FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Sanatatea Cluj 4-0 (2-0)

«12»
Daniel-Ionut18.09.2011 19:53

steauafc_mic.gif VS sanatatea_cluj_mic.gif

 

FC Steaua Bucuresti - Sanatatea Cluj

Saisprezecimile Cupei Romaniei, joi 22 septembrie 2011, ora 20:30, stadion "Gloria" din Buzau

 

Meciul va fi transmis de Pro TV

 

Echipe probabile:

Steaua: Stanca - Emeghara, Iliev, Galamaz, Brandan - Rusescu, Bourceanu, Prepelita, Tanase - Tatu, M.Costea

Sanatatea Cluj: -

 

Partidele din saisprezecimi se vor disputa intr-o singura mansa, pe terenul primei extrase.

 

FC Steaua Bucuresti anunta pretul biletelor pentru partida cu CS Sanatatea Cluj ce se va disputa joi, 22 Septembrie, de la ora 20:30 pe stadionul Gloria din Buzau.

 

Pretul biletelor este urmatorul:

  • Peluza - 5 lei
  • Tribuna a II-a " 10 lei
  • Tribuna I " 15 lei
  • Tribuna VIP - 30 lei
Biletele se vor vinde doar la casele de bilete de la Stadionul Gloria din Buzau.

HAI Steaua ! :oleole:

Virgil18.09.2011 20:55

Un meci in care echipa care se va califica, este dinainte cunoscuta. Numele ei este Steaua. Asa cum cu ani in urma la un meci al Sportului, cand fostul mare fotbalist Ioan Timofte (Boavista Porto) a afirmat unui redactor al unei televiziuni ca pe teren joaca o singura echipa, asa cred ca va fi si acum. Cu diferenta ca acea echipa va fi echipata in ros-albastru.

 

Sanatatea Cluj, echipa din seria C6, s-a calificat in aceasta etapa a Cupei in urma victorie cu 1-0, in fata divizionarei B, FC Bihor. Riscurile Stelei de a face egal sunt insa zero. La fel si cele de a pierde. Pentru ca diferenta de valoare e imensa. Steaua da jucatori nationalei...

 

Sunt convins ca Steaua va lua meciul in serios si va marca cat mai multe goluri, pentru a spala macar o mica parte din rusinea ultimelor doua meciuri pierdute in campionat.

 

Urmeaza apoi un meci greu in Regie. Pentru ca, sa nu uitam ca antrenorul alb-negrilor este fostul dinamovist Gheorghe Multescu, un antistelist prin definitie.

1on18.09.2011 20:58

Imnul Sanatatii Cluj:

 

stockton18.09.2011 20:58

Sportul a lasat-o moale cu Dinamo...va da totul cu Steaua.

andyro18.09.2011 21:42

Derbyul Cupei.

Arsenal1886Steaua194718.09.2011 22:02

Bat astia de la Sanatatea ca la fasole la alde Dodel & co.

 

 

LE: Asta daca nu baga Don Levi autobaza si scoatem un 0-0 dupa 120 de minute de chin si aparaaa Stanca la penaltyuri ca Tatarusanu e accidentat :)))

KuzMaN18.09.2011 22:51
Imnul Sanatatii Cluj:

 

 

Versuri:

 

Sanatatea,

Sanatatea,

 

 

Sanatatea, ea-ea-eeee

Hai cantati si voi, campionii suntem noi

Sanatatea, e-ole-oleee

Pentru noi nu exista locul doi

 

Stim sa invingem si sa luptam

Noi avem un nume, il meritam

Am aratat ca daca vrei poti

Sanatatea MAXIMA este pentru toti

 

Sanatatea, ea-ea-eeee

Hai cantati si voi, campionii suntem noi

Sanatatea, e-ole-oleee

Pentru noi nu exista locul doi

 

Inca odata sa ne cinstim

Sanatatea campioana e tot ce ne dorim

Ai fost cea mai buna si o sa ramai

Sanatatea noastra e mereu pe locul intai

 

Sanatatea, ea-ea-eeee

Hai cantati si voi, campionii suntem noi

Sanatatea, e-ole-oleee

Pentru noi nu exista locul doi

 

Sanatatea, ea-ea-eeee

Hai cantati si voi, campionii suntem noi

Sanatatea, e-ole-oleee

Pentru noi nu exista locul doi

Virgil19.09.2011 06:59

Astia macar au un imn.

