FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dezbateri

«123»
MoWeed14.04.2011 12:07

Da' aia a lu' streazahuzum de ce ai mai sters-o?

I.N.Money14.04.2011 12:08

Pai era cam la fel.

MoWeed14.04.2011 12:12
Subscriu. Cand vad cretinisme din astea debitate drept mari realizari, imi vine sa turbez. Cine v-a spalat bah creierele in asa hal ??? Chiar nu mai e nimeni pe aici care sa-si aduca aminte de ce juca Steaua NU IN 86, ci in 1996, 1997, 1998, 2000 ???

 

Bah, poti sa ai ghinion si sa pierzi un meci pe care l-ai dominat cap-coada. Da, se mai intampla. DAR SE INTAMPLA RAR !! Pierzi o data sau faci egal, dar in alte 3-4 meciuri castigi ! Si castigi la scor, cu 3-0, 4-0, 4-1, cu stadionul in picioare, aplaudand. Nu cu curul in poarta, tremurand de frica la fiecare minge aruncata de adversar in careu.

 

Cand mama dracului a ajuns antifotbalul o calitate ? Cand a devenit cu putinta ca la un atacant sau mijlocas sa fie mai important "sa faca faza defensiva" decat sa stie sa dribleze, sa preia, sa dea o pasa decenta sau sa suteze ?

 

PS : Bah tacticienii si "pragmaticii" lui peste prajit, aia care vor "puncte nu spectacol" (de parca a face spectacol e ceva rusinos, in loc sa fie esenta jocului de fotbal). CINE A PIERDUT 4-2 in Ghencea cu balega militiano-securista mah ? Si cine a pierdut si in tur Nu cumva Olita, marele antrenor cu atatea marete rezultate ? De la plecarea lui Protasov numai tacticieni din astia care "vor puncte nu spectacol" am avut .. si am castigat cu jigodiile militiano-securiste O singura data. In rest egaluri sau infrangeri. Luati-va dracului tactica lu' peste prajit si duceti-va..

Fara pasajele in rosu nu era o mare problema. Ba chiar, daca din ultimul pasaj se elimina injuraturile, e acceptabil si ala. Daca postarea are si altceva decat jigniri, va rog sa o editati.

Cred ca a fost prima postare a omului asta cu care sa fiu de acord :))

 

 

PS: In plm, sunteti off-topic :offtopic:

Lari14.04.2011 12:45

Iertata-mi fie introducerea in seama, dar eu as fi bagat si numele lui Cristiano Bergodi (era sa scriu Ronaldo :alcoholic: ) in lista cu antrenorii din perioada Guie: sa califici echipa in grupele Ligii Europa doar cu victorii, e o chestie pentru rahatu' asta de fotbal romanesc. Plus de asta, in TOATE meciurile din calificari chiar am jucat fotbal, din punctu' meu de vedere.

 

Daca vi se pare ca am batut campii mai ceva ca Barcelona Sahtioru', propun sa faceti un nou sondaj, sa nu-l nedreptatim pe broscar. :proud:

I.N.Money14.04.2011 13:13

Subscriu la ce zice Lari.

 

@Lari

 

Pe cand prima de Paste?

Lari14.04.2011 13:23

Cand vreti sa mi-o dati, e ok cu mine :king:

Ronnie14.04.2011 16:04

Incercati sa editati posturile decat sa le stergeti. Io habar n-aveam de nicio discutie/cearta/plm p-acolo. Si nici nu-s asa mare fan al gunoiului ca sa-mi dau seama.

 

Anyway... 2. Bergodi a stat foarte putin la Steaua ca sa ne putem da seama de valoarea lui. Am preferat sa pun antrenori care au stat minim jumatate de sezon.

 

Asa putea fi si Dumitriu ca a batut 3 meciuri din 3. Sau Edi Iordanescu cu o victorie in doua meciuri.

 

 

Lari14.04.2011 16:15

Cu tot respectul Ronnie, dar daca tu compari realizarile lui Bergodi cu ale alora 2...

Ronnie14.04.2011 16:20

Nu-i compar Lari, spun doar ca un antrenor poate sa-si puna amprenta pe joc daca sta cel putin 6 luni. (bine, in opinia mea un antrenor trebuie sa stea macar 2 ani la o echipa ca sa-si impuna propria filozofie)

MoWeed14.04.2011 16:20

Cam cat a stat Bergodi, a stat si Hagi.

