mall arena.
Cu o astfel de gandire nu o sa putem evolua niciodata. Si nu ma refer neaparat fotbalistic.
mall arena.
Cu o astfel de gandire nu o sa putem evolua niciodata. Si nu ma refer neaparat fotbalistic.
decat sa evoluam intr-un rahat, mai bine stam pe loc.
@Ronnie si pentru ce sa evoluez? sa ma duc pe o arena unde n-am voie nici o basina sa dau? Sa ma duc pe un stadion unde daca ai tupeul sa ridici vocea esti luat la intrebari, batut si amendat? Sa ma duc pe o arena unde mai acum cateva luni se arunca tricolorul la gunoi? Sa ma duc pe un stadion unde nu pot sa ma bucur cum vreau eu? Sa nu pot flutura un steag de mari dimensiuni? sa nu pot arata un mesaj?
Asta este stadionul consumatorilor nu al suporterilor. Taci si consuma. Ma scuzi.. dar eu nu prefer asta. Prefer sa simt mirosul acru al unei fumigene, prefer sa am un steag de 3X3 M pe care sa-l invart, prefer sa am un desen ironic pe un sp2b.
@ Bogdan sunt si eu curios , pe ce stadion din tara se mai intampla ceea ce ai descris tu ?
Din pacate nicaieri nu am mai vazut steaguri imense, ai si tu partea ta de dreptate referitor la mentalitatea de pe National Arena , referitor la spiritul stelist dar totodata sa faci si o comparatie cu marile stadioane ale Europei unde lumea este civilizata.
Cu o astfel de gandire nu o sa putem evolua niciodata. Si nu ma refer neaparat fotbalistic.
@Ron,
Pe bune,multi dintre spectatorii de aseara nu au nicio legatura cu fotbalul . Nici nu stiu in ce an a castigat Steaua CCE.
Imi pare rau ca, vazand stadionul plin , primaria nu a facut si o pista de atletism. Chiar mi-ar fi placut sa vad un Golden League.
@Korado
Ba, mor cand o aud p-asta cu lumea "civilizata".
Unde e frate lumea civilizata? In Anglia unde cand e derby se devasteaza tot orasul? In Germania unde se intampla d-astea :
Si crezi ca prin mentalitatea impusa pe National Arena o sa fie lumea civilizata? Uita-te si tu la cei care vin pe stadion...Si ma refer in special la cei din tribune. La fel era si pe Ghencea. Cei din peluze care si-o luau aiurea de la jandarmi erau catalogati drept derbedei, huligani. In tribune (unde fie vorba intre noi, sa te fereasca Domnu' sa stai!) nu poti sa stai mai mult de 20 de secunde fara sa auzi "mu*e". Mu*e cui? Arbitrului, jucatorilor, "huliganilor din peluze", se gaseste cui, nu-i problema.
Oamenii civilizati au ramas prea putini, resemnati-va cu asta. Si desi va sperie gandul asta, oamenii civilizati erau prin peluze. Ei dadeau culoare monotoniei fotbalului romanesc. Dar stati linistit, acum ati scapat de oamenii civilizati si de orice incercare de iesire din banal. Ati ramas doar cu fotbalul care este inexistent.
Parca nu mai are omu voie sa bea
Dom'le,zicea Bogdan mai sus despre accesul in stadion...vai de natia asta.Am zis si eu ca daca s-a construit un stadion de ''talie europeana'' si accesul va fi la nivel inalt.Plua.Nu m-am inghesuit niciodata in asa fel,practic am intrat pe stadion intr-o criza de nervi.
Cine este de vina? Becali,normal. Becali ''a dat banii'' in asa fel incat sa fii umilit doar fiindca ai platit sa vezi un meci,poate stadionul si Steaua zilelor noastre,de ce nu?
Totusi,eu raman la parerea ca nu depinde de banii mei dati pe bilet.Au ei alte afaceri din sponsori,televiziune.Oricum n-am mai fost de nu stiu cand si nu stiu cand voi mai merge.E clar ca tot ceea ce se intampla la Steaua te indeparteaza de club.
Nu mai strangeti 50.000 de spectatori ca fiind ''oi'',''cetateni'' sau mai stiu eu ce. Aseara au fost si spectatori care 100% tin cu alte echipe sau nu urmaresc fotbalul constant.Eu cunosc cativa care se incadreaza.Deci n-au fost chemati de cioban.E drept,Steaua nu are o galerie in adevaratul sens sportiv al cuvantului.Dezorganizare totala.Ambianta oferita de acest stadion este,in schimb,deosebita.Poate si pentru faptul ca daca ar fi fost un investitor serios la club,Ghencea ar fi trebuit sa aiba cel putin tribunele acoperite,daca nu si capacitatea crescuta.Pe Ghencea ar fi fost senzational,asa cum a fost de nenumarate ori fara ''dotarile'' unui stadion modern.
Va dati seama ca entuziasmul este acum la cote maxime printre oier,acolitii sai si cei care ''sustin echipa neconditionat''.
Chiar si asa,am ajuns aici sa citesc si lamentare asupra faptului ca Steaua n-a reusit cine-stie-ce performanta,ca de fapt trebuia sa aiba 16 puncte.Pana unde va intindeti,bai? Cand baietii care au iesit la Palat sa protesteze unde erati? Astia care au fost aseara pe stadion s-au dus sa se destinda,in niciun caz nu s-au gandit la cioban.Eu m-am bucurat la goluri la fel de mult cum la ''1-1'' eram constient ca Steaua e-n mizerie cu acest patron,dar in acelasi timp asteptam sa revina la conducere fiindca asa sunt obisnuit! In rest am tacut,am privit peluza cu gandul la cat de frumos era-n Ghencea,chiar si-asa,ca un simplu anonim in peluza.
Cati ati dat-o negativ cu rezultatul din Israel? Specialistilor. Au fost aici hateri care nu stiau decat doi jucatori din echipa aliniata de Schalke.Specialisti in fotbal.
Lasati misto-urile pe net pentru userii care nu vad foarte bine realitatea.Ma refer aici la useri noi,sub 18-20 ani,de exemplu.
Pe useri precum Virgil nu-i veti putea schimba niciodata si nu e cazul s-o faceti.Omul a prins romantismul acestei echipe.
Faceti in asa fel incat sa se gaseasca informatii utile pentru useri.Spre exemplu,sa fi stiut si eu cum e cu repartizarea pe stadion. O data am vazut sa dea cineva informatia asta,era userul rezistenta_ultras,care nu se faleste cu faptul c-ar modera pe forum. In rest?
Faceti treaba profesionist daca aveti pretentia asta de la ciobanul ala cu caracter imputit.
Parca nu mai are omu voie sa bea
Bei cat bei dar daca te bucuri in halul ala
pentru. nimic..lasa de dorit !
Cand va lasa gibonul clubul.....
Mie mi se pare normal sa fie bucurosi, au obtinut totusi o calificare, au dat 3 goluri.
Lumea civilizata, sezonul 2011-2012:
Austria


