FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vlad Chiriches

«1234»
Daniel-Ionut03.08.2011 12:35

b_21_chiriches_2011.jpg

Nume complet: Vlad Iulian Chiricheș

Data nasterii: 14 noiembrie 1989

Locul nasterii: Bacau, Romania

Inaltime: 1.83 cm

Post: fundas central

 

A mai jucat la:

  • 2008-2010 - International - 41 de meciuri, 1 gol
  • 2010-2011 - Pandurii Targu Jiu - 26 de meciuri, 0 goluri
Echipa nationala:

  • Romania U21 - 3 meciuri, 0 goluri
- in noiembrie va implini 22 de ani

- in 2007, s-a aflat in probe la Benfica Lisabona

- in 2009 a debutat in Liga 1 pentru International Curtea de Argeș

- in sezonul trecut a jucat 24 de meciuri pentru Pandurii si a avut o medie a notelor GSP de 5,61

 

Chiriches a semnat un contract pe 5 ani cu Steaua, dar va mai fi lasat la Pandurii pana in iarna.

ebonyc03.08.2011 20:56

Nu stiu daca e oportuna aceasta adaugare a lui Chiriches in lotul Stelei. Au spus ca de abia din iarna va veni si pana atunci se pot produce schimbari.

Daniel-Ionut04.08.2011 15:19

Transferul a fost inregistrat la Liga, acesta urmand sa se alatura lotului in iarna.

 

Transferul fundasului Vlad Chiricheș de la Pandurii a fost inregistrat, doar că acesta se va alatura lotului "roș-albastrilor" abia din iarna Gorjeanul poate evolua in centrul defensivei, dar la nevoie poate trece si pe partea dreapta

bogdinho'04.08.2011 15:21

Un fundas foarte bun , ar fi frumos un cuplu Chiriches-Gardos , pe viitor !

ARKA04.08.2011 18:42

Din cate tin minte a refuzat sa vina anul trecut, nu stiu de ce acum a acceptat. Nici un jucator cu capul pe umeri care doreste performanta nu ar veni la Steaua in situatia actuala. Poate numai pentru bani.

red&blue_boy04.08.2011 19:08

La sfarsitul sezonului trecut se spunea ca va merge la Dinamo, ca s-a inteles cu ei.

 

bogdinho'04.08.2011 19:11

Gresit , a refuzat pe Dinamo pentru ca e stelist. Eu asa stiu ca spus !

red&blue_boy04.08.2011 19:18

Am spus ca se zvonea ca va merge la Dinamo, n-am zis ca e sau nu stelist si de asta a refuzat Dinamo.Stiu ca am vazut si la ceva stiri atunci ca va merge la Dinamo.In fine, era asa, o chestie, nu conteaza prea mult asta, din moment ce a semnat cu Steaua.

ebonyc04.08.2011 19:58
Transferul a fost inregistrat la Liga, acesta urmand sa se alatura lotului in iarna.

 

Transferul fundasului Vlad Chiricheș de la Pandurii a fost inregistrat, doar că acesta se va alatura lotului "roș-albastrilor" abia din iarna Gorjeanul poate evolua in centrul defensivei, dar la nevoie poate trece si pe partea dreapta

 

Greseala mea in cazul asta.

AKGTech04.08.2011 22:39

Dintre toti adusi vara asta, baiatul asta e de departe cel mai bun transfer. Clar n-a fost adus la indicatiile ciobanului, ca asta e sigur fotbalist.

Chiar m-am uitat de multe ori la meciurile Pandurilor si am ramas mereu surprins de calmul si siguranta lui in deposedari. Pe langa asta, si cel mai evident lucru la el, iese mereu cu eleganta din clinciuri cu mingea la picior avand si o tehnica buna, nefiind genul sa bubuie baloanele ca disperatul. Daca nu ma insel, era chiar si capitan la Pandurii anul trecut, desi avea doar 20-21 de ani.

Are si un plus mare fata de Gardos, (care, fie vorba intre noi, e al dracu de nesigur si cu multe lipsuri) stie sa loveasca bine mingea cu capul si e mai mereu primul in duelurile cu atacantii. Si eu cred ca are dreptate Grigoras, se poate impune fara probleme ca titular...