Lari14.04.2011 16:25

In fine... pentru mine, faptul ca a facut o echipa noua, ca a bagat 2-3-4 tineri in echipa si ca a calificat echipa in grupele EL doar cu victorii, sunt niste realizari incredibile pentru Romania, dupa mintea mea.

 

Da, a pierdut cu 1-0 cu Dinamo, in Ghencea, asta fiind singura sa pata la dosar. Insa asezase echipa pe un anume fagas, iar acest lucru se vedea din avion.

 

SCUZE pentru :spam: ! :look:

MoWeed14.04.2011 16:34

Nu e spam. Din punctul meu de vedere ai drepate. Eu spuneam doar ca daca il punem pe Bergodi tre sa-l punem si pe Hagi.

Asa si Dorinel a avut rezultate foarte bune la ce lot avea si tinand cont de adversari, dar el a stat prea putin

Ronnie14.04.2011 16:40

Sunt prea multi antrenori care au stat cate 4-5 meciuri si am considerat ca nu are rost sa ii enumeram si pe ei. Dar daca vreti neaparat sa-l pun si pe Bergodi eu nu am nicio problema. Doar ca alaturi de el trebuie adaugati si Dorinel, Ilie Dumitrescu, Dumitriu, Cartu etc.

MoWeed14.04.2011 17:03

O intreaga pagina de off-topic. Si mai ziceti ca sunteti moderatori...

 

Ronnie, fa cum crezi tu de cuviinta. Tu ai deschis topicul.

Ronnie14.04.2011 17:09

Il pun si pe Bergodi ca sa primesc 5 stelute de la Lari pe profil.

 

Da' oricum deja o mare parte din lume a votat pe unu'.

axl14.04.2011 17:11

De ce vorbiti aici cand puteati spune lucrurile astea chiar la discutia respectiva?

 

Ronnie, daca bagi si Bergodi nu se duce puIii de suflet sondaju?

 

Ronnie14.04.2011 17:14

Neah, a mers ok boss.

 

Discutam mai intim aici, putem sa ne facem si cate-un compliment fara sa fim numiti gay :D

MoWeed14.04.2011 17:24

Acum, sa revenim on-topic:

 

Propun ca prima dezbatere sa inceapa luni si sa se numeasca: "A fost protestul din 17 aprilie un succes sau nu?"

Ma gandesc ca o astfel de discutie ar fi utila mai ales pentru cei din AISS, sa vada ce a fost bun, ce ar trebui schimbat s.a.m.d. Ar putea sa ne ajute in viitor.

 

Ideea lui Lari era foarte buna, insa acum e cam tarziu.

 

 

De asemenea, pana la urma cum ramane: pe baza de invitatii sau poate posta oricine cu precizarea ca ne rezervam dreptul de a sterge/edita postari care contin off-topic?

 

Ronnie14.04.2011 17:41

Cum a intrat in discutie cuvantul gay cum te-ai emotionat, Caline.

 

On Topic: Da, e perfect. Oricum si eu m-am gandit inainte sa fac topicul cu antrenori sa deschid unul cu subiectul acesta. E obligatorie o astfel de dezbatere pe forum.

 

Si referitor la participanti. Eu propun sa lasam pe toata lumea sa posteze cu conditia sa scrie argumente referitoare la ceea ce sustine. Iar noi sa moderam la sange, sa nu lasam nici 1% de off-topic. + ca ne rezervam dreptul de a sterge orice mesaj si a sanctiona.

MoWeed14.04.2011 18:11

Atunci o sa deschid eu dezbaterea duminica seara cand ajung acasa sau luni.

Fane02.07.2011 09:53

Costi ,cand ne vedem ?

Mozii si redactorii.

Costi02.07.2011 11:19

bai, undeva saptamana viitoare. va anunt din timp cand am si eu date.

Dragoshel06.07.2011 22:25

COSTI, si daca nu o sa ajung joi?? voi fi dat afara?

Costi06.07.2011 22:36

evident ca nu. joi ne vom intalni ca sa ne punem gandurile in ordine, ca sa pornim intr-o directie. sper ca lumea sa nu faca act de prezenta joi, ci sa se implice mai apoi in gestionarea corecta a sarcinilor...

Fane07.07.2011 06:02

dupa cum stiti ( unii ), martea si joia am incasari la bloc de la 18.00 - 20.00

am sa ajung si eu putin mai tarziu

«123»