FC Dinamo Bucuresti - FC Steaua Bucuresti
FC Dinamo Bucuresti - FC Steaua Bucuresti
Fin vs Nas , cam la asta s-a ajuns ...
Luni seara pe Digisport dupa meciul de aseara din EL vom scoate un rezultat pozitiv sa mai salvam ceva din actualul tur de campionat,Cred ca va sparge gheata Brandan va marca.
Stie cineva cate bilete am primit si daca mai sunt locuri in galerie? vreau sa merg la meci neaparat daca mai este vreun loc disponibil va rog detalii pe privat
Sunt locuri din belsug in Peluza Catalin Haldan ![]()
**** dinamu!
daca galeria cainilor nu vine la meci, stadionul va rasuna de cantece steliste ![]()
lupta Steaua, papapapam.
fin vs nas asta a ajuns Dinamo-Steaua
BECALI PLEACA,VINDE,MORI
Fin vs Nas , cam la asta s-a ajuns ...
ahem, inainte era MAPN vs MI, Ceausescu vs Draghici, Elena vs. Marta, jucatori luati cu japca vs. jucatori luati cu japca si amenintati de militie.
intr-adevar, e foarte grav ca s-a ajuns la becali vs. Borcea. ![]()
sunt pur si simplu socat !!!! </sarcasm>
da corect azzido, la astia nici Messi sa vina jucator si echipa sa bata pe linie nu vor fi multumiti atat timp cat au obsesia asta (poate sexuala) cu maimuta de cioban...
ontopic sper la o victorie ! orice stelist ar vrea o victorie care spune contrariul e penal.
ahem, inainte era MAPN vs MI, Ceausescu vs Draghici, Elena vs. Marta, jucatori luati cu japca vs. jucatori luati cu japca si amenintati de militie.intr-adevar, e foarte grav ca s-a ajuns la becali vs. Borcea.
sunt pur si simplu socat !!!! </sarcasm>
Hai ca nu are legatura, nu mai fi asa socat, nu asta era sensul...
Cum era sau nu inainte, de bine de rau se juca fotbal...Acum, in afara de propaganda obositoare ce se face inaintea meciului, avandu-i in centru pe Borcea si Becali, ce altceva mai scoate in evidenta derby-ul? Spune-mi ultimul derby bun, in care-ai avut ce vedea in teren?...
da corect azzido, la astia nici Messi sa vina jucator si echipa sa bata pe linie nu vor fi multumiti atat timp cat au obsesia asta (poate sexuala) cu maimuta de cioban...
Asa e, suntem obsedati de cioban. Ma mir ca te-ai prins...
Pana atunci, ramai tu cu Messi si victoriile alea pe linie...
p.s. Vezi ca la un moment dat se mai intrerupe si linia aia...
Stie cineva cate bilete am primit si daca mai sunt locuri in galerie? vreau sa merg la meci neaparat daca mai este vreun loc disponibil va rog detalii pe privat
EEEEEEE, acum la 3:
Pe ma-si-na!
Pe ma-si-na!
SUS SUS SUS!
Apropo, tipul ala, TURQOAZ, ori e troll, ori e mult prea tamp pentru lumea asta. Not sure.
EEEEEEE, acum la 3:Pe ma-si-na!
Pe ma-si-na!
SUS SUS SUS!
Apropo, tipul ala, TURQOAZ, ori e troll, ori e mult prea tamp pentru lumea asta. Not sure.
bai copil din sat pe langa Targu Mures...tu esti chiar de domeniul bolnavului mintal...ma abtin sa nu te injur dar ai merita-o cu varf si indesat...in creierul ala al tau bolnav (de obsesia si fetishul care il ai cu Jiji, voi sunteti mai obsedati de Jiji ca pro-jijistii) stelistii care merg la stadion, deplasari, derby-uri sunt cu ciobanul ??? stai acolo in catuna aia a ta si nu comenta ca esti de-a dreptul penibil.
