FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sorin Cartu

«12»
dejoc22.03.2011 20:11

Are ceva idei bune ca antrenor, e de apreciat.

RankM30.03.2011 14:51

Mda, normal ca are idei, are o mare experienta dar nu stiu daca are atitudinea potrivita...

si eu sunt de parere ca nu va termina anul pe banca Stelei, cred ca ultimile 2-3 etape vor fi conduse de un interimar, ceva...

bogdinho'06.04.2011 12:37

Se vede oricum ca a reusit sa schimbe ceva in joc , am dominat Vasluiul , am dominat Timisoara insa din prostia atacantilor si a lui Banel s-a facut ca sa nu avem inca 4 puncte in clasament.

 

Defensiva parca e mult mai sigura , iar jocul de pase este mai consistent.Doar 2 atcanti ne-ar mai trebui , cu Bogan Stancu si Kapetanos eram aproape de locul 1 acum...

 

 

Costi06.04.2011 23:46

cand o sa intelegeti ca nimeni nu poate schimba ceva in joc in 2 saptamani de cand e antrenor? Daca se schimba ceva e doar pe fond psihic(prin soc) sau apartine hazardului, pentru ca niciun antrenor nu-si poate lasa amprenta intr-un timp asa scurt

 

JDERUL07.04.2011 05:55

Este un profesionist.Acum cand i se ofera posibilitatea mai multor interviuri il putem descoperi cu adevarat.Nu se hazardeaza in speculatii si nici nu ofera circul cu care ne-au obisnuit atatia antrnori ,,cu nume"de pe la noi.Are stofa si daca jjjjjjjj nu-l va demite,va face cariera la Steaua.Sunt sigur ca-l vom indragi cu totii1

mountytoma26.04.2011 07:33

bai sorine, chiar atat te-a prostit si pe tine apropierea fizica de behaila? chiar nu vezi ca echipa nu poate juca, daramite castiga, atata timp cat Banel e in teren? chiar atat de prost ai ajuns, sau o faci intentionat?

DelPiero1026.04.2011 09:02
bai sorine, chiar atat te-a prostit si pe tine apropierea fizica de behaila? chiar nu vezi ca echipa nu poate juca, daramite castiga, atata timp cat Banel e in teren? chiar atat de prost ai ajuns, sau o faci intentionat?

Si pe cn sa bage mah?Asta e lotul,cu el defileaza.

mountytoma26.04.2011 10:18

in locul lui Banel cred ca merge si caramarin. sau Lacatus. daca ma antrenez vreo saptamana sa ma pun la punct cu pregatirea fizica, cred ca fac fata si eu :-)

Stryker26.04.2011 12:02
Si pe cn sa bage mah?Asta e lotul,cu el defileaza.

 

Eu un baiat cu nume de ungur pe acolo ... dar stai ca ala s-a pus rau cu creditorul si nu mai prinde decat banca de rezerve in caz special

 

Nu avem cine stie ce lot, insa cred ca o echipa fara Neghinita, Surda si Milasco s-ar putea face.

gio_stgloria29.04.2011 09:21

Cartu ar trebui sa aiba mai mult tupeu acum cand deja a aflat ca-l da afara. La conferinta a zis ca desi pentru patron cupa nu este importanta , pentru el este prioritara, sper sa faca tot posibilul sa ajunga in finala pentru ca apoi sa o castige. Cartu ar putea intra in grupul antrenorilor care parasesc Steaua cu capul sus, mereu mi-a fost simpatic si sper sa nu ma dezamageasca pana la urma.

ebonyc29.04.2011 11:51

M-a luat durerea de cap cand l-am vazut pe Szekely iar pe stanga.

gio_stgloria29.04.2011 12:53

Stii care-i mare problema ? Si daca joaca pe dreapta si daca joaca pe stanga va avea aceeasi prestatie de epava. Steaua de acum (Becali) distruge jucatorii , numai cei foarte puternici din punct de vedere psihic rezista.

Regele Fotbal29.04.2011 14:25

Bonfraierul și fraierii

Aflu că Bonfim l-a injurat de m-amă pe Sorin Carțu. Roman adevarat, doar a demonstrat-o la Basel, cand i-a dat un cap in gură termopanului elvețian, Carțu l-a dat pe fraier afară de la Steaua. Îl cunosc pe Bonfim asta (sau Eder, nu se știe cu exactitate) de la Poli Timișoara. E brazilian sau portughez, nu se știe nici asta cu exactitate. Ba Bonfime, tu știi, ba cine a fost Sorin Carțu? Ar trebui să-i faci ghetele, fraiere, să te invețe cum să lovești mingea și cum să faci un dribling!

 

Nu ințeleg ce caută astfel de jucatori in fotbalul romanesc. Una e să il aduci pe Wesley, sau pe Kapetanos, sau pe Adailton, și alta pe toți fraierii din lumea asta largă! Pai ca Bonfim gasim prin Liga a III-a, pe la Vișina Nouă și pe la Fortuna Covaci! Dați o șansă copiilor romani!!