 

Steaua Bucuresti - Sanatatea Cluj, joi, ora 20.30, Pro TV

 

Arbitri: Florin Ghimbășan - Constantin Cantemir, Bogdan Dragoș - Iulian Calin (cine dracu' sunt astia? a auzit cineva de ei? Vor face meciul praf?

 

Observatori: Tudor Constantinescu, Paul Cazan

cristian01419.09.2011 08:32

Nu ati priceput ca ne concentram pe campionat si finala EL!? Pai ce-i cu competitia asta de loseri? Doar Dodel joaca fotbal cu Raul, nu cu de-alde c-isti din astia anonimi. Anul trecut a fost o eroare cu Dica in finala si de-asta am luat cupa. Anul asta ne revenim.

 

Cine mai tine minte meciul cu rapid 2 in giulesti, in echipamentul galben-negru..ce vremuri, ce vremuri!

MoWeed19.09.2011 11:05

De parca Rapid 2 ar fi singura divizionara secunda care sa ne fi eliminat in ultimii ani. Sunt curios doar in ce colt al tarii vom juca acest meci. Inca n-am jucat acasa in Moldova sezonul asta, poate ca ar fi cazul sa joace la Bacau, la prietenul Seche.

Andrei-Cristian19.09.2011 12:12
De parca Rapid 2 ar fi singura divizionara secunda care sa ne fi eliminat in ultimii ani. Sunt curios doar in ce colt al tarii vom juca acest meci. Inca n-am jucat acasa in Moldova sezonul asta, poate ca ar fi cazul sa joace la Bacau, la prietenul Seche.

 

Ce sa joci la Bacau...cade stadionul asta...

 

2-0

kla200519.09.2011 13:02

poate ne elimina astia...sa fie meniul complet

*Alecs*19.09.2011 13:24
De parca Rapid 2 ar fi singura divizionara secunda care sa ne fi eliminat in ultimii ani. Sunt curios doar in ce colt al tarii vom juca acest meci. Inca n-am jucat acasa in Moldova sezonul asta, poate ca ar fi cazul sa joace la Bacau, la prietenul Seche.

 

Cica ar fi la Buzau.

Eu inca astept un meci de acasa din campionat in afara hotarelor. Sunt multi romani plecati sau stabiliti prin Italia, Spania care nu i-au mai vazut demult sau chiar niciodata.

David19.09.2011 14:57

Vom contiuna seria de rezultate bune din campionat.

Daniel-Ionut19.09.2011 17:59

Sanatatea Cluj s-a inteles cu Ionel Ganea :D

Vlad Bogdan19.09.2011 18:38
poate ne elimina astia...sa fie meniul complet

 

Ai fi surprins?

Eu nu.

danimarcu19.09.2011 18:38
Sanatatea Cluj s-a inteles cu Ionel Ganea :D

O ,ce bine!

Poate se enerveaza si il strange pe Dodel de gat!... :D

Arsenal1886Steaua194719.09.2011 18:42

Aia da bomba :)) urmeaza Danut Lupu sa semneze maine !

MoWeed19.09.2011 19:37
O ,ce bine!

Poate se enerveaza si il strange pe Dodel de gat!... :D

Mai bine pe Gigel...

red&blue_boy19.09.2011 21:01

Eu unul sunt linistit, baietii au promis victoria joi.

Stiu ca le va fi greu, dar imi pun toata increderea in ei .

Virgil20.09.2011 17:38

Faza cea mai tare e ca s-ar putea sa-l legitimeze si pe Bunica.

danimarcu20.09.2011 17:47

Adevarul este ca orice jucator si-ar dori sa joace la Sanatatea Cluj! Este apogeul oricui,acolo simti ca esti fotbalist adevarat...

In plus, noile transferuri sigur sunt"sanatisti" de mici... :gathering:

axl20.09.2011 17:50

Foarte urat ce vor sa faca astia de la Sanatatea, Ganea, Contra, Bunica, e bataie de joc. Fiecare nou semnat va inlocui un jucator care a activat cine stie cati ani la Sanatatea, pierzand astfel ocazia de a juca intr-un meci de cupa cu Steaua care, indiferent cum ar sta situatia, e o chestie pe care o faci poate o data in viata.

Lari20.09.2011 17:57

Mie mi-a placut cum a sunat aia cu "Ganea a semnat un contract pe cel putin un meci cu noi". :huh:

_Answer_20.09.2011 18:36

toate ca toate dar "x"-ul la pariuri are 7.50 cota minina... ;)

«12»