Ca sa citez o intrebare adresata intr-un moment de schimbare: iti place cum joaca Steaua?
daca galeria cainilor nu vine la meci, stadionul va rasuna de cantece steliste
sigur or sa auda si cainii ce boala avem pe tigani si ca aceasta va dainui intru eternitate, dupa cum spune si cantecul " am avut si vom avea mereu, boala pe tigani..."
PS: domnule Bucuresti, te rog sa cauti in dictionar explicatia cuvantului fetis, il folosesti excesiv si eronat
multumesc
In fata acestui meci foarte important pentru mine ( asa cum a ajuns acesta in ultima vreme , nas v fin ,etc. ) nu pot sa nu cedez si sa-mi doresc victoria impotriva potailor. De altfel,victoria nu mi-o doresc numai contra potailor,mi-o doream si cu Ceahlaul,de exemplu. N-ai cum sa nu-ti doresti victoria pentru Steaua ! Daca nu ne doream ca aceasta echipa sa fie glorioasa,in mintea multora s-ar fi instalat ideea de normalitate fata de ceea ce face Becali in ultimii ani.
Dar si dorinta asta de victorie nu mai este ca atunci,in anii copilariei,cand stiam ca Steaua merge la victorie printre gropari.Si-acum merge la victorie,la nivel declarativ. La nivel declarativ poate sa nu se fi oprit niciodata,doar ca acum greutatea vorbelor ''Staff-ului'' nu mai are aceeasi acoperire ca-n trecut. Acum suntem noi aia care asteapta de ani intregi o victorie contra rivalilor naturali.
Eu cred ca meciul merita o descriere mai ampla,fiindca in spatele numelor ambelor echipe s-ascunde totusi cate un palmares destul de bogat.
Am o intrebare,nu am gasit raspunsul pe nicaieri si am asteptat sa se deschida topicul pentru meci.
S-a facut tam-tam ca jocul s-ar fi putut disputa pe National Arena,chiar si stelistii se dadeau eroi si vroiau acolo. Dom'le,da`la retur unde se joaca daca National Arena va fi indisponibila pentru meciuri pana la finala Europa League? Returul este dupa finala Europa League?
M**e Dinamo, din reflex ! Sus,sus,tot mai sus, ''ne-a'' George ! ![]()
![]()
sigur or sa auda si cainii ce boala avem pe tigani si ca aceasta va dainui intru eternitate, dupa cum spune si cantecul " am avut si vom avea mereu, boala pe tigani..."
mama ce amuzant e asta...
si tu ai ras? ... sper totusi sa batem intr`un mod elegant un 3-0 'casa luam campionatul' mu3 la blanosi.
bai copil din sat pe langa Targu Mures...tu esti chiar de domeniul bolnavului mintal...ma abtin sa nu te injur dar ai merita-o cu varf si indesat...in creierul ala al tau bolnav (de obsesia si fetishul care il ai cu Jiji, voi sunteti mai obsedati de Jiji ca pro-jijistii) stelistii care merg la stadion, deplasari, derby-uri sunt cu ciobanul ??? stai acolo in catuna aia a ta si nu comenta ca esti de-a dreptul penibil.
i-ai zis-o nebunule !![]()
![]()
o ardem high dupa?
EEEEEEE, acum la 3:Pe ma-si-na!
Pe ma-si-na!
SUS SUS SUS!
Apropo, tipul ala, TURQOAZ, ori e troll, ori e mult prea tamp pentru lumea asta. Not sure.
EEEEE, repeti aceiasi placa tampita de 5 luni, nu te-ai plictisit si pe tine?
Am priceput cu totii ca esti anti-Gigi doar din tastatura, da' daca vrei sa-ti faci asa o prietena nu o sa reusesti. ![]()
Si baga-mi-as p..., un meci cu Dinamo nu se compara cu nimic.
e bai daca o sa tin cu Dinamo in meciul asta ?
Steaua e mai presus de toate, deci, HAI Dinamo
Inainte nu puteam dormi o saptamana inainte de derby; era meciul care-l asteptam intreg sezonul. Acum, nici nu stiu inca la ce ora se joaca luni.
Asa este, un meci Steaua - Dinamo nu se compara cu nimic. Pacat ca asta nu e Steaua mea...
gen... 
bem de suparare..