FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cand se va trezi Gigi? Iordanescu o solutie pentru Steaua?

«12»
diogene13.03.2006 20:34

Jucam prost! Ca o echipa de duzina. Si culmea, antrenorului curului nu ii pasa de suporteri! Gigi, trezeste-te tata! Pierdem campionatul si (destul de probabil) calificarea mai departe in Cupa UEFA! Daca se va rata calificarea, trebuie sa asteptam sa vina Poli sa ne-o "traga" in Ghencea (sau, ma rog, pe Lia Manoliu?) Ca la cum jucam asta ne asteapta! Offf...

Chiar, ce ati spune de tata Puiu la Steaua?

strezahuzum13.03.2006 20:41

Iordanescu :o :o :o ??? Va rog ... spuneti-mi ca visez ! In ordinea descrescatoare a celor mai proaste solutii cu putinta, cred ca "Generalul" si iconitele lui sunt pe locul 2, dupa "Mister Zero", Olaroiu in persoana !!

Motanu D13.03.2006 20:43

Probabil ca singura solutie mai proasta e Cornel Dinu!

Ice_Angel13.03.2006 20:50

Iordanescu o solutie pt Steaua?!Poate dak va reusi sa se detaseze de fantomele trecutului si de acele greseli incredibile de la echipa nationala."Tata Puiu" a fost in trecut un jucator si un antrenor cu care Steaua s-a mandrit.Cred ca ar mai trebui asteptat 2,3 etape plus meciul cu Betis si dak echipa nu va reveni la parametrii pe care ii arata in "era Protasov",cred ca Gigi ar trebui sa ia legatura cu Iordanescu,mai ales ca acesta este liber de contract.Nu putem sa dam vina pe jucatori pt rezultate deoarece sunt aceeasi pe care ii avea si Oleg.Singurul vinovat trebuie sa fie considerat este Olaroiu care nu reuseste sa creeze acea atmosfera de victorie care domnea in trecut in vestiar.In plus,Iordanescu a dovedit ca stie sa faca performanta.Sa ne uitam ce a facut la arabi sau la greci,dar nu si la nationala. :evil:

forever_STEAUA13.03.2006 20:54

S-au terminat antrenorii in lumea asta de ar trebui sa apelam la tata puiu?

Sa fim seriosi...

Cum este demis un antrenor noi trebuie sa il aducem la Steaua?

Nici ola-roiu si nici puiu nu au fost demisi pentru rezultate excelente obtinute... Cred ca ne-am saturat de un rebut ... cam pentru , sa zicem, 100 de ani...

korkom13.03.2006 21:01

Sa fim seriosi cu venirea lui tata puiu....

Daca am ajuns sa ne gandim la acest antrenor ca la o solutie pentru iesirea din criza a echipei, atunci putem spune ca suntem disperati...

Haideti sa mai avem rabdare pana la meciul cu Betis din retur si de abia atunci vom mai vedea...

_Answer_13.03.2006 21:11

hai k asta le intrece pe toate...numai de tata puiu nu aveam noi timp acum cand jocul a reusit olitza sa il strice de tot... :(

mahay13.03.2006 22:06

fratilor eu cred ca cel mai potrivit antrenor la ora actuala este GRIGORASH !!! uff...stau si ma uit la TV la ce prostii pot sa zica MM si Oli-ROIU ...auzi u..ca s-au aparat aia prea mult..da in celelalte meciuri tot cartzu a fost antrenoru adversarului???dak si Betis a jucat defensiv...sau l-am auzit p MM spunand d meciurile cu Protasov..cele cu vasluiu si cu bistritza...dar i-l intreb p MM ...oare Steaua doar alea 2 meciuri le-a jucat in perioada Protasov???despre meciul cu dinamui eu spun ca la cum s-a jucat trebuia sa batem cu 5 - 1...cel putzin la al 2-lea gol a fost o ezitare a lu' HAMUTOVSKY...in meciul cu rosenborg a fost gresheala lu' Radoi...dar ECHIPA JUCA FOTBAL ATUNCI !!! acu o spun cu parere d rau ca nu prea mai joaca fotbal!!! la ce parere buna vad ca are conducerea despre Oli-ROIU mi-e frica ca o sa avem multe d indurat...si nu vreau sa compromitem acest sezon...mai ales exact acu cand se IMPLINESC 20 d ani d la cea mai frumoasa seara...7 MAI 1986...

