FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Transferuri in vara 2011

«112131415»
red&blue_boy29.07.2011 08:19

Daca pe Marica l-a ratat Jiji, trebuie sa ne multumim si cu Florin Costea... :)

Daniel-Ionut29.07.2011 17:59
Sa vina toti, ce dracu, facem centru de reabilitare.

 

Sa nu privim cu ochelari de cal, si sa nu exageram in privinta jucatorilor acum din cauza ciobanului... Florin Costea nu e un rebut. E un jucator bun pentru Liga 1.

blindica29.07.2011 18:43

Florin Costea in forma sa maxima a fost foarte bun. Da,sunt jucatori de la retrogradate cei doi Costea si Prepelita. Daca Prepelita nu mi se pare ca rupe gura targului,Mihai Costea nu confirma valoarea ( asta daca o are,iar specialistii in domeniu isi pot da cu parerea daca e ceva de slefuit la acest jucator),de la Costea Florin chiar trebuie sa avem mari asteptari daca si numai daca va avea ocazia de a continua activitatea intr-un mod profesionist,conditii ce nu i-au fost oferite la Craiova cam niciodata si mai ales in ultimul timp,iar la Steaua stim bine ce situatie este.

ebonyc30.07.2011 01:51

Mai are Craiova 15-16 jucatori pe acolo. Sa-i ia pe toti. Azil de handicapati continua Steaua idiotului sa fie. Ma mir cum de l-a "ratat" pe Florescu.

 

ebonyc01.08.2011 21:09

â–ª MM Stoica: "Sovsic nu mai vine"

 

Ce rasturnare senzationala de situatie!! Soc!

red&blue_boy02.08.2011 04:01

De parca si-a fost vorba sa vina.

Doar daca era gratis sau daca juca la Craiova !

 

Am auzit la radio ca ciobanul a zis ca l-a luat pe Prepelita.In schimb,Mititelu spune ca e inca sub contract cu Craiova...

BNQ03.08.2011 11:27

F. Costea pe 4 ani.

cristy.steaua2103.08.2011 11:44

Din seria: "Palate aurite si Academia moare de foame !"

284715_264855523530481_159580957391272_1253270_807102_n.jpg

pcsbb03.08.2011 13:07
Din seria: "Palate aurite si Academia moare de foame !"

 

Nu sunt prea multe de spus, nu stiu ce e mai scarbos, aurul ala spoit pe pereti sau analfabetul ala in tricoul Stelei. :confused:

*Alecs*03.08.2011 13:26

Ma uitam si la pozele de ieri parca, astia au semnat cu Biserica Romana ?

Daniel-Ionut03.08.2011 14:14

Un jucator foarte bun.

ebonyc03.08.2011 14:51
Din seria: "Palate aurite si Academia moare de foame !"

 

Zici ca-i noul Lutu. SI cand zic "noul Lutu" ma refer la actualul sofer Lutu.

 

De parca si-a fost vorba sa vina.

Doar daca era gratis sau daca juca la Craiova !

 

Am auzit la radio ca ciobanul a zis ca l-a luat pe Prepelita.In schimb,Mititelu spune ca e inca sub contract cu Craiova...

 

Eu nu prea inteleg treaba asta cu echipa dezafiliata. In mod normal o echipa de fotbal e o firma si indiferent ca e afiliata sau nu FRF jucatorii apartin respectivei echipe si nu pot pleca asa de capul lor. Nu inteleg cum pleaca astia gratis pe capete de la Craiova.

cristy.steaua2103.08.2011 15:06
Eu nu prea inteleg treaba asta cu echipa dezafiliata. In mod normal o echipa de fotbal e o firma si indiferent ca e afiliata sau nu FRF jucatorii apartin respectivei echipe si nu pot pleca sa de capul lor. Nu inteleg cum pleaca astia gratis pe capete de la Craiova.

 

Craiova nu mai exista.. deci jucatorii au fost declarati "ai nimanui".

Si cum sunt 'pe gratis' vin la Steaua..

ebonyc03.08.2011 15:11
Craiova nu mai exista.. deci jucatorii au fost declarati "ai nimanui".

Si cum sunt 'pe gratis' vin la Steaua..

