1 - 40 lei

* VIP 2 - 20 lei

* VIP 3 - 15 lei

* Loja - 100 lei/pers (fara catering)

 

 

 

 

 

4eVer Steaua :*17.12.2011 21:21

Multumesc Blindica !

iNsTiGaToR18.12.2011 10:53
Multumesc Blindica !

Cati ani ai?

gabi10018.12.2011 11:26

1-0 , da costea al` mic gol cu curu ca-i postu` craciunului  

Daniel-Ionut18.12.2011 11:50

"Toata lumea vorbeste doar de meciul cu Twente, dar ati uitat ca mai jucam si cu Sibiul? Pai, ce facem, campionatul i-l lasam lui Dinamo? Jucatorii Stelei au spus ca daca vor veni mai putin de 30.000 de oameni la stadion luni seara, ei nu garanteaza victoria!" le-a spus Edi Iordanescu fanilor Stelei.

 

:D

Stefan8818.12.2011 12:20

Castiga sibiul cu 347-0. :blink:

Lari18.12.2011 13:17
"Toata lumea vorbeste doar de meciul cu Twente, dar ati uitat ca mai jucam si cu Sibiul? Pai, ce facem, campionatul i-l lasam lui Dinamo? Jucatorii Stelei au spus ca daca vor veni mai putin de 30.000 de oameni la stadion luni seara, ei nu garanteaza victoria!" le-a spus Edi Iordanescu fanilor Stelei.

 

Si daca o sa fie 29.895?

 

Io zic sa va duceti la meci, bah! Pardon, sa mergem! Ar fi pacat sa rateze baietii victoria intr-un meci atat de important, cu un adversar atat de greu, ca d-aia au si nevoie de ajutorul vostru. Pardon, al nostru (scuze, sunt un tradator proaspat, ma obisnuiesc mai greu :no: ).

 

Al1nn18.12.2011 13:59

Sa fim seriosi , daca sunt sub 30.000 nu castiga? Sunt jucatori profesionisti si indiferent de numarul spectatorilor vor face tot posibilul sa castige ;) , lui migi ii convine sa vina cat mai multi spectatori pentru money , ce e asta , manipulare?

Migi nu poate sa invarta suporterii la fel cum face cu echipa :) si daca atunci cand am batut pe Larnacca au fost 3000 de fani in Universitatii sunt acei fani sau mai bine zis spectatori care se lasa manipulati de el

btw , trecem de twente dar iesim cu schalke

S.S.Lazio18.12.2011 16:42
fular-campionii
DanStan18.12.2011 18:12

Victoria e obligatorie. O echipa calificata in primavara europeana nu se poate impiedica de o nou promovata in prima Liga (mediocra) din Romania. Chestie de onoare. In orice caz, o victorie ar fi ceva NORMAL pentru un club de talia Stelei.

Lari19.12.2011 01:27

Stelistii dispută in această seară ultimul meci al anului in fata ocupantei pozitiei a 14-a din Liga intii. Chiar si asa, Stan nu poate fi deloc linistit inaintea partidei. Cu numeroase absente in lot, tehnicianul roș-albastrilor va fi nevoit să treacă pe foaia de joc mai multi pusti care au evoluat foarte putin in acest sezon. Unul dintre acestia va fi Cristian Puskas fotbalist de la Centrul de Copii si Juniori care a sosit in Ghencea in 2010, de la FCM Tirgu-Mures Mijlocasul de 17 ani a intrat ieri in cantonament alaturi de "greii" echipei, profitind de absentele lui Brandan si Prepeliță.

 

S-a rupt si Galamaz

 

Stan a primit o lovitură neasteptată si la antrenamentul de simbată seara Stoperul George Galamaz a parasit sedinta de pregatire din cauza unei accidentari si are sanse mici să evolueze diseara În această situatie, tehnicianul stelist va trebui să-l mute pe Martinovici in centrul apararii, alaturi de Iliev, si să-l folosescă pe nigerianul Emeghara pe postul de fundaș dreapta.

 

gsp

Daniel-Ionut19.12.2011 08:03

Diseara tehnicianul Stelei nu se va putea baza pe 9 jucatori: Gabi Matei, Radut Galamaz si Dorinel Popa sunt accidentati, Gardoș nu este incă apt fizic, Geraldo si Rusescu sunt suspendati, iar Brandan si Prepeliță au fost invoiti.

 

Iată echipa probabilă: Tatarusanu - Emeghara, Martinovici, Iliev, Latovlevici - Bicfalvi, Bourceanu, Cr. Tanase - Tatu, Nikolici, M. Costea

 

În plus, printre rezerve se vor afla numai 3 jucatori cu experiență in Liga 1: portarul Razvan Stanca, Florin Costea si Tibi Balan. Astfel, Ilie Stan a apelat la patru tineri pentru a completa banca: Nastasie, Rosu, Lupu si Puskas

ebonyc19.12.2011 09:08

"Steaua, abandonata de fani

 

 

La doar cateva zile de la calificarea in primavara europeana, Steaua este pe cale sa bata un record negativ de asistenta pe National Arena.

 

Desi la ultimele doua meciuri disputate pe National Arena s-au strans aproape 90.000 de spectatori, iar rezultatele au fost pozitive, fanii Stelei nu s-au inghesuit sa cumpere bilete pentru meciul cu Vointa Sibiu.

 

In primele doua zile, stelistii au vandut doar cateva sute de bilete si se tem de un record negativ in ultimul meci din acest an.

 

Recordul negativ este detinut de Rapid, care a strans doar 4.500 de fani la meciul cu Hapoel Tel-Aviv din Liga Europa.

 

Partida dintre Steaua si Vointa Sibiu se va disputa luni, de la ora 20:30. Casele de bilete sunt deschise si astazi pana la ora meciului."

 

Onlinesport

Ionutzalexx19.12.2011 13:07

Zicala "La bine, invazie, cu suporteri de ocazie" s-a adeverit inca odata. :)

somoso19.12.2011 13:41
"Steaua, abandonata de fani

 

 

La doar cateva zile de la calificarea in primavara europeana, Steaua este pe cale sa bata un record negativ de asistenta pe National Arena.

 

Desi la ultimele doua meciuri disputate pe National Arena s-au strans aproape 90.000 de spectatori, iar rezultatele au fost pozitive, fanii Stelei nu s-au inghesuit sa cumpere bilete pentru meciul cu Vointa Sibiu.

 

In primele doua zile, stelistii au vandut doar cateva sute de bilete si se tem de un record negativ in ultimul meci din acest an.

din pacate o sa iti dau o veste proasta:

 

Suporterii Stelei nu iși abandonează echipa nici in fata unei nou-promovate.

 

 

Pină la ora 14:00, "roș-albastrii" vinduseră 8.000 de bilete pentru partida cu Vointa Sibiu si se asteaptă ca la ora meciului pe National Arena să fie 15.000 de fani.

 

Bogdan19.12.2011 14:12
din pacate o sa iti dau o veste proasta:

 

Suporterii Stelei nu iși abandonează echipa nici in fata unei nou-promovate.

 

 

Pină la ora 14:00, "roș-albastrii" vinduseră 8.000 de bilete pentru partida cu Vointa Sibiu si se asteaptă ca la ora meciului pe National Arena să fie 15.000 de fani.

Da sigur. La cum ploua si cat de frig e afara.. sigur se inghesuie lumea.

8000 de bilete? Asa se zicea si in trecut cand se juca in Ghencea: 10.000 de bilete vandute, se asteapta 20.000. Si la ora meciului erau maxim 3.000

Stryker19.12.2011 14:41

Etapa asta in mod normal nici nu trebuia sa se dispute acum, find prima din retur, dar asa se obisnuieste de ceva vreme in Liga 1 ...

 

Steaua vine dupa un succes in Europa League, interesul este destul de scazut pentru acest meci, lume putina in tribune, jucatorii sunt mai degraba cu gandul la vacanta, Vointa Sibiu o sa se apere pe doua linii, deci in cel mai bun caz o victorie la limita pentru Steaua, asta daca nu iese un egal plictisitor.

 

O optiune buna de pariat la acest meci cred ca este Vointa Sibiu +1,5.

Ronnie19.12.2011 15:00
Etapa asta in mod normal nici nu trebuia sa se dispute acum, find prima din retur, dar asa se obisnuieste de ceva vreme in Liga 1 ...

 

Normal era sa nu existe pauza de 2-3 luni in timpul campionatului.

blindica19.12.2011 16:17
Diseara tehnicianul Stelei nu se va putea baza pe 9 jucatori: Gabi Matei, Radut Galamaz si Dorinel Popa sunt accidentati, Gardoș nu este incă apt fizic, Geraldo si Rusescu sunt suspendati, iar Brandan si Prepeliță au fost invoiti.

 

Iată echipa probabilă: Tatarusanu - Emeghara, Martinovici, Iliev, Latovlevici - Bicfalvi, Bourceanu, Cr. Tanase - Tatu, Nikolici, M. Costea

 

În plus, printre rezerve se vor afla numai 3 jucatori cu experiență in Liga 1: portarul Razvan Stanca, Florin Costea si Tibi Balan. Astfel, Ilie Stan a apelat la patru tineri pentru a completa banca: Nastasie, Rosu, Lupu si Puskas

 

I-am vazut astazi de dimineata prin club IDM,ajunsesem acolo si era autocarul.Unii se jucau biliard,altii stateau la mese.

Pana in ora 13 au plecat ,probabil ca ''ne-a'' Gigi le-a spus sa nu faca risipa,avand in vedere ca dupa ora 13 tariful/h creste. Nu s-au inghesuit foarte multe persoane pe langa echipa.

red&blue_boy19.12.2011 20:04

Sper sa reusim sa tinem de rezultat pana la final. Ar fi pacat sa nu fie asa pentru atmosfera frumoasa din tribune, pentru zecile de mii de fani adevarati care-au infruntat ploaia. Daca ar da gol si Mihaita Costea, ar fi supeeer !

Al1nn19.12.2011 20:51

Am castigat se pare...

Sarbatori fericite tuturor !

Ronnie19.12.2011 20:52

Habar nu ai cat am pierdut de fapt ...

Al1nn19.12.2011 20:58

Am castigat pe plan de joc..trebuie repetat de fiecare data?

«123»