***alex***13.03.2006 22:57

Asta mai lipseste! Alt mare credincios! Daca vine la Steaua e clar ca in curand o sa avem un episcop in locul lui MM si cativa preoti in echipa! :)

winner_00713.03.2006 22:58

tata pui mda..........nu cred kar fi bine dar daka Protasov ar veni................... :lol: :D:D:D:D:D

bebeto13.03.2006 23:01
Asta mai lipseste! Alt mare credincios! Daca vine la Steaua e clar ca in curand o sa avem un episcop in locul lui MM si cativa preoti in echipa! :)

 

vezi ca te aude Jiji sfintu,si ai dai idei. :D

***alex***13.03.2006 23:29

nea Jiji am glumit nu ma lua in seama sunt nebun :))

andrei_dyl14.03.2006 01:39

hai sa fim seriosi cu " tata puiu la Steaua ". Eventual sa nici nu mai jucam pe Lia Manoliu si sa jucam undeva la vreo manastire unde cred ca Iordanescu s-ar simti excelent si sa-l pastreze si pe Olaroiu care ar putea sa devina antrenor cu portarii! i s-ar potrivi de minune la tactica lui "ultraofensiva".

danciu1914.03.2006 02:12

Pt mine exista o singura solutie in momentul de fatza [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color],merita acest lucru ,si cred ca nici el nu mai suporta aceasta pozitie de conjunctura.Un om ca MM Stoica sa faca asemenea declaratii fatza de suporterii Stelei este inaccesibil.Fratilor trezitiva nu vedeti ce ne face MM,de cate ori sa-l puteti ierta,eu vreau in primul rand decat demisia lui MM,care acum da in Protasov.poate si Iordanescu merita o sansa sa nu uitam ce lucruri minunate a reusit alaturi de Laca.

Bogdan4Steaua14.03.2006 05:09

Ai dreptate in privinta lui [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] dintr-un anumit punct de vedere. Dar ce ne facem daca echipa nu merge?

 

[color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] este si va ramane un adevarat simbol pentru Steaua si daca nu ar avea rezultate, nu cred ca ne-ar lasa inima sa il fluieram macar o secunda. Un astfel de om nu merita sa iasa pe usa din dos niciodata. Sa il coboram pe [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in iarba este un risc; riscul de a pata fara sa vrem imaginea unui idol. Nici un stelist adevarat nu vrea asta. Niciodata.

titanforever14.03.2006 07:30

prin conferinta de presa sustinuta dupa meciul cu Arges,olipoli a jignit suporterii care au stat 2 ore in ploaie.a spus ca el nu are ce vorbi cu suporterii,ca echipa e pe primul loc la egalitate de puncte si inca in UEFA.deasemenea foarte senin a spus ca el este ghinionistul!!!.

te intreb si eu Oli,crezi ca faci mai multe sacrificii decat suporterii?tu tot ce faci la Steaua(mai mult rau)faci pe bani,suporterii iti platesc intr-un fel salariul ma nenorocitule si tu spui ca nu ai ce discuta cu noi?

oare meritam din partea acestui taran asemenea "respect"

cred ca prin aceasta conferinta si in cazul in care nu se va califica la sevilla Oli va fi contestat in permanenta si asa sper ca va fi.

inca ceva:Oli esti un nenorocit,din partea noastra respect 0 asa ca pleaca pana nu nenorocesti si pe Steaua!@

dbd14.03.2006 16:08

asta e ...acu daca totul e pe banii lu Gigi face ce vrea !

forever_STEAUA14.03.2006 17:38
Ai dreptate in privinta lui [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] dintr-un anumit punct de vedere. Dar ce ne facem daca echipa nu merge?

 

 [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] este si va ramane un adevarat simbol pentru Steaua si daca nu ar avea rezultate, nu cred ca ne-ar lasa inima sa il fluieram macar o secunda. Un astfel de om nu merita sa iasa pe usa din dos niciodata. Sa il coboram pe [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in iarba este un risc; riscul de a pata fara sa vrem imaginea unui idol. Nici un stelist adevarat nu vrea asta. Niciodata.

 

Si tu ai pe de o parte dreptate. Dar... prefer sa il sustin pe Laca, decat sa il suport pe "Marele Antrenor" . Laca nu va zice niciodata ca nu are ce discuta cu suporterii. Laca nu va gasi tot felul de scuze penibile pentru un meci pierdut. Si sa zicem ca nu ar reusi nici Laca sa faca mai mult dcat "Marele Antrenor". Atunci te intreb: daca nici unul nu reuseste nimic, pe cine preferi tu ? Laca sau "Marle Antrenor" ?