 

Am aflat: "Alte mentiuni: Falimentul Asociatiei FC Univ.Craiova a fost cerut de lichidatorul judiciar numit de judecatoria Craiova in vederea lichidarii si radierii. Motivul falimentului este determinat de faptul că nu au putut fi identificate bunuri, acte, reprezentantii legali ai debitoarei iar dovada ultimului sediu a expirat."

gio_stgloria03.08.2011 15:53
Nu sunt prea multe de spus, nu stiu ce e mai scarbos, aurul ala spoit pe pereti sau analfabetul ala in tricoul Stelei. :confused:

 

Uitati baieti , de aceea spun unii ca telul nostru de a-l inlatura pe becali e o prostie, pentru ca exista persoane care nu inteleg care e tinta si se leaga de partile colaterale, in speta costea. Simteai tu nevoia sa-l jignesti nu ? Pe ce motiv ? [...]

danimarcu03.08.2011 18:03
Eu zic sa nu va mai faceti sange rau in legatura cu entuziasmul exuberant al lui Bogdinho cand apare un alt nume legat de Steaua pe piata transferurilor. E clar ca face asa la misto. Nimeni intreg la minte n-ar lauda un jucator in halul asta si dupa ce-l vede doua meciuri la Steaua sa dea cu el de pamant.

 

Ai fost prea subtil pentru gusturile tanarului din Targoviste...:))))

 

Despre transfereurile minune doar atat:

Pana si spaniolii ar uita de tiki-taka daca s-ar transfera la Steaua!

 

pcsbb03.08.2011 20:08
Uitati baieti , de aceea spun unii ca telul nostru de a-l inlatura pe becali e o prostie, pentru ca exista persoane care nu inteleg care e tinta si se leaga de partile colaterale, in speta costea. Simteai tu nevoia sa-l jignesti nu ? Pe ce motiv ? [...]

 

[...] Tu esti tot o victima colaterala [...]

south-side04.08.2011 09:01

Hahalerelor a bagat ne-a gg 5 meleoane in jucatori. Nu va mai suportati. Huooo

 

Suma platita de Gigi: Aproximativ 4.000.000€

 

http://www.sport.ro/Liga-1/jackpot-Gigi-si...n-fotbalul.html

 

P.S. Cine face prinsoare ca investitia asta va fi cu minus mai mult decat va fi cu plus?

 

P.S. 2 Haide cu Moraes ca mai e loc. Tiki-takaaaaa !!!

ebonyc04.08.2011 13:54

Nu vine si Alexutu Piturca?

bogdinho'04.08.2011 14:00

Ultimele transferuri sunt foarte bune , sa speram ca se vor integra repede in ceea ce vrea Ronny Levi sa implementeze.

 

Ar trebui sa revina la sistemul sau preferat 4-3-3 , cum juca la Unirea. Mai multa consistenta ofensiva.

strezahuzum04.08.2011 14:28

bogdinho, tu erai langa nea Jiji, aplaudand cand se urca oligofrenul pe Maybach ?

bogdinho'04.08.2011 14:36

Niciodata !

 

Eu am mai spus-o , m-am plictisit de toate idioteniile spuse de Cioban si m-am saturat sa tot facem lucruri fara niciun rezultat impotriva lui. Am hotarat sa il ignor.

 

Ma axez strict pe jucatori , antrenori , jocul echipei . E greu sa mearga aceste lucruri atata timp cat infectul se va baga peste , dar sper ca Levy sa isi puna in joc onoarea si sa refuze orice " sfat " !

cristy.steaua2104.08.2011 16:28
Niciodata !

 

Eu am mai spus-o , m-am plictisit de toate idioteniile spuse de Cioban si m-am saturat sa tot facem lucruri fara niciun rezultat impotriva lui. Am hotarat sa il ignor.

 

Ma axez strict pe jucatori , antrenori , jocul echipei . E greu sa mearga aceste lucruri atata timp cat infectul se va baga peste , dar sper ca Levy sa isi puna in joc onoarea si sa refuze orice " sfat " !

Deci..te-ai plictisit de cioban,il ignori, lucrurile merg prost din cauza lui, iar tu speri ca sezonu` asta sa luam cupa si campionatu. Nu? :bananadance:

Era mai bine daca nu existau toate protestele?

bogdinho'04.08.2011 17:11

Nu zic ca era mai bine , doar ca mie mi s-a luat de el , pur si simplu e un NIMENI si il ignor. Atata tot!

south-side04.08.2011 17:36

Interesant este cum reusesti sa-l ignori. Cand el este tot ce inseamna echipa aia: presedinte,manager,antrenor,maseur,gradinar etc. Cum poti sa-l ignori cand il vezi zilnic, cand ti-a mutat echipa din casa ei, cand zice ca da milioane de euro da el se tiganeste la un rahat de chirie.

 

S-au facut compromisuri destule pentru echipa si pentru jucatori de cand dureaza lupta asta. Pentru liniste s-a calcat pe orgoliu de prea multe ori in atatia ani. Omul asta e ne-ignorabil ca sa zicem asa, nu mai poate fi vorba vreodata de asa ceva.

«112131415»