 

 

ebonyc29.04.2011 15:53
Stii care-i mare problema ? Si daca joaca pe dreapta si daca joaca pe stanga va avea aceeasi prestatie de epava. Steaua de acum (Becali) distruge jucatorii , numai cei foarte puternici din punct de vedere psihic rezista.

 

Eh, ai dreptate, dar vorbeam si noi despre lucruri strict fotbalistice.

danimarcu05.05.2011 13:40
Lari -ma indoiesc ca-virgula- Cartu-partu(cum era botezat pe vremuri) termina campionatul pe banca Stelei...

 

 

Ejti magaaar! :kisstogether:

 

I-HAAA I-HAAA ... :king:

 

Lari12.05.2011 10:03

"Nu vreau să vorbesc despre jocul Stelei de acum, pe mine m-a interesat ce a jucat Steaua cand am fost eu antrenor. Nu vreau să intru in niciun fel de polemici. Mie mi-a fost drag să antrenez Steaua pentru că am tinut cu Steaua cand eram mic, pană la 16 ani, cand am mers la tineretul Universității. Eu am incercat la Steaua să aduc ceva din stilul de joc cu care se obisnuise publicul din Ghencea. Nu am mizat pe degajarea lui Tatarusanu. Am incercat să aduc mingea in 16 metri, dar de acolo intervin alte criterii si calități. Nu stiu dacă această filosofie i-a daunat lui Bilasco, nu vreau să analizez acum jucatorii".

 

"Eu am vrut un joc combinativ. Întotdeauna antrenorul se exprimă prin ceea ce fac jucatorii in teren si ce jucatori are la dispozitie. La meciul cu Rapid am avut la dispozitie doar trei atacanti: Dica Onofraș si Maicon. Trebuie să te adaptezi ca antrenor la această situatie si să scoti cat de mult poti. Mi-a lipsit putină sansă pentru că toate meciurile pe care le-am avut cu primele cinci echipe le-am dominat si am luat foarte putine puncte: 0-0 cu Timisoara, 1-1 cu Vaslui si niciun punct cu Dinamo si Rapid. Mi s-a parut o decizie de bun simț a unui antrenor. Am câștigat putine puncte si a trebuit să plec".

 

"Campionatul romanesc este un campionat influentabil si de aceea clasamentele sunt mereu influentate. Vreau să il felicit pe Dică pentru discutia pe care am avut-o intre patru ochi. A platit exact cum trebuia pentru un jucator tratat nedrept".

Lari29.04.2012 23:50

Ciobanul: "Sorin să nu se mai dea rotund să comenteze el că l-am pus intr-o ipostază jenantă pe Stoichiță! Pai, cu el faceam echipa inainte de meci si sunam pe bancă pe cineva si el executa tot ce transmiteam, deci să tacă!"

 

Sorin Cirtu: "Bai Gigi, esti un mincinos si un nesimtit. De fapt, esti un fariseu. Te dai om cu frica lui Dumnezeu si le iei mortii la toti prin palatul tau, ii injuri in ultimul hal. Să-ți fie rusine, nesimtitule!"

S.Mariuss30.04.2012 08:42
gio_stgloria30.04.2012 08:59

Sorinacio se da zmeu dar cu siguranta se implica becali in tactica si cand antrena el.

blindica30.04.2012 19:24

Cartu este un analfabet care a trecut pe la Steaua fiindca n-avea idiotul pe cine sa cheme.

Lari30.04.2012 19:28
Sorinacio se da zmeu dar cu siguranta se implica becali in tactica si cand antrena el.

 

Nu mai credeti tot ce spune Ala. Nu stiu care a fost relatia lui Cartu cu el si nu ma intereseaza.

 

Doar ca Aluia-i place sa spuna minciuni despre toata lumea ca sa dea el Mare Sef. Adevaru' este ca ORICE antrenor (da, chiar si Stoichita) il poate aburi pe Prost, daca stie cum sa vorbeasca frumos despre calitatile unui jucator sau al altuia. Ne-a zis-o chiar si dl. Jenei, cand l-am facut membru de onoare al AISS.

 

mountytoma30.04.2012 19:51

o fi Cartu analfabet, dar pana acum parca e singurul fost colaborator al lui Behaila care l-a facut nesimtit in direct la TV!

 

daca toti fostii angajati ai prostului universului ar fi spus opiniei publice cine e si ce face de fapt Behaila, maimuta era de mult istorie!

gio_stgloria30.04.2012 20:12

@Lari

 

Eu zic ca se implica si cand antrena Cartu(de fapt sunt foarte sigur) . Becali are momente (dese) in care din prostie da din casa, ceea ce a facut si aseara.

«12»