Si de ce avem mare noroc?
Si de ce avem mare noroc?
De ce nu joaca Zicu?
Cumul de cartonase.
Oricum au echipa mai buna ca a noastra.Eu trag sperante ca macar Maicon sa joace cateva minute , ma indoiesc ca se va indura MM sa nu se bage peste Sorinaccio si sa impuna " Melcul " alias Bilasco titular ![]()
Nu stiu de ce am impresia, dar cred ca vom castiga.
În doar 15 de ore, 26.000 de timisoreni au cumparat toate biletele puse in vinzare la derby-ul de simbata
Iar suporterii promit spectacol si o coregrafie speciala ![]()
Mda, Zicu nu mi se pare chiar asa de temut, daca Bilasco e melc atunci Zicu s-ar incadra in aceeasi categorie.
salut. sunt un suporter stelist care sta in Timisoara pentru ca aici sunt la facultate. impreuna cu 2 amici am incercat sa luam bilete pentru meci dar s-au epuizat foarte repede. exista vreo posibilitate ca galeria sau cineva sa le ia din Bucuresti si sa le "rascumparam" aici la Timisoara? astept raspuns. multumesc. forza Steaua!
Mijlocasul Mihai Raduț nu va putea evolua pentru Steaua in derby-ul cu Poli Timisoara. Fotbalistul in varstă de 21 de ani a suferit o contuzie la umar in timpul unui antrenament desfășurat astazi si a fost lasat acasă de antrenorul Sorin Cirtu.
Raduț nu se va antrena deloc pană luni, zi in care va efectua un control medical care va indica exact perioada de pauză pe care va fi nevoit să o ia.
Steaua il mai are indisponibil pentru meciul de la Timisoara si pe brazilianul Ricardo Gomes, accidentat in meciul cu FC Vaslui.
prosport.ro
joaca dodel?
Interesant e ca Steaua desi este in forma in care este continua sa vanda bine, aproape toate meciurile pe care le joaca in deplasare se joaca cu casa inchisa.
Legat de meci, absenta lui Zicu va conta destul de mult in atac pentru ei, Cartu probabil va miza in prealabil pe autobaza, meciul in sine cred ca o sa fie unul sarac la capitolul spectacol, cu duritati de ambele tabere. Posibil sa iasa un egal anost care sa incurce cele doua formatii in goana dupa un loc la "masa bogatiilor".
@Judy
Nu, Cristian Tanase este accidentat si pentru meciul cu Poli.
Interesant e ca Steaua desi este in forma in care este continua sa vanda bine, aproape toate meciurile pe care le joaca in deplasare se joaca cu casa inchisa.
Pai e simplu, toti frustratii care au luat-o in bot de la Steaua in trecut, pe vremea cand aceasta echipa de fotbal mai exista, se aduna acum ca sa bata ce a mai ramas din acest brand. Steaua este atat de jos acum din pc vedere al jocului incat aproape orice poate sa ne-o dea in bot. In mintea lor ei bat Steaua de pe vremuri, glorioasa noastra echipa.
Echipa asta e un simulacru. Doar recent Brasov ne-a calarit pe Ghencea, unde pe vremuri te declarai super multumit daca nu luai multe in Ghencea si VICTORIA BRANESTI in tur era sa smulga o victorie pe terenul nostru asa ca ce tot vorbim?
Adversarii nostri, indiferent de nume, au ura traditionala fata de noi si acum ne prind in cel mai prost moment al istoriei noastre de cateva decenii bune, si ca rezultate si ca joc. Daca esti o echipa adversa, acum e momentul sa bati Steaua si bineinteles ca oamenii vor veni sa vada o infrangere a echipei pe care o urasc. Crezi ca s-a uitat acel 1-8?
Asta spune multe despre forta ofensiva a echipei noastre...
Daca are tupeu cartu si il scoate pe bilasco din primul 11 si il baga pe maicon Steaua bate.
Legat de meci, absenta lui Zicu va conta destul de mult in atac pentru ei
Nu numai Zicu va absenta.Pe langa el mai sunt si Magera,Axente,Bourceanu sau Sepsi , oameni importanti si titulari ai echipei banatene.
Totusi , mi-e greu sa cred ca vom reusi un rezultat bun , tinand cont ca si noua ne lipsesc jucatori importanti precum Radut sau Tanase , iar Sorinaccio va miza tot pe " melc " in linia ofensiva.
Edit :
Eu sper pana in ultima clipa ca va fi titularizat Maicon , doar pe el il vad sa aduca ceva important in ofensiva ![]()
salut. sunt un suporter stelist care sta in Timisoara pentru ca aici sunt la facultate. impreuna cu 2 amici am incercat sa luam bilete pentru meci dar s-au epuizat foarte repede. exista vreo posibilitate ca galeria sau cineva sa le ia din Bucuresti si sa le "rascumparam" aici la Timisoara? astept raspuns. multumesc. forza Steaua!
idem. si eu ma uitam ca boul la casierita. "cum sa se vanda, fa, 30.000 de bilete intr-o zi? nici la Barcelona nu se vand biletele asa de repede" ![]()
Salut. Stie cineva pe ce teren va avea loc antrenamentul de maine (02.04.2011) dimineata de la Timisoara?
@ Joga Bonito , s-au vandut in vreo 4 zile
Baneleee , ne-ai mancat zilele...
HAHAHAHAHAHA si astia si'au dat foc singuri =)) probabil ca o sa inceapa sa sarbatoreasca ziua asta la fel ca javrele
Meci destul de slab pana cum,de ambele parti...Mult tam-tam...
Mie mi se pare peste nivelul ligii intai. A presat Timisoara, s-a aparat Steaua pe coate, a avut 3 contraatacuri frumusele...stadion mare si plin;e peste Liga unu.
Nu stiu,acum in final s-a mai animat putin,mie mi s-a parut insa un joc destul de slab,mai ales in prima repriza...
Ciobanul la pauza: "Maicon doarme pe teren." Scalvul l-a si schimbat prin minutul 55.
"A lovit mingea prost Banel, dar a jucat bine..." ![]()
Timisoara desi juca acasa parea ca evolueaza in deplasare.De la Steaua pot spune ca Eric a jucat binisor iar la polul opus Banel ,nu inteleg cat timp o sa mai avem neplacerea sa ii urmarim evolutiile .Acum il intelegeti si voi pe Janos ca e irascibil cand are postul blocat de acest "fotbalist".
@blindica -La ''binisor'' intra si ratare din 6 m + nici o recuperare + nici o pasa , nu cred ca am urmarit amandoi acelasi meci.Parerea mea e ca a recupera destul si a oferit si destule pase , da a ratat incredibil dar a si muncit mult in acest meci.Nu a avut o evolutie f buna dar din linia de 4 mi s-a parut cel mai bun, desi nu spune multe asta.
N-am jucat cine stie ce,dar am avut ocaziile mai clare...Cu alti jucatori in locul lui Banel sau Surdu,de alta calitate tehnica,puteam si castiga meciul...
Nu ma asteptam ca Timisoara sa joace asa slab..