 

PS: Laca nu va iesi niciodata de la Steaua pe usa din dos dintr-un singur motiv: [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] inseamna Steaua.

IONUTZ-CIPRIAN14.03.2006 17:46

:evil: >>>Iordanescu LA Steaua?!Cred ca se glumeste aci ,nu?Ce sa caute ala la echipa?Atata ne mai trebuie,sa vina marele general,eu l-as propune pe [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] poate cu el se va face treaba,daca nu merge pentru mine tot simbolul care este acum va ramane!Altul nu stiu care ar trebui sa vina,nu am nici cea mai mica idee!>>> :twisted:

I.N.Money14.03.2006 20:15

Din cate se pare,Jiji chiar vrea sa-l aduca pe "tata Puiu",dar pe un post de consilier... :!:

Ayrton14.03.2006 20:32

Mai bine l-ar aduce pe Ienei pe post de consilier! El este antrenorul care a facut din Steaua o echipa europeana! Dar jj se pare ca vrea numai rebuturi la echipa...

FortuneTeller14.03.2006 20:44
Ai dreptate in privinta lui [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] dintr-un anumit punct de vedere. Dar ce ne facem daca echipa nu merge?

 

 [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] este si va ramane un adevarat simbol pentru Steaua si daca nu ar avea rezultate, nu cred ca ne-ar lasa inima sa il fluieram macar o secunda. Un astfel de om nu merita sa iasa pe usa din dos niciodata. Sa il coboram pe [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] in iarba este un risc; riscul de a pata fara sa vrem imaginea unui idol. Nici un stelist adevarat nu vrea asta. Niciodata.

 

Adica atit il iubim noi pe Laca caci nici macar n-avem incredere in ce ar putea face ca antrenor!! Si exact de ce am avut incredere in Zenga sau Oleg inainte sa-i vedem la treaba? Nu mi-e frica sa-l vad pe Laca esuind ca antrenor la Steaua, ci mi-e frica ca un om deosebit, un simbol, nu va avea parte de ceea ce-si doreste cel mai mult. Si mi-e frica ca intre timp toti idiotii gen Olaroiu sau marionete gen Hagi vor avea parte de asta!

Alin_H14.03.2006 21:04
prin conferinta de presa sustinuta dupa meciul cu Arges,olipoli a jignit suporterii care au stat 2 ore in ploaie.a spus ca el nu are ce vorbi cu suporterii,ca echipa e pe primul loc la egalitate de puncte si inca in UEFA.deasemenea foarte senin a spus ca el este ghinionistul!!!.

  te intreb si eu Oli,crezi ca faci mai multe sacrificii decat suporterii?tu tot ce faci la Steaua(mai mult rau)faci pe bani,suporterii iti platesc intr-un fel salariul ma nenorocitule si tu spui ca nu ai ce discuta cu noi?

  oare meritam din partea acestui taran asemenea "respect"

  cred ca prin aceasta conferinta si in cazul in care nu se va califica la sevilla Oli va fi contestat in permanenta si asa sper ca va fi.

  inca ceva:Oli esti un nenorocit,din partea noastra respect 0 asa ca pleaca pana nu nenorocesti si pe Steaua!@

 

Pt mine, Olaroiu (dupa vorbele astea) si Dica (dupa ce a scuipat spre suporteri la meciu Steaua-Brasov 3-2 din sezonu' trecut, tot pe ,,Lia Manoliu") s-au anulat ca oameni. Nu le contest calitatile din punct de vedere fotbalistic, care or fi alea la Oli, insa ca simpli indivizi nu mai reprezina absolut nimic.

Ciupacabra14.03.2006 21:36

Tata PUIU la Steaua ? clar nu , ar fi o tragedie . multi de pe acest forum vad ca il sustin pe Grigoras , eu sunt din Constanta si nu stiu daca ar fi cea mai inteleapta decizie , Grigoras este un antrenor de echipe mici , care nu este obisnuit cu presiunea , care se simte mai bine pornind ca outsider , poate singurele solutii in momentul de fata ar fi Marius [color:red]LA[/color][color:blue]CA[/color][color:red]TUS[/color] si Mircea Lucescu

Virgil15.03.2006 16:09

Se pare ca Gigi il aduce consilier la Steaua pe tata Puiu,pentru a-l baga in presiune pe Oli.Daca nu va avea rezultate e posibil ca Oli sa aiba soarta predecesorului sau.Poate ca apoi,daca nici tata Puiu nu va reusi,va intra si Laca in ultimele etape.

Dar eu vreau ca Oli sa confirme. :idea:

«12»