FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

AEK Larnaca - Steaua 1-1 (0-0)

«123»
Saramago29.09.2011 17:48

Schalke - Haifa 1-1 la pauza.

Lari29.09.2011 17:59

Na-ti-o...

pcsbb29.09.2011 18:00

Uite-asa ajunge echipa lui ne-a Jiji in finala. fular-campioniifular-campionii

Saramago29.09.2011 18:00

1-0, gol Mrdakovic, apararea Stelei a fost depasita foarte usor. Inca 30 de minute pentru Levi pe banca Stelei.

red&blue_boy29.09.2011 18:02

Corect, Levi poate sa sune p-acasa sa-l astepte neamurile la aeroport...

Korado29.09.2011 18:03

Nu joaca nimic Steaua, ratari , ratari si iar ratari :(

navodarean29.09.2011 18:04

Din Cipru, pleaca direct in Israel.

 

-- era s-o bage din nou.

Saramago29.09.2011 18:06

1-1, M.Costea profita de o gafa colosala a celor de la AEK Larnaka.

red&blue_boy29.09.2011 18:07

Gooooooooooooooooollllll !!!

 

Stadionul e aproape gol!

Kellerman29.09.2011 18:10

hai ca pana acu mi-a iesit, 1-1. :D

Saramago29.09.2011 18:17

Tanase schimbat de Florin Costea. Cred ca Levi a innebunit!

red&blue_boy29.09.2011 18:22

Bine Brandan, du-te si joaca in Player, acolo nu iti da nimeni rosu !

Saramago29.09.2011 18:23

Brandan eliminat, deja egalul e foarte bun. Atat poate Steaua!~

Korado29.09.2011 18:26

Pot sa spun ca atata timp cat Steaua nu va juca pe Ghencea rezultate vor intarzia sa apara!

Niciodata nu am vazut un meci al Stelei atat de slab,josnic in circulatia balonului si ce sa mai spun despre ratari, atacuri prostesti si scheme ieftine in joc.

DanStan29.09.2011 18:26

Mda ... cica astia se numesc "Steaua" si poarta tricouri ros-albastre. O insulta mai urata nici ca se putea ...

optarul29.09.2011 18:32

F Costea parca e I Dumitrescu la pensie.

clausblaus29.09.2011 18:35

Baaa,ce polonic a prins Costea cel mare!

12stefy29.09.2011 18:41

maine vedem alta echipa a Stelei si antrenorul schimbat...

Arsenal1886Steaua194729.09.2011 18:42

Ce jenibil ! Caricatura de echipa. P-astia trebuia sa-i bata Steaua de sa le sune apa in cap. Dar cu chiftele de suturi "a la" Costea cel mare si Tatu ...

 

Sa nu mai zic de Levi care mi se pare slabut tare.

DanStan29.09.2011 18:43

Sa-mi bag dotarea in toate 'vedetele' aduse de cretin. Ce cauta handicapatii astia la Steaua ? Sa se care dreaq, sa-i nenoroceasca pe altii. Si sa ia cu ei si gashca de dobitoci de administreaza clubul, in frunte cu dobitocul ala mare.

 

O fi Levi tampit, da' de-aici si pan' la incapacitatea de a face o PRELUARE, de a da o PASA, de a CONTROLA nenorociata aia de minge ... aici nu mai e Levi de vina. Aici se vad limitele retardatilor purtatori ilegali de tricou ros-albastru. Sa s ecare dreaq, n-au fatza nici sa atinga tricoul Stelei, nu mai zic sa-l si poarte cumva.

Saramago29.09.2011 18:50

1-1, rezultat final. Dupa acel 1-1 de la Tiraspol, iata inca o "performanta" notabila in deplasarile europene ale Stelei.

Stanca: mai eziant dupa pauza, a refuzat sa iasa pe centrari, are meritul de a fi aparat accidentat in ultimele minute;

Emeghara: fragil, un jucator oarecare;

Gardos: cel mai bun fundas dintr-o aparare data de multe ori peste cap de ciprioti;

Iliev: mult mai slab decat in debutul sezonului, joaca in nota echipei;

Latovlevici: foarte slab, depasit aproape la orice faza de adversarul direct, executii de amator in unele faze;

Brandan: felul in care a acumulat doua galbene spune foarte multe despre inteligenta acestui jucator;

Prepelita: muncitor, dar cu mijloace de exprimare limitate;

Bourceanu: cade in evolutii de la meci la meci;

Tanase: capricios, inconstant, nepregatit fizic si, cu toate acestea, unul din putinii fotbalisti din lotul Stelei;

M.Costea: are meritul ca a marcat, insa evolutia de ansamblu a fost destul de modesta;

Tatu: a incercat sa intre in combinatii cu coechipierii, n-a gasit insa limbaj comun cu acestia; in plus, rateaza cel putin o mare ocazie in fiecare meci;

Martinovic: are limite structurale, dar nu ne putem supara pe el;

F.Costea: nu are ce cauta in teren data fiind forma fizica in care se afla; scarpina mingea, insa nu castiga vreun duel important cu adversarii;

Bicfalvi: a jucat foarte putin, in prelungirile jocului; va reveni in echipa dupa suspendarea lui Brandan;

Roni Levi: multumim pentru colaborare; in opinia mea, nu e un tehnician slab, dar in climatul creat de finantator si de colaboratorii acestuia nu se poate lucra;

MM Stoica: cel mai bun manager din istoria Stelei, o borna stralucitoare in istoria europeana a clubului;

Finantatorul: pacat ca meciul nu s-a jucat pe "Zenon Stadium" din Larnaca; spiritul marelui nostru contemporan s-ar fi intalnit cu "duhul" intemeietorului scolii stoice.

 

Schalke - Haiha 3-1, in jocul echipelor care vor obtine calificarea in saisprezecimile competitiei.

Clasament:

1. Schalke 4p. (3-1)

2. Haifa 3p. (2-3)

3. Steaua 2p. (1-1)

4. Larnaka 1p. (1-2).

danimarcu29.09.2011 19:00

Saramago -MM straluceste ca dintii de aur in gura tiganilor!... :))

pcsbb29.09.2011 19:07

Levy, bucatarul asta israelian a jucat cu 3 mijlocasi la inchidere, daca jucam cu Manchester baga numai fundasi si mijlocasi la inchidere, ce dracu' ?!?!

Asteptam sa vedem urmatorul antrenor secund al lui ne-a Jiji. :thumbdown:

red&blue_boy29.09.2011 19:17

Altadata ar fi trebuit sa parem surprinsi de jocul modest, contra unui adversar la fel de modest.

Dar nu, acum n-ai cum sa mai fi surprins de Steaua, de ce joaca Steaua, de fapt ce joaca?Asta e fotbal, fotbal practicat de o echipa cu pretentii? Bine, cu pretentii imaginare, doar in mintea berbecului din loja...

Eventual esti surprins sau nu doar la o noua declaratie data de Jiji, la o noua iesire de macho a lui Chuk-MM, la o noua betie a unui jucator cine stie pe unde...

Ca despre fotbal, despre ce joaca echipa, n-ai ce sa vorbesti.

Steaua ca echipa de fotbal e moarta, traiasca ce-a mai ramas din circul mediatic din jurul ei !

ar3s29.09.2011 19:28

Tampenie de meci , macar ne amuzam maine la TV cand il vedem pe Jiji .

«123»