1.Membrii staff-ului sunt obligati sa respecte in totalitate regulamentul forumului fcsteaua.ro
2.Membrii staff-ului sunt obligati sa aiba o conduita civilizata si rezervata fata de utilizatorii forumului, indiferent de modul in care se exprima acestia. Nu sunt permise jigniri, ironii, atacuri la persoana sau un limbaj trivial, nici in discutiile de pe forum si nici in mesajele private.
3.Membrii staff-ului trebuie sa aiba o atitudine civilizata si respectoasa intre ei in discutiile de pe forumul public. Toate conflictele intre membrii staff-ului vor fi rezolvate pe forumul privat. Plangerile vis-à-vis de atitudinea sau deciziile colegilor vor fi facute, de asemenea, pe forumul privat
4.Orice anulare sau modificare a unui avertisment/unei suspendari va fi discutate in prealabil pe forumul privat si necesita aprobarea majoritatii moderatorilor. In cazul in care nu toti moderatorii raspund in decurs de 2 zile de la postarea cererii de anulare/modificare se va lua in considerare numai parerea celor care raspuns
5.Moderarea. Moderarea se va face la sange, respectand litera regulamentului, nu spiritul acestuia. Astfel, fiecare abatare de la regulament va fi sanctionata, fara a se tine cont de numarul de postari, vechimea pe forum, apartenenta la AISS s.a.m.d.
6.Raspunsul la plangerile postate de utilizatori in topicul special de pe forum va fi postat de catre MoWeed sau Alex, in functie de caz.
7.Membrii staff-ului nu au voie sa sanctioneze un utilizator daca se afla in conflict cu acestia
8.Niciun membru al staffului nu are voie sa denigreze vreo glorie a Stelei.
9.Redactorii sunt obligati sa pastreze un ton civilizat in articolele puse pe site, in special in relatia cu foste glorii ale Stelei. Nu se vor mai permite articole care sa contina jigniri de orice fel la adresa jucatorilor/conducatorilor care ne-au facut fericiti in trecut(Ex : Ilie Fantezie, articolul la adresa lui Lacatus,etc).
10.Redactorii vor trebui sa comunice din timp pe forumul special daca nu pot scrie un articol, sunt plecati,etc.
11.Avancronicile si cronicile vor fi scrise prin rotatie de toti redactorii si vor fi semnate cu FcSteaua. Atat avancronica cat si cronica pot fi scrise la modul personal sau rece atata vreme cat respecta regulile de mai sus.
12.Orice incalcare a prezentului regulament (ex : membrul staffului sanctioneaza un utilizator cu care este in conflict, redactorii posteaza articole fara sa tina cont de ziua de postare si fara sa anunte in prealabil,etc) se sanctioneaza cu avertisment. La 2 avertismente in 6 luni, respectivul membru va parasi echipa.
Acesta este regulamentul de ordine interioara pentru moderatori si redactori. In cazul in care aveti intrebari sau completari, postati aici un raspuns pana miercuri