MoWeed05.08.2011 08:15

Imi pare rau pentru baiatul acesta, era de viitor. Cel mai probabil va avea soarta atator jucatori promitatori care s-au pierdut intre jignirile lui Jiji si schimbarile de antrenori

S.S.Lazio05.08.2011 10:06

si asta e stelist asa cum il iubesc eu pe Gigi ..

gaspita07.08.2011 15:41

Nu sunt un adept al jucatorilor transferati de la echipe care se bat la subsolul clasamentului, dar asa cum si jucatori gen Gardos,Rusu,Costea au venit de la formatii de acelasi tip , sunt optimist , dar tot cred ca ar trebui sa se faca schimbari cu o importanta mai mare. Un apropo ar fi ca Becali ne tot atrage cu Moraes care nu a mai jucat de 3-4 luni , care nu stie unde e legitimat (Gloria Bistrita,TSKA Sofia, Steaua bla,bla,bla), acesta nu mai este un jucator cu o valoare atat de mare cum a fost pana in iarna aceasta.

bogdan9309.08.2011 07:08

bun venit chiri :clap:

danimarcu02.03.2012 21:05

Mai degraba "noul Gardos" decat "noul G.Popescu" acest Chiriches...

Presa si babuinul si-au facut un obicei din a reteza aripile oricarui tanar de viitor prin laude exagerate si ridicari in slavi dupa un joc mai bunicel...Parca-l vad si pe Vlad pe urmele lui Gardos ...

body3121.05.2012 17:11

A demonstrat ca are caltati de mare jucator.

Sper sa mai ramana la Steaua cateva sezone si sa vedem ce ii rezerva viitorul.

Mie imi place foarte mult de el.

emil8627.06.2012 17:31

Chiriches spun eu ca este cel mai bun pentru banderola de capitan in acest moment..

mirel2314.09.2012 20:56

Cred ca era mai bun la mijlocul terenului.. Are calitati bune.

edynho14.09.2012 22:55

Nu sunt sigur de asta , dar cred ca am auzit pe cineva spunand ca la inceputul carierei a fost folosit ca atacant. Poate de aici si calitatile tehnice bune pentru un fundas central.

alexafa17.09.2012 13:10
Nu sunt sigur de asta , dar cred ca am auzit pe cineva spunand ca la inceputul carierei a fost folosit ca atacant. Poate de aici si calitatile tehnice bune pentru un fundas central.

 

Chiriches cred ca este cel mai bun jucator care a jucat la Steaua in ultima vreme.

Lari21.09.2012 01:16

Anghel Iordanescu despre evolutia lui Vlad in meciul VfB - Steaua: 2-2:

 

"El e vinovat pentru că Steaua nu a cîștigat in această seară! De ce? Simplu, pentru că a gresit la amindouă golurile. La prima fază e demarcare pe zonă scurtă a lui Ibisevici. Laudele il fac pe Chiricheș să creadă că indiferent cum evoluează e un demn urmaș al lui Gică Popescu. Se insală! Probabil că se va maturiza atunci cind va pleca intr-un alt campionat si va realiza că orice greseală il va scoate din prima echipa Îl strică si Becali, care il vrea cu orice preț pus mai repede pe taraba la vinzare".

edynho21.09.2012 08:25

E primul jucator din ultimul timp care nu e criticat dupa un meci mai slab.Probabil ca mentalitatea ciobanului nu s-a schimbat , dar s-a abtinut doar pentru ca vrea sa scoata bani de pe urma lui. Sa fim serios totusi , a fost cu Stuttgart meciul si nu a gresit numai el , dar normal ca intre Ronaldo si Tatu , daca pierde echipa iese in evidenta ala mai bun.O sa aibe o cariera frumoasa sper , dar valoarea o va arata cand va pleca la o echipa cu liniste.

red&blue_boy21.09.2012 15:41

Nu l-a criticat ciobanul ca sa nu-i strice cota. Sau ca nu si-a dat seama...

Nu ca ar tine cineva cont de parerile lui...

ebonyc26.11.2012 13:25

Cica ar fi sosit pima oferta oficiala pentru Chiricash: Zenit ar oferi 6.5 milioane de euro cu salariu de 1.2 miloane pe an.

PS: Barcelona a dat 25 de milioane pe rateul numit Chygrynskyi.

Stryker26.11.2012 15:38

Pentru Chiriches ar fi bine sa plece, 1,2 mil. euro echivaleaza probabil cu salariul lui pe 10 sezoane la Steaua ... Pentru Steaua ar fi rau, nu vad cine ar putea sa-l inlocuiasca din lotul actual, plus ca grosul baniilor vor merge in alta parte decat la bugetul clubului ...

 

@ red

 

Ca cei de la Barca s-au pacalit cu Chygrynskyi este adevarat, insa Chygrynskyi venea de la Shakhtar, o echipa mult mai bine cotata decat Steaua, o echipa care castigase Cupa UEFA si care a reusit un joc relativ ok impotriva Barcei in Supercupa din 2009. Chygrynskyi find atunci probabil nr. 1 de la ucrainieni.

 

Chiriches in momentul de fata nu prea are cum sa aiba o cota mai mare de 5 mil. Daca ar fi la un club mai bine cotat, i-ar creste si lui automat cota.

 

 

 

«1234»