Lari, tipar comportamental era si pe Ghencea, asta daca nu cumva ati uitat ca se cumpara cola de la gheretele dubioase de la t2, sau cum erau tribunele pline de cetateni tip mall (in special la meciurile importante).
E de dezbatut asta.
Fara discutie ca "nivelul" scazuse mult in ultimii ani. Insa "problema" cu Arena Nationala este ca lumea vine acolo in primul rand pentru stadion, dovada numarul spectatorilor atrasi si de Steaua, si de Dinamo, si de Rapid, net superior celui de pe propriile stadioane.
Fara discutie ca e foarte bine ca s-a facut un astfel de stadion, nimeni nu cred ca e atat de stupid sa spuna altceva (excluzand din discutie problema "football is for you and me, not for a fuckin' industry").
Poate nu toti se refereau la mall arena ca si calitati fizice , dar majoritatea de-asta il numeau/numesc asa. La un tipar comportamental ti-a venit tie in minte sa scrii acum. Cand juca prin 2006 pe Lia Manoliu , semifinala de UEFA aveai aceeasi parere? Hmm..nu te chinui sa imi dai un raspuns , il stiu deja.
Compari "mar" cu "pantalon". Si lasa aerele de superioritate, arati ca aia care poarta ochelari de soare-n cluburi.