Belgia

Elvetia


Franta


Germania



Italia


Olanda


Polonia


Rusia


Ucraina

Scandinavia


Spania si Portugalia


Am exclus aici tari vecine sau care nu ar putea fi considerate civilizate, cum ar fi Bulgaria, Bosnia, Cipru, Croatia, Grecia, Serbia, Ungaria, Turcia etc.
si oricum cetatenii o ardeau la modul: ai vazut ba ce au facut aia! si numa' despre asta discuta. plm daca au facut strungareata de la atatea seminte..
Citesc ce scrie pe aici si imi pare rau ..Steaua castiga si voi va certati..CU TOT RESPECTUL PENTRU AISS..pentru ca si cunosc pe cativa..stiu ca sunteti baieti destepti si aveti o pasiune foarte mare pentru Steaua..dar e clar ca si forumul asta e facut mai mult antiBecali..sincer nu va inteleg..va chinuiti de multi ani ,va inteleg suportati multe si poate o sa luati o pastila de cap si dupa ce cititi ce scriu eu..insa ramaneti din ce in ce mai putini..oare e asa imposibil sa il ignorati?intradevar poate ca 70% din Steaua danseaza cum canta el..dar totusi nu se poate ca Steaua sa joace dupa cum vreti voi..stiti unde se va ajunge,nu?Steaua va pierde o galerie minunata (bine a pierdut de mult adica Peluza Sud..si poate si destui din nord) si va ramane echipa celor care o apreciaza nu a celor care o sustin..asta pana cand se va forma usor usor o galerie noua..mi-ar face placere sa nu abandonati Steaua..atat am avut de zis sper sa nu digerati greu...
Cati ati dat-o negativ cu rezultatul din Israel? Specialistilor. Au fost aici hateri care nu stiau decat doi jucatori din echipa aliniata de Schalke.Specialisti in fotbal.
Eu sunt dintre cei care ma gandeam la un rezultat negativ in Israel. De ce? Schalke era calificata, juca fara multi dintre titulari, ma gandeam ca pot prinde si israelienii o zi buna, ambitionati de perspectiva calificarii mai departe, cu tot cu problemele pe care le au in campionat. Chiar nu ziceam la misto ca poate sa bata Maccabi. Si stiam mai mult decat doi jucatori din echipa nemtilor... ![]()
@ Bogdan sunt si eu curios , pe ce stadion din tara se mai intampla ceea ce ai descris tu ?
Din pacate nicaieri nu am mai vazut steaguri imense, ai si tu partea ta de dreptate referitor la mentalitatea de pe National Arena , referitor la spiritul stelist dar totodata sa faci si o comparatie cu marile stadioane ale Europei unde lumea este civilizata.
La noi mai vezi un steag mare la timisora, sibiu, Arad chiar la Cluj pe ambele stadioane.
Mai vezi la caini si la tigani. Mai vezi pe la Vaslui...
Da, in Bucuresti nu se poate.
Si legat de lumea civilizata.. ti-a aratat niste poze mai sus